Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Masz kartę Curve? Przez kilka dni nią nie zapłacisz

PROMOCJA ZAKOŃCZONA Curveobecny klient
Magda Kopiczko

Jeśli posiadasz kartę Curve musisz niestety przez kilka dni liczyć się z tym, że nią nie zapłacisz. Firma rozsyła malie z informacją o tym i być może już go otrzymałeś. Jeśli nie – wyjaśniam, co się takiego zadziało.

Wg informacji od Curve od 29 czerwca wszystko powinno działać i można znów używać kart.

Curve korzystało dotychczas z usług Wirecard. Był on operatorem kart wydawanych przez Curve i odpowiadał za rozliczanie transakcji. Brytyjski odpowiednik naszej Komisji Nadzory Finansowego niepodziewnie zawiesił działalność Wirecard Card Solutions w związku z zamieszaniem w księgach finansowych spółki (brakuje w księgach około 2 mld Euro). Wirecard rozpoczęło postępowanie upadłościowe i zostało objęte dochodzeniem, w związku z czym wszystkie karty przez nich do tej pory obsługiwane nie działają.

Co ciekawe, Curve już w kwietniu zapowiadało rezygnację z ich usług i przeniesienie obsługi kart na własną platformę. Zostało to zaplanowane na 28 czerwca, czyli zabrakło tak naprawdę kilku dni, żeby wszystko zakończyło się pomyślnie i bez konsekwencji dla użytkownika.

Tymczasem przez kilka kolejnych dni musimy uzbroić się w cierpliwość: nie zapłacisz nigdzie kartą, nie przeniesiesz w czasie płatności, nie uda Ci się również dokonać transakcji za pomocą mobilnych portfeli i nie skorzystasz z punktów moneyback.

Curve pracuje nad jak najszybszym przeniesieniem kart na własną platformę. Liczymy na to, że uda się im tego dokonać na dniach.

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarze 3

  1. Tomasz pisze:
    Już sama nazwa wiele tlumaczy 😀
  2. Timmy pisze:
    o Curve i co my teraz zrobimy 🙁 😛

Napisz komentarz