OSZCZĘDZANIE

My odpoczywajmy, ale nie nasze oszczędności. Zobacz, gdzie przenieść swoje oszczędności do 10 tys. zł.

Majówka właśnie się rozpoczęła i na pewno większość z nas złapie trochę oddechu i odpocznie. Ale nie pozwólcie odpoczywać Waszym oszczędnościom – niech pracują jeszcze intensywniej. A żeby Wam pomóc i wysłać je do “najlepiej płatnej pracy”bez wysokiego ryzyka, zapraszam na ranking lokat oraz kont oszczędnościowych, w którym skupiam się na okresie do 3 miesięcy oraz kwocie do 10 tys. zł.

Obecnie można znaleźć coraz więcej okazji na ulokowanie swoich oszczędności na oprocentowaniu 4% w skali roku, jednak większość z nich jest skierowana do nowych klientów. Jeśli jesteście jedną z tych osobą, które korzystają z promocji, to pewnie w wielu bankach nie będziecie już traktowani jak nowy klient. Na szczęście niektóre banki mają również ciekawe oferty dla obecnych klientów.

1. Getin Bank lokata mobilna

Niedawno założyłam konto w Getin Banku i stał się on moim ulubionym bankiem – kompetentni konsultanci, przejrzysta bankowość internetowa, warunki bezpłatności konta łatwe do spełnienia. A jeśli dodatkowo mamy niezłe oprocentowanie dla naszych oszczędności to czego chcieć więcej.

Lokata mobilna to lokata, którą mogą założyć obecni klienci tylko za pomocą bankowości mobilnej mający kwotę od 500 zł do 20 tys. zł do wpłacenia na 3 miesiące. Oprocentowanie w skali roku to 4%, a odsetki są kapitalizowane na koniec okresu. Niestety, nie jest to lokata idealna, ponieważ zerwanie lokaty przed jej końcem, skutkuje utratą odsetek.

Jeśli macie założone konto w Getin Banku, to lokata domyślnie jest nieodnawialna i cała kwota po zakończeniu lokaty, powiększona o odsetki wpływa na konto. A jeśli nie, to lokata domyślnie jest ustawiona jako odnawialna. na szczęście do dnia poprzedzającego dzień jej zamknięcia, możecie to zmienić w bankowości internetowej.

Tutaj możecie znaleźć szczegóły oferty >>

A jeśli nie jesteś jeszcze klientem banku, możesz zgarnąć dodatkowy bonus korzystając z programu poleceń

2. Millenium Bank lokata z programu “lubię to polecam”

Bank Millennium ma otwartą już czwartą edycję programu “Lubię to polecam”, która trwa do 03.10.2019.r. Program polega na tym, że obecni klienci mogą zapraszać swoich znajomych, rodzinę, przyjaciół do założenia konta w Millennium. Ważne jest by przy zakładaniu podać kod, który wygeneruje obecny klient. Nagrodami w tym programie (dla obu stron) są bilety do kina, ekarta do Empik, karta upominkowa do zalando.pl, cash back w wysokości 10% oraz lokata.

Wspomniana wyżej lokata jest dobrą ofertą skierowaną do obecnych klientów (oraz nowych, którzy założą konto korzystając z systemu poleceń). Oprocentowanie 4%, czas trwania 3 miesiące, kwota od 500 zł do 10 tys. zł i niestety, przy zerwaniu jej przed terminem odsetki nie są wypłacane.

Możliwość założenia takiej lokaty mają tylko klienci korzystający z systemu poleceń (polecający jak i zaproszony). A żeby móc ją wybrać spośród kilku nagród wystarczy spełnić proste warunki:

  1. Założyć konto 360° lub 360° student wykorzystując kod polecenia otrzymany od obecnego klienta.
  2. Wyrazić zgody marketingowe
  3. W ciągu 30 dni należy dokonać płatności kartą na łączną kwotę 360 zł.
  4. Nie zamykać konta do momentu otrzymania nagrody

I to wszystko – po spełnieniu trzeciego warunku, otrzymujemy wiadomość, że warunki zostały spełnione i możemy wybrać wspomnianą wyżej lokatę i przelać na nią odpowiednią kwotę oszczędności.

Niestety, zaproszonym nie może być osoba, która w ciągu ostatnich 12 miesięcy była klientem banku albo założyła konto w jednej z poprzednich edycji programu “lubię to polecam”. Ale już polecającym jak najbardziej.

Jeśli nie jesteś jeszcze klientem, to możesz skorzystać z promocji dla nowych klientów i potem sam polecać konto i skorzystać z lokaty:

A szczegóły programu “lubię to polecam” znajdziecie w regulaminie

3. Plus Bank, lokata na start

Plus Bank oferuje lokatę, której efektywne oprocentowanie wynosi 4% (3% w pierwszym miesiącu, 4% w drugim miesiącu i 5% w trzecim miesiącu) z odsetkami skapitalizowanymi po każdym miesięcznym okresie odsetkowym. Kwota jaką możemy ulokować to od 1 tys. zł do 10 tys. zł i możemy założyć tylko jedną lokatę.

Z oferty mogą skorzystać obecni klienci, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy założyli Konto Plus i nie posiadają żadnych lokat oraz nowi klienci, którzy założą Konto Plus (konto jest bezpłatne, brak opłaty za kartę debetową pod warunkiem wykonania w poprzednim miesiącu transakcji na 500 zł lub wpływu na konto kwoty minimum 1 900 zł).

Warunkiem koniecznym do utrzymania lokaty jest posiadanie Konta Plus przez cały okres jej trwania – bank zastrzega, że jego zamknięcie jest jednoznaczne z zerwaniem lokaty, co skutkuje naliczeniem odsetek tylko za każdy pełny miesiąc. Przykładowo, jeśli zerwiemy w drugim miesiącu, to będziemy mieć naliczone tylko odsetki za pierwszy miesiąc oprocentowane 3%.

Szczegóły lokaty znajdziecie na stronie banku >>

4. Getin Bank konto oszczędnościowe 3,4% na 4 miesiące

Natomiast, jeśli nie chcesz mrozić środków na taki okres, to powinno Was zainteresować konto oszczędnościowe oferowane przez Getin Bank 3,4% w skali roku na 4 miesiące dla nowych środków.

Oferta jest skierowana do obecnych klientów, którzy mają już lub założą konto oszczędnościowe oraz konto osobiste i wpłacą nowe środki od 08.04 do 19.05.2019. Co to są nowe środki? Każdy bank określa je inaczej. Dla tego konta są to środki wpłacone ponad saldo na 02.04.2019. Przykład – jeśli mieliście na 02.04 saldo 100 zł to nowe środki to wszystko ponad te 100 zł.

Tutaj możecie znaleźć szczegóły oferty >>

A jeśli nie jesteś jeszcze klientem banku, możesz zgarnąć dodatkowy bonus korzystając z programu poleceń

Przesłanie na koniec:

Ja uciekam odpoczywać. Mam nadzieję, że powyższe rekomendacje sprawią, że poświęcicie tylko chwilkę na podjęcie decyzji, gdzie ulokować swoje oszczędności i resztę majówki spędzicie na błogim odpoczynku ze świadomością, że oszczędności dobrze pracują.

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

Napisz komentarz