Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Masz oszczędności w Banku Millennium? Czas je wycofać, by cieszyć się dłużej atrakcyjnym oprocentowaniem!

PROMOCJA ZAKOŃCZONA Bank Millenniumobecny klientKonto oszczędnościowe
Kasia Giedyk

Kolejny raz zbliża się czas, kiedy posiadacze kont oszczędnościowych w Banku Millennium powinni wycofać z banku swoje środki. Starzy klienci znają już dobrze ten mechanizm, a dla świeżo upieczonych wyjaśniamy jak i dlaczego to zrobić, aby kolejny raz cieszyć się nieprzerwanie wyższym oprocentowaniem.

Bank Millennium oferuje atrakcyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym Profit (2,7 % w skali roku przez 92 dni zamiast 0,6% w skali roku, dla środków do 100 tys.) nie tylko dla nowych klientów. Trzeba tylko wykazać się sprytem i wycofać środki w odpowiednim momencie. W tym artykule pokażę Wam krok po kroku, co zrobić by cieszyć się z wysokiego oprocentowanie przez kolejne miesiące.

Do 11 stycznia trwa obecna, 18 już, edycja promocji „Nowe środki na Koncie Oszczędnościowym Profit”. Bank Millennium przyzwyczaił nas, że systematycznie organizuje kolejne edycje, zatem warto zadbać, by w razie uruchomienia nowej edycji mieć niskie Saldo na Dzień Badania Salda.

Doświadczenie poprzednich edycji pokazuje, że Dniem Badania Salda jest ostatni dzień bieżącej promocji. Jeżeli bank nie zmieni dotychczasowych przyzwyczajeń, tak będzie również w najbliższej edycji. Zatem wystarczy przed 11 stycznia przelać wszystkie środki, jakie masz na kontach (wszystkich!) w Banku Millennium do innego banku i wpłacić je z powrotem po zakończeniu obecnej promocji. Kończy się ona 11 stycznia 2020, a więc śmiało możemy wpłacić środki z powrotem do Millennium już 12 stycznia 2020. .

Dzięki takiemu zabiegowi bank uzna, że nie mieliśmy środków na Dzień Badania Salda i te same pieniądze będą według definicji Nowymi Środkami.

Ale co, jeśli moje obecne podwyższone oprocentowanie będę miała jeszcze przez 2 miesiące, np. do 11 marca (w ramach 92 dni)? Czy muszę wypłacać obecnie zgromadzone środki?

Wszystko zależy od tego, jak długo będzie trwała najbliższa edycja. Załóżmy że nie wypłacę teraz środków przed 11 stycznia. Jeśli bank uruchomi nową edycję od 12 stycznia do np. 16 kwietnia, to przez miesiąc (od 11 marca, gdy skończy się podwyższone oprocentowanie do 16 kwietnia – końca potencjalnej nowej promocji) środki będą oprocentowane, ale tylko od nadwyżki ponad saldo z 11 stycznia, więc sugeruję wypłacić i wpłacić zaraz po uruchomieniu nowej edycji.

Przykładowo:
Jestem uczestnikiem obecnej promocji (środki wpłaciłam w grudniu) i do marca 2020 mam zapewnione podwyższone oprocentowanie. Żeby zapewnić sobie nieprzerwane podwyższone oprocentowanie, pilnuję by w momencie zakończenia obecnej edycji wypłacić wszystkie zgromadzone środki.

Obecna promocja kończy się 11 stycznia, więc przed 11 stycznia (na przykład 10 stycznia) wypłacę wszystkie środki z Banku Millennium, by saldo na Dzień Badania salda wynosiło 0 zł. Zakładam, że bank uruchomi kolejną odsłonę 12 stycznia, a ja przeleję wszystkie moje środki z powrotem do Banku Millenium i do marca będę korzystała z oprocentowania w ramach obecnej, 18 edycji, a po zakończeniu obecnej promocji moje środki nadal będą dla banku nowymi w ramach kolejnej, 19-tej edycji.

Korzystam z tej opcji już od dłuższego czasu i mam ciągle zapewnione wysokie oprocentowanie.

Limit dzienny przelewów

Chciałabym zwrócić Twoją uwagę na przelew środków ponad 50 tys. zł – tyle wynosi maksymalny limit przelewów zewnętrznych wykonywanych przez Internet. Na szczęście jest sposób, by to spokojnie obejść. Wystarczy, że przykładowo 9 stycznia zrobisz przelew jednorazowo całej kwoty (na koncie jest przykładowo 70 tys.) z Konta Oszczędnościowego na Konto 360 – ważne, by zrobić jeden przelew, ponieważ kolejny jest płatny 7,5 zł.

Następnie wystarczy zrobić jednego dnia (9 stycznia) przelew na 50 tys. do innego banku, a kolejnego (10 stycznia) na 20 tys. i dzięki temu na Dzień Badania Salda w Banku Millennium masz 0 zł.

Ważna wskazówka: Warto, by te przelewy były na inne kwoty, np. 50 tys zł oraz 20 tys. zł Banki często weryfikują podobne przelewy i może się okazać, że takie wypłaty będą według banku dla nas “nietypowe”, co może skutkować zablokowaniem takiego przelew do momentu potwierdzenia tego z nami. Nie warto dodawać sobie niepotrzebnego stresu.

Podsumowanie

Bank Millennium to mój ulubiony (i podstawowy) bank. Jako jeden z nielicznych premiuje stałych klientów, dając niewygórowane warunki do spełnienia (wiem, trzeba przypilnować terminu, ale można go np. wpisać w kalendarz). Ja już wpisałam w kalendarz datę wypłat środków na rachunku – Tobie radzę zrobić to samo, a będziesz cieszył się z wysokiego oprocentowania cały czas, a nie tylko przez 3 miesiące.

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarzy 14

 1. MAREK pisze:
  Witam. Napiszcie proszę w bardziej zrozumiały sposób, mam grypę i trochę ciężko myślę;)
  Jeżeli wycofalem już środki z konta oszczędnościowego w grudniu (zaraz po świętach) to kiedy mogę je wpłacić żeby mieć znowu 2,7%?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Rozumiem że wypłaciłeś środki w grundniu bo skończyła Ci się promocja i nie łapałeś się na kolejną? W takim razie poczekaj na rozpoczęcie nowej do 12 stycznia.
  • MAREK pisze:
   Dodam, że wycofalem środki 92-go dnia mojej promocji…..?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   To wszystko zależy w której edycji obecnie byłeś i i czy podczas jej trwania zaczynała się kolejna i czy wtedy wycofywałeś środki na dzień badania salda. Najrozsądniej będzie poczekać do 12 stycznia, wtedy na pewno będziesz w promocji (no chyba że bank zmieni dzień badania salda na jakiś inny, ale do tej pory tego nie robił i zawsze był to ostatni dzień trwania obecnej edycji).
 2. john pisze:
  „Przykładowo:
  Jestem uczestnikiem obecnej promocji (środki wpłaciłam w grudniu) i do marca 2020 mam zapewnione podwyższone oprocentowanie. Żeby zapewnić sobie nieprzerwane podwyższone oprocentowanie, pilnuję by w momencie zakończenia obecnej edycji wypłacić wszystkie zgromadzone środki.

  Obecna promocja kończy się 11 stycznia, więc przed 11 stycznia (na przykład 10 stycznia)”

  chyba przykład niekoniecznie dobry. jesli jestem w promocji do marca 2020, to nawet jesli wypłace srodki przed 11 stycznia, to nie załapię się na kolejną promocje, tylko nadal będę uczestniczyć w tej grudniowej, ktora rwa do marca 2020

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   To wszystko zależy od tego, jak długo będzie trwała najbliższa promocja. Bywały już różne terminy, krótsze i dłuższe. Jeżeli nowa będzie trwała od stycznia do kwietnia a promocyjne oprocentowanie zakończy się w marcu to musisz czekać na zakończenie tej nowej, która będzie trwała do kwietnia. Jeżeli nowa trwałaby tylko miesiąc to faktycznie nie ma sensu wypłacanie srodków – ale o tym dowiemy się jak ruszy nowa promocja, czyli wtedy będzie już za późno.
 3. Andrzej pisze:
  A co jeśli mam promocyjne oprocentowanie 20.11-19.02?
  Czekać na kolejną czy wypłacić teraz?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Wypłać, jeżeli nowa promocja będzie trwała dłużej niż do 19 lutego to się załapiesz na kolejną po zakończeniu obecnej 🙂 Oczywiście może się zdarzyć że będzie trwała krócej, ale lepiej się zabezpieczyć i później nie żałować.
 4. Andrzej pisze:
  Skoro bank WYMAGA przelewów w kwocie minumum 1000 zł, aby nie płacić za konto w Millenium, to wydaje mi się, że duuuużo lepszym rozwiązaniem jest oferta dla Posiadaczy Elastycznego Konta Oszczędnościowego w Getin Noble Bank S.A. Tam mam nie 2,7%, ale 3,5% i to przez 12 miesięcy, 0 zł za przelewy z tego konta (EKO) na moje konto osobiste u nich. A warunek jest ten sam – przelew „wynagrodzenia” w kwocie co najmniej 1000 zł.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   W Millennium nie musisz przelewać wynagrodzenia. Możesz zrobić wpłatę gotówki lub przelew z własnego konta i to nawet nie jednorazowo – byleby suma się zgadzała w ciągu miesiąca. A w Getin oprocentowanie, o którym mówisz, jest tylko dla kwoty 10 000 zł.
 5. Andrzej pisze:
  W Getin banku jest tak samo, też suma przelewów, bo wg definicji z regulaminu: „Wynagrodzenie – suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na Konto Osobiste Proste Zasady lub Konto Osobiste Noble lub Konto Osobiste Noble Private Banking z innych banków…”. Co do kwoty, to racja ograniczenie jest do 10.000 zł. Tyle, że ja nie mam TAK dużych oszczędności, natomiast dla mnie różnica 2,7% i 3,5% jest nie do pogardzenia, a dodatkowo nie muszę się martwić (pamiętać) o upływie terminu 92 dni i przelewać swoje oszczędności miedzy kontami 😉 Kwestia wyboru i co kto chce.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Oczywiście, dokładnie tak jak mówisz- każdy ma swój rozum i wie, co dla niego najlepsze 🙂 Nie mówię absolutnie że konto w Getin jest gorsze a w Millennium lepsze. Promocje Getinu również opisujemy i warunki prowadzenia konta pamiętam że pozytywnie mnie zaskoczyły 🙂
 6. marek pisze:
  czyli rozumiem ze mogę wszystkie pieniążki z konta oszczędnościowego przelać na konto zwykłe millennium które posiadam i 12 stycznia z powrotem je przelać na oszczędnościowe?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Marek, nie – na dzień badania salda system zlicza wszystkie środki na wszystkich kontach, w tym na zwykłym. Trzeba je przelać najpierw na konto zwykłe, a potem do innego banku, tak aby mieć jak najmniej pieniędzy w Millennium – najlepiej zero.

Napisz komentarz