Moniaki już na INSTAGRAMIE! 👈 kliknij i obserwuj
OSZCZĘDZANIE

Gdzie korzystnie przerzucić swoje środki w marcu? Rekomendacje dla kwoty 100 tys. na okres 3-6 miesięcy

Nowy miesiąc oznacza, że większość z nas pewnie ma już pensje na swoich kontach i mam nadzieję, powiększone oszczędności, które wróciły z kończących się lokat.

Skoro tak, to może warto zastanowić się nad czymś korzystniejszymi niż nieoprocentowane ROR-y – kontami oszczędnościowymi lub lokatami dla nich?

Poniżej przedstawiam moje TOP 4 dla trochę większych oszczędności, tzn. do 100 tys. PLN. Obecnie, jest na rynku kilka interesujących ofert dla takich środków.

1. Idea Bank – Lokata Happy Pro

Idea Bank jest niezmiennie numerem jeden, jeśli chodzi o wysokie oprocentowanie. Obecnie, najkorzystniejszym produktem jest Lokata Happy Pro.

Spośród jej atutów można wymienić:

 • wysokie oprocentowanie, aż 3,50% w skali roku
 • możliwość zerwania bez utraty odsetek
 • lokatę można założyć od 20 000,01 zł do 400 000 zł
 • krótki okres lokaty – 3 miesiące
 • dla nowych klientów (tutaj, niestety, brak informacji o okresie karencji, tzn. jeśli kiedyś złożyłeś wniosek o zawarcie umowy, bank nie traktuje Cię jak nowego klienta)
 • brak wymagalności posiadania dodatkowych produktów bankowych
 • możliwość założenia lokaty online.

Lokatę najprościej założysz online poprzez wypełnienie prostego wniosku. Następnie otrzymasz numer rachunku, na który w ciągu 5 dni należy wpłacić środki określone we wniosku. Po dokonaniu wpłaty, lokata zostaje aktywowana, a równolegle otrzymasz dostęp do bankowości elektronicznej.

Pamiętaj! Lokata jest automatycznie odnawiana na analogiczny okres, ale według mniej korzystnego oprocentowania, tzn. jak dla Lokaty Standardowej. Na szczęście masz możliwość zmiany lokaty na wariant nieodnawialny w oddziale banku lub za pośrednictwem bankowości telefonicznej.

Poniższy link zaprowadzi Cię do szczegółów oraz możliwości założenia lokaty: https://www.ideabank.pl/klienci-indywidualni-lokata-happy-pro

2. Idea Bank – Lokata Na Nowe Środki Plus

Tradycyjnie już, Idea Bank dba również o obecnych klientów i dla nich przygotował Lokatę Na Nowe Środki Plus. Warunki są bardzo podobne do Lokaty Happy Pro:

 • wysokie oprocentowanie 3,20% w skali roku
 • możliwość zerwania bez utraty odsetek
 • okres lokaty 3 miesiące
 • kwota lokaty od 500 zł do 1 000 000 zł
 • lokata tylko dla nowych środków
 • produkt dla posiadaczy konta indywidualnego w Idea Bank (z tego rachunku musi zostać zrobiony przelew na lokatę, dodatkowo na moment składania wniosku, na tym rachunku musi się znaleźć co najmniej kwota w zadeklarowanej wysokości)
 • możliwość założenia tylko za pośrednictwem Bankowości Internetowej lub Mobilnej

Co oznaczają nowe środki? To pieniądze powyżej salda ustalonego przez dany bank. W tej ofercie, są to środki powyżej salda na koniec 20-tego dnia miesiąca, poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpił wpływ środków na rachunek lokaty.

Przykładowo: jeśli na dzień 20-tego lutego miałeś na kontach 20 tys., a lokatę założyłeś 01.03, to nowe środki, to wszystko ponad 20 tys.

Poniższy link zaprowadzi Cię do szczegółów oraz możliwości założenia lokaty:https://www.ideabank.pl/klienci-indywidualni-lokata-na-nowe-srodki-plus

Uwaga! Pamiętaj, że istnieje Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG), który gwarantuje wypłatę zdeponowanych środków tylko do 100 tys. EUR. Zatem kwota ok. 430 tys. PLN będzie tam bezpieczna i możliwa do odzyskania w całości nawet w przypadku problemów finansowych banku.

3. Bank Millenium – Konto Oszczędnościowe Profit

Bank Millenium jest od jakiegoś czasu moim ulubionym bankiem, właśnie ze względu na to konto oszczędnościowe. Przy umiejętnym wypłacaniu środków z banku, już od dłuższego czasu korzystam z promocyjnego oprocentowania 2,7%. Ale po kolei.

Konto jest oprocentowanie na poziomie 2,7% w skali roku dla nowych środków od 1 000 PLN do 100 000 PLN przez 3 miesiące od pierwszej wpłaty tych środków. Odsetki są kapitalizowane na koniec każdego miesiąca.

W obecnej edycji 12.01.2019 był dniem, na który obowiązuje saldo, powyżej którego liczone są nowe środki. Przykładowo, jeśli 12.01.2019 miałeś na koncie 10 tys., to przystępując do obecnej edycji promocji, wszystko powyżej tej kwoty to nowe środki.

Ogromnym plusem jest możliwość wpłacania i wypłacania środków bez utraty odsetek (bank przelicza saldo codziennie), ale uwaga! tylko pierwsza wypłata jest darmowa, każda kolejna kosztuje nas 7,5 PLN – jest to dobry “bat”, by nie wypłacać zaoszczędzonych środków 🙂

Konto możesz założyć w oddziale, za pomocą bankowości internetowej, jak i mobilnej.

Najpierw załóż konto w promocji:

Aby móc założyć konto Oszczędnościowe Profit, musisz albo posiadać albo założyć konto osobiste (bank nie ogranicza promocji tylko do nowych klientów). Konto osobiste jest bezpłatne pod warunkiem zapewnienia wpływów na łączną kwotę 1 000 PLN (może być przelew z Twojego konta z innego banku) oraz co najmniej jednej płatności kartą debetowąw miesiącu.

Jeśli jeszcze nie masz konta osobistego w banku Millennium to możesz zgarnąć dodatkowy bonus 200 zł za jego założenie uczestnicząc w tej promocji:

Natomiast Konto Oszczędnościowe Profit możesz założyć od razu, podczas zakładania konta osobistego lub w dowolnym momencie kilkoma kliknięciami już w panelu internetowym banku po założeniu konta.

Jak mieć “na zawsze” 2,7% w Millennium Banku?

A jeśli chciałbyś skorzystać z naszego patentu, aby ciągle mieć “nowe środki” na koncie i korzystać z wysokiego oprocentowania promocyjnego praktycznie bez przerwy to zapraszam Cię do tego artykułu:

4. Alior Bank – Konto mocno oszczędnościowe

Takie samo oprocentowanie, co Bank Millenium, proponuje Alior Bank – dla nowych środków 2,7 % w skali roku, również do 100 000 PLN, na 4 miesiące, odsetki kapitalizowane miesięcznie. Dzień na który liczone jest saldo ponad które Bank uważa nowe środki to 18.01.2019.

Tutaj, dużym plusem jest fakt, że można robić dowolną liczbę przelewów w ciągu miesiąca bez ponoszenia dodatkowych opłat (ale tylko na konto osobiste w Alior, natomiast, tylko pierwszy przelew do innego banku jest darmowy, każdy kolejny kosztuje 8 PLN).

Konto możesz założyć w placówce, w ramach bankowości internetowej lub poprzez infolinię. Najkorzystniej jest założyć Konto Internetowe, którego prowadzenie oraz przelewy  są bezpłatne.

Poniższy link zaprowadzi Cię do szczegółów oraz możliwości założenia konta:https://www.aliorbank.pl/klienci-indywidualni/oszczednosci/konto-mocno-oszczednosciowe.html

Podsumowując

Szukając korzystnych ofert, nie natknęłam się na perełki. Z tego co zaobserwowałam, banki preferują niższe kwoty (takie do 10 tys), ale myślę, że nie masz czasu, by szukać 9-10 różnych banków, zakładać 10 lokat i pilnować dodatkowych warunków, jakie narzucają banki.

Mam nadzieję, że jeśli do tej pory zastanawiałeś się gdzie ulokować swoje oszczędności, to powyższy artykuł pomoże w wyborze najkorzystniejszej dla oferty.

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarzy 6

 1. DonPedro pisze:
  Wspominaj proszę z jaką częstotliwością kapitalizowane są odsetki w proponowanych przez Ciebie produktach.
  Dzięki.
 2. Anna pisze:
  Takie do 10 tys. zł byłyby bardzo cenne, szczególnie, jeśli są lepiej oprocentowane. 😉
 3. Asia pisze:
  Czy w Idea Bank – Lokata Happy Pro trzeba wyrazić zgody marketingowe?
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Tak, trzeba wyrazić zgodę na marketing elektroniczny, telefoniczny i przetwarzanie danych marketingowych.

Napisz komentarz