Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Polecaj kartę kredytową Citibanku! Zgarnij od 200 do 300 zł, a Twój znajomy nagrodę do wyboru

PROMOCJA ZAKOŃCZONA Citi Handlowynowy klient obecny klientKarta kredytowa
Magda Kopiczko

+ Skrót promocji (← kliknij i rozwiń)

Co dostaniesz?

Polecający: od 200 do 300 zł na rachunek karty kredytowej (w zależności od ilości poleconych osób)

Polecany: nagroda do wyboru spośród: 400 zł na Allegro, voucher 300 zł do Biedronki lub zwroty za paliwo

Za co?

Polecany:

-za zarejestrowanie się w promocji i przekazaniu linku polecającemu

-za założenie przez polecającego karty i wyrażenie zgody

Polecający:

-za założenie karty i wyrażenie zgody

-min. 1 logowanie do aplikacji (promocja z Allegro i bonem do Biedronki)

-za zapłacenie kartą na min. 1000 zł

Ile to kosztuje?

Karta Simplicity jest darmowa, jeśli w ciągu każdego okresu rozliczeniowego wydasz nią min. 1000 zł. Zakładając kartę w promocji na 12 miesięcy zyskujesz promocyjne warunki do zwolnienia z opłaty miesięcznej – wystarczą płatności na min. 300 zł w każdym okresie rozliczeniowym.

Motokarta jest darmowa.

Kiedy bonus?

Polecający: po spełnieniu warunków przez polecającego

Polecany: W zależności od wybranej promocji

Dla kogo?

Polecający – obecny klient Citibanku posiadający główną kartę kredytową

Polecany – osoba, która od 1 stycznia 2019 roku lub od 31 grudnia 2019 roku (w zależności od promocji) nie posiadała w Citibanku karty kredytowej.

Do kiedy promocja?

Do 22 marca 2021 roku.

Skorzystaj z tej promocji »

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem jednej z kart kredytowych od Citi Banku to mam dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość. Mianowicie możesz polecić kartę znajomemu, a jeśli ten założy kartę dla siebie oboje: Ty i znajomy otrzymacie nagrody!

Wyobraźmy sobie taką sytuację. Masz w Citi kartę, ale Twoja druga połówka nie. Dlaczego więc i ona nie miałaby założyć karty, skoro skorzystacie na tym oboje?

Ty za polecenie możesz otrzymać od 200 do 300 zł – w zależności od ilości poleconych osób.

A osoba polecona może wybrać nagrodę spośród obecnych promocji: 400 zł na Allegro, voucher o wartości 300 zł do Biedronki lub do 720 zł zwrotu za paliwo w ciągu 3 lat.

Promocja z poleceniami potrwa 🗓 do 22 marca 2021 roku. Znajomy z promocji z voucherem do Biedronki może skorzystać do 5 kwietnia, z promocji Motokarty do 31 stycznia, natomiast z promocji z Allegro do 17 marca.

Kto może wziąć udział w promocji?

W tej promocji bierzecie udział oboje, więc oboje musicie spełniać odpowiednie warunki. Na szczęście nie są nierealne, wręcz przeciwnie.

Osobą polecającą możesz zostać jeśli posiadasz w Citibanku główną kartę kredytową.

Natomiast osobą polecaną może zostać ktoś, kto nie posiadał w Citibanku karty kredytowej od:

 • dla bonu 400 zł na Allegro i voucheru 300 zł do Biedronki🗓 od 1 stycznia 2019 roku;
 • dla zwrotów za paliwo 🗓 od 31 grudnia 2019 roku.

UWAGA – jeśli nie masz jeszcze konta osobistego w Citi to koniecznie sprawdź poniższą promocję. Za 3 czynności otrzymasz 150 zł oraz bezwarunkowo darmowe konto osobiste.

Jakie są nagrody w promocji?

Ty jako polecający możesz otrzymać od 200 do 300 zł na rachunek swojej karty kredytowej w Citibanku – i możesz je przeznaczyć na co zechcesz. Jeśli masz na karcie minus, to nagroda pomniejszy kwotę do spłaty. Jeśli natomiast Twoja karta jest spłacona to powstanie nadpłata, którą możesz swobodnie wydać. Nie martw się, w tym konkretnym wypadku bank nie pobiera prowizji za nadpłatę karty 🙂

Wygląda to następująco:

 • jeśli z Twojego polecenia karty otworzy od 1 do 2 osób otrzymasz 200 zł
 • jeśli będzie to od 3 do 4 osób – otrzymasz 250 zł
 • natomiast za 5 i więcej poleconych otrzymasz 300 zł.

Natomiast osoby polecane same wybiorą, w której promocji chcą wziąć udział i jaką nagrodę chcą otrzymać. Mogą wybrać spośród następujących nagród:

 • 400 zł na Allegro;
 • 300 zł do Biedronki;
 • do 720 zł zwrotów za paliwo.

Co musisz zrobić jako polecający

To będzie bardzo proste, bo tak naprawdę z Twojej strony masz do zrobienia bardzo niewiele. Żeby rozsiać wszelkie wątpliwości rozpiszemy sobie dokładnie, co masz zrobić krok po kroku 🙂

#Krok 1 – zarejestruj się w promocji

A dokładniej, wejdź na TĘ STRONĘ i uzupełnij formularz rejestracyjny.

#Krok 2 – przekaż link znajomemu

Pomyśl teraz dokładnie, kto ze znajomych/rodziny może jeszcze nie mieć karty w Citibanku. Jestem pewna że w ciągu kilku minut znajdziesz przynajmniej jedną taką osobę. Więc wszystko, co musisz zrobić to wyjaśnić jej, o co chodzi i 🔎 wysłać wygenerowany przez siebie link do promocji.

#Krok 3 – czekasz

Znajomy musi teraz 🔎 założyć kartę z przekazanego przez Ciebie linku promocyjnego. Koniecznie przekaż mu, że musi 🔎 wyrazić zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej Polecającemu, czyli Tobie. Bez tej zgody nie otrzymasz nagrody.

I to wszystko. Teraz czekasz już tylko na nagrody. O spełnieniu warunków przez polecającego otrzymasz wiadomość w bankowości internetowej, 🗓 nie później niż do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym polecany założy kartę z Twojego linka i wyrazi zgodę.

UWAGA

Przynajmniej do momentu otrzymania nagrody nie możesz zamknąć ani wypowiedzieć umowy o swoją kartę.

Co musi zrobić osoba polecana?

Osoba polecana musi zrobić nieco więcej, żeby otrzymać nagrodę. Oprócz założenia karty z linku od polecającego musi jeszcze wykonać warunki wybranej przez siebie promocji. Na szczęście nie należą one do trudnych. Sprawdźmy szczegóły.

#Krok 1 – załóż kartę z linku od znajomego i wyraź zgody

Od znajomego otrzymasz link promocyjny. Po kliknięciu w niego zostaniesz przeniesiony do wyboru promocji, w której chcesz wziąć udział. Każda promocja ma nieco inne warunki do spełnienia, ale naprawdę różnice nie są znaczące – za chwilę opowiem o tym szerzej.

Twoim pierwszym zadaniem będzie 🔎 wybrać promocję i złożyć wniosek o kartę. Przy wypełnianiu wniosku pamiętaj o 🔎 wyrażeniu zgody na ujawnienie tajemnicy bankowej polecającemu.

Po wstępniej weryfikacji wniosku pojawi się propozycja karty kredytowej. Teraz będziesz musiał 🔎 potwierdzić swoją tożsamość. Możesz to zrobić na jeden z dwóch sposobów:

Sposób 1 – weryfikacja biometryczna. Na podany nr telefonu otrzymujesz sms-a z linkiem oraz jednorazowy kod, dzięki którym zostaniesz przeniesiony do procesu zdalnej weryfikacji tożsamości. Musisz jeszcze udzielić zgody na ten rodzaj weryfikacji, zrobić zdjęcie dowodu osobistego oraz twarzy – i gotowe! Więcej o procesie biometrycznym przeczytasz tutaj: https://uat1.citibank.pl/bezpieczenstwo/biometria.html

Sposób 2 – tradycyjna weryfikacja. Jeżeli nie chcesz weryfikacji za pomocą biometrii lub ten sposób nie zadziałał możesz przejść do tradycyjnego sposobu weryfikacji. Do wniosku załączasz skan/zdjęcia dowodu osobistego. Następnie będzie telefonicznie kontaktował się z Tobą konsultant banku (w ciągu kilku dni od złożenia wniosku), który potwierdzi z Tobą dane zawarte we wniosku i poinformuje o decyzji kredytowej.

 • Zostaniesz poproszony o dostarczenie dokumentów dochodowych. Najczęściej będą to wyciągi z konta za 3 miesiące. Wyciągi możesz w wygodny i bezpieczny sposób wysłać za pomocą dedykowanej strony LINK. Tutaj również znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące dokumentowania dochodu.
 • Pozostało Ci już tylko podpisać umowę – może zostać przesłana na maila bądź też tradycyjnie kurierem – i czekać na kartę.

Pamiętaj o 🔎 przesłaniu do banku dokumentów dochodowych w ciągu 🗓 maksymalnie 10 dni od złożenia wniosku – o ile nie zrobiłeś tego podczas składania wniosku o kartę. Nawet jeśli otrzymasz ofertę karty bez dokumentów dochodowych pamiętaj, że ich przesłanie jest niezbędne do promocji.

#Krok 2 – zaloguj się do aplikacji mobilnej [dla bonów na Allegro i do Biedronki]

🗓 Najpóźniej do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego po miesiącu zawarcia umowy o kartę 🔎 zaloguj się minimum 1 raz do aplikacji mobilnej na telefonie. Jeśli wybrałeś promocję z Motokartą nie musisz pamiętać o tym kroku.

PRZYKŁAD

Umowę o kartę podpisujesz w październiku. Do końca listopada zaloguj się do bankowości lub aplikacji.

#Krok 3 – płać kartą za codzienne zakupy

400 zł na Allegro/300 zł do Biedronki

Nieważne którą promocję wybrałeś, na spełnienie tego warunku masz sporo czasu. Jeśli wybrałeś promocję z voucherem na Allegro lub bonem do Biedronki z płatnościami musisz się wyrobić 🗓 do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego, następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę.

PRZYKŁAD

Umowę o kartę podpisujesz w październiku. Do końca stycznia zapłać kartą na wymaganą kwotę.

A jaka to jest ta wymagana kwota?

Możesz dokonywać wielu drobnych, codziennych zakupów jak również możesz zapłacić kartą „raz a porządnie”. Możesz płacić w sklepach stacjonarnych, ale równie dobrze możesz zrobić zakupy przez Internet. Masz tu naprawdę dużą swobodę działania. Pamiętaj że wielkimi krokami zbliżają się święta, a to bardzo dobry moment na wykonywanie transakcji kartą 🙂

MOTOKARTA ZE ZWROTAMI ZA PALIWO

Jeśli wybrałeś Motokartę to zwroty otrzymujesz co miesiąc, przez maksymalnie 3 lata. Aby otrzymać comiesięczny zwrot na rachunek karty kredytowej w wysokości 20 zł musisz 🔎 wykonywać płatności na min. 500 zł miesięcznie, z czego min. 250 zł będą to płatności na stacjach BP w Polce.

Do wszystkich promocji nie policzą się poniższe transakcje:

 • wypłaty gotówki z bankomatów oraz przelewy dokonywane z karty kredytowej;
 • transakcje szczególnie, czyli między innymi doładowanie popularnej karty Revolut, transakcja w urzędzie pocztowym czy też transakcje u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych zgodnie z ustawą z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych ;
 • transakcje zwrócone lub anulowane – czyli zapłaciłeś kartą, ale dokonałeś zwrotu towaru i zapłacona kwota została zwrócona na rachunek karty kredytowej.

#Krok 3 – odbierz nagrodę

Po spełnieniu warunków pozostało Ci już tylko czekać na wybraną nagrodę. Pamiętaj, żeby przynajmniej do momentu otrzymania nagrody nie zamykać karty.

Vouchery Allegro/ do Biedronki: najpierw dostaniesz wiadomość w bankowości internetowej o spełnieniu przez Ciebie warunków promocji -najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego, następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji

Następnie najpóźniej w ciągu 60 dni od daty otrzymania wiadomości o przyznaniu nagrody nagroda zostanie wysłana w wiadomości w bankowości internetowej.

Zwroty za paliwo – Zwroty będziesz otrzymywać co miesiąc, jeśli w poprzednim miesiącu spełnisz warunki płatności kartą. W ciągu 3 dni roboczych po zakończeniu okresu rozliczeniowego karty zlecasz odbiór nagrody.

Karta Simplicity – opłaty

Osoba polecająca może mieć dowolną kartę kredytową w Citibanku, natomiast osoba polecana w promocji może założyć kartę Simplicity lub Motokartę. Dlatego dla czytelników z polecenia krótko omówię najważniejsze opłaty – oraz oczywiście jak ich uniknąć.

W promocji z bonem do Biedronki i Allegro zyskujesz nie tylko nagrodę, ale również łatwiejsze warunki do zwolnienia z opłaty miesięcznej. Przez 12 miesięcy wystarczy że będziesz płacił kartą na min. 300 zł w każdym okresie rozliczeniowym (zamiast 1000 zł). Jeśli nie wykonasz transakcji na wymaganą kwotę, za kartę zapłacisz 12 zł miesięcznie.

Do promocji nie potrzebujesz żadnych dodatkowych usług, typu CitiPhone – warto sprawdzić, czy masz je wyłączone, by nie ponosić niepotrzebnych kosztów.

Pamiętaj również, by kartą płacić (w sklepach i przez Internet), natomiast powstrzymać się należy przed przelewami z karty, wypłatą gotówki czy też dołdowaniami na przykład Revoluta – ponieważ za te czynności są prowizje.

Karta Simplicity w promocji

  Aktualne na dzień: 6 sierpnia 2021

Opłata miesięczna za kartę przez 12 miesięcy

0 zł/12 zł

Bank zwróci opłatę miesięczną 12 zł, jeśli w danym okresie rozliczeniowym zapłacisz kartą na minimum 300 zł. Zwrot zostanie dokonany w kolejnym okresie rozliczeniowym.

Opłata miesięczna za kartę po 12 miesiącach

0 zł/12 zł

Bank zwróci opłatę miesięczną 12 zł, jeśli w danym okresie rozliczeniowym zapłacisz kartą na minimum 1000 zł. Zwrot zostanie dokonany w kolejnym okresie rozliczeniowym.

Prowizja za transakcję bezgotówkową

0 zł

Prowizja za wypłaty z bankomatów, przelewy z karty i transakcje szczególne

10% min. 20 zł

Opłata za usługę CitiPhone

9 zł miesięcznie

Nie jest to usługa obowiązkowa – upewnij się, że masz ją wyłączoną

Opłata za usługę CitiAlerts

0 zł

Zarówno pakiet standard, jak też premium

Opłata za nadpłatę karty kredytowej

20 zł

Za nadpłatę w wysokości min. 200 zł w cyklu rozliczeniowym

RRSO

11,46%

Tylko i wyłącznie w przypadku niespłacenia karty w terminie i naliczenia opłaty miesięcznej

Okres bezodsetkowy

Do 56 dni

Prowizja za przewalutowanie transakcji

6,8%

Motokarta – opłaty

Motokarta jest kartą darmową – nie trzeba wykonywać żadnych transakcji żeby opłaty się nie policzyły. Pamiętaj tylko, by kartą płacić, nie wypłacać pieniądze i robić przelewy, spłacać ją w terminie i nie nadpłacać więcej niż 200 zł.

Citibank Motokarta

  Aktualne na dzień: 3 sierpnia 2021

Opłata roczna i miesięczna za kartę główną

0 zł

Transakcje bezgotówkowe

0 zł

Prowizja za transakcję gotówkową lub szczególną

10 %, min. 20 zł

Prowizja za przewalutowanie

6,8%

Opłata za nadpłatę karty

20 zł

Jeśli w danym cyklu rozliczeniowym nadpłacisz kartę na 200 lub więcej złotych

Usługa CitiPhone

9 zł miesięcznie

Usługa CitiAlerts

0 zł

RRSO

7,44%

Tylko jeśli nie spłacasz karty w terminie.

Podsumowanie

Jak widzisz, opłaca się polecać. Zyskujesz zarówno Ty, jak i osoba polecana. Takie promocje lubię opisywać 🙂

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarzy 5

 1. Żona pisze:
  szkoda że zabrakło informacji, że promocja z bonem do LIdla jest tylko do 3 listopada
 2. Milena pisze:
  Ja się trochę pogubiłam. Jak komuś polecę kartę z linku to osoba może sobie wygrać bonus. Jeżeli wybierze bonus biedronka lub Allegro to tylko przy założeniu city simplicity? A zwrot za paliwo tylko przy Bp motokarta? Czy ktoś może wygrać biedronkę i zalozyc Bp motokarte która jest darmowa zamiast citi simplicity która nie jest darmowa?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Biedronka i Allegro tylko Simplicity, zwroty za paliwo tylko Motokarta.
 3. Jan pisze:
  Promocja za polecenia na 400 zł na allegro jest do 15 marca a nie13stego.a bez poleceń do17 marca,I przy allegro biometria jest niedostępna.W regulaminie jest mowa o wydaniu 1000zł natomiast na stronie city1500zł
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   13 marca to był mój błąd – Allegro obowiązuje do 17-tego marca, już to poprawiłam. Jeśli wejdziesz na stronę poleceń na dole masz regulaminy wszystkich promocji, w tym Allegro – jest to dokładnie ten sam regulamin, co bez programu poleceń i jest w nim mowa o 1000 zł płatności oraz dacie do 17.03:
   „Oferta obowiązuje od 17.02.2021 do 17.03.2021 r („Okres Obowiązywania Oferty”).”
   „nie później niż do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia Umowy o Kartę (data zawarcia Umowy o Kartę będzie widoczna na Umowie o Kartę) dokonają Transakcji (w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Banku Handlowego w Warszawie S.A.) o łącznej wartości wynoszącej co najmniej 1000 PLN, które spełnią kryteria , zawarte w pkt „4 e” powyżej. (dotyczy Nagrody 2)”

   Na stronie podejrzewam że jest po prostu błąd, nie byłby to pierwszy raz, a wiążący jest zawsze regulamin. Szczerze to nie zwróciłam nawet uwagi na stronę, zawsze opieram się na regulaminie, na stronach zbyt często są błędy.

Napisz komentarz