OSZCZĘDZANIE

Gdzie się udać po korzystną lokatę długoterminową w kwietniu 2019?

Choć tytuł artykułu sugeruje fizyczne odwiedzenie placówki banku, to na szczęście w dzisiejszych czasach nie jest to już koniecznie. Tak więc, zamiast wejść do placówki, możesz spokojnie wejść na stronę internetową, a wyjście z domu połączyć z przyjemniejszą aktywnością, jak spacer na lody czy wyjście na basen.

W gąszczu ofert i reklam internetowych można się jednak szybko pogubić i dlatego tutaj wkraczamy my, aby znacząco zminimalizować czas, który musisz poświęcić na znalezienie oferty idealnej dla siebie.

Dziś tematem są wybrane przeze mnie banki, które oferują najlepsze lokaty długoterminowe. Wrzuć swoje oszczędności na lokatę, by pracowały długo bez Twojego zaangażowania i udziału.


In Bank

INternerowy, INnowacyjny, INny niż banki, które znasztak właśnie reklamuje się estoński In Bank. Nie znajdziesz nigdzie fizycznie placówki, ponieważ w Polsce oddział jest całkowicie internetowy i działa na tej zasadzie od 2017 roku.

W związku z tym, że jest stosunkowo nowym bankiem na polskim rynku, to walczy o Twoją uwagę świetnymi warunkami, które przedstawiłam poniżej.
Ważną informacją dla Ciebie jest fakt, że depozyty założone w Inbank gwarantowane są przez estoński fundusz gwarancyjny Tagatisfond. Gwarancją objęte są depozyty wraz z odsetkami do pełnej wysokości, maksymalnie do 100.000 euro, czyli dokładnie tak, jak gwarantuje nam polska instytucja – Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Możesz więc spokojnie skorzystać z usług banku.

Ogólne warunki Lokat standardowych:

 • Klient: nowy i obecny
 • Wysokość jednej lokaty: 5 000 zł – 50 000 zł
 • Wymóg posiadania konta: nie
 • Sposób założenia: strona internetowa
 • Stopa procentowa: stała
 • Kapitalizacja odsetek: koniec okresu
 • Utrata odsetek po wcześniejszym zerwaniu lokaty: tak
 • Limit lokat: do 400 000 zł

Zmienne warunki:

Lokata standardowa Okres deponowania Oprocentowanie a w skali roku
Kliknij, aby założyć jedną z lokat >> 1 rok 2,85%
2 lata3,00%
3 lata3,15%
4 lata3,25%
5 lat3,35%

Jak widzicie, procent lokaty nie jest uzależniony od kwoty depozytu, a jedynie od czasu jej trwania. Ciekawy bonus od banku: jeśli zdecydujesz się na automatycznie przedłużenie lokaty, bank powiększy oprocentowanie lokaty  o 0,1%. Głównym minusem jest brak możliwości zerwania jej wcześniej bez utraty odsetek, także należy dokładnie przemyśleć, czy na pewno nie będziesz potrzebować zdeponowanych pieniędzy szybciej.

Nest Bank

Grupą docelową tego banku są osoby, dla których rodzina jest zawsze na pierwszym miejscu.
Przewodnią myślą tego banku jest stworzenie domowej atmosfery i wzajemnego zaufania, dlatego też na dzień dzisiejszy mogą pochwalić się otwarciem w Polsce kilkuset kameralnych, sprzyjających rozmowie placówek. Nie przeszkadza mi takie podejście, ale jestem na co dzień do bólu praktyczna, także sprawdziłam, jakie oprocentowanie, poza rodzinną atmosferą, oferuje bank.

Ogólne warunki Nest Lokat Nowe Środki:

 • Klient: nowy i obecny
 • Rodzaj wpłaty: wyłącznie dla nowych środków, czyli kwoty zdeponowane po dniu 19.03.2019 r.
 • Wysokość jednej lokaty: 1 000 zł – 2 000 000 zł
 • Wymóg posiadania konta: nie
 • Sposób założenia: bankowość internetowa / strona internetowa / oddział
 • Stopa procentowa: stała
 • Kapitalizacja odsetek: koniec okresu
 • Utrata odsetek po wcześniejszym zerwaniu lokaty: tak
 • Limit lokat: bez ograniczeń

Zmienne warunki:

Lokata standardowa Okres deponowania Oprocentowanie a w skali roku
Kliknij, aby założyć lokatę >> 1 rok 2,30%
Kliknij, aby założyć lokatę >> 1,5 roku2,35%
Kliknij, aby założyć lokatę >> 2 lata2,40%

Bank oferuje również wyższe oprocentowanie, ale przy dodatkowych wymogach. Jeśli zgodzisz się na posiadanie konta, to do oprocentowania dokładają 0,2%. Jeśli zgodzisz się na przelewanie swojej wypłaty na utworzone konto (minimum 1000 zł) oraz potwierdzisz zgody marketingowe, bank doda kolejne 0,05% do każdej z ofert. Aby założyć lokatę o wyższym oprocentowaniu, musisz to zrobić poprzez bankowość internetową.

>> Załóż Nest Konto i ciesz się wyższym oprocentowaniem lokat <<

Bank umożliwia odnowienie lokaty, jednak już obowiązywać będą stawki oprocentowania obowiązujące w dniu odnowienia dla standardowej Nest Lokata – odnowiona lokata.  W tej ofercie najbardziej kuszący jest brak limitu lokat oraz wysoka maksymalna kwota lokaty.

BOŚ BANK – Bank Ochrony Środowiska

W odróżnieniu do dwóch pozostałych, ten bank notowany jest na GPW od 1997 roku. Jest to polski bank, którego misją i pasją jest ekologia.

Są odpowiedzialni za tworzenie rozwiązań zapewniających stały EKO rozwój, a dowodem na to może być fakt, że przeznaczyli dotychczas ponad 18 milionów złotych na finansowanie projektów związanych z ochroną środowiska.

Sprawdziłam więc, jakie lokaty długoterminowe oferuje bank dla naszych zielonych papierków. Tym razem % lokaty nie zależy wyłącznie od okresu deponowania. Bank proponuje dwa konkretne produkty na ustalonych odgórnie warunkach: EKOlokata 5 na 5 oraz EKOlokata na lata.

EKOlokata 5 na 5 EKOlokata na lata
Oprocentowanie a w skali roku 1 rok – 1,50 %
2 rok – 1,70 %
3 rok – 2,00 %
4 rok – 4,00 %
5 rok – 5,00 %

średnia roczna stopa 2,84%
2,25%
(*z możliwością podniesienia do 2,75%)
Okres deponowania5 lat2 lata
Klientnowi i obecninowi i obecni
Wysokość lokatyod 1 000 zł
(brak górnego limitu)
od 1 000 zł
(brak górnego limitu)
Wymóg posiadania kontanienie
Sposób założeniaonline / telefonicznie /oddziałonline / telefonicznie /oddział
Stopa procentowaprogresywnastała
Kapitalizacja odsetekrocznakoniec okresu
Utrata odsetek po wcześniejszym zerwaniu lokatynietak
Limit lokatbrakbrak
Kliknij, aby założyć lokatę >> Kliknij, aby założyć lokatę >>

* Co zrobić, by podnieść oprocentowanie EKOlokaty na lata do 2,75%? Należy:

 • Posiadać konto w banku
 • Zapewnić wpływ wynagrodzenia na konto, min. 1000 zł
 • Dokonać płatności kartą wydaną do konta na łączną kwotę 300 zł
 • Najpóźniej w dniu przystąpienia do promocji wyrazić wszystkie zgody marketingowe
 • Podać aktualny numer telefonu

Bank ma kilka wymagań, jednak jeśli jest to faktycznie konto, którego używasz na co dzień, większość odhaczysz automatycznie.

Bonusowe 0,5% bank przyzna po spełnieniu warunków do 10. dnia miesiąca następującego po zakończeniu pierwszego okresu trwania lokaty. Oznacza to, że ten dodatkowy procent otrzymamy chwilę później, niż pierwotne 2,25%.

Podsumowanie

Oto moje propozycje na lokaty długoterminowe. Pozytywną stroną takich lokat jest świadomość, że pieniądze cały czas zarabiają, a Ty możesz mieć spokojną głowę, że są bezpieczne. Jeśli jeszcze jesteś na etapie zastanawiania się, która lokata jest dla Ciebie, sprawdź wpis o lokatach krótkoterminowych i przekonaj się, który produkt jest idealny dla Ciebie.

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarze 2

 1. Kokoono pisze:
  Czemu polecacie takie marne lokaty? Powyżej 2 lat zawsze opłacalniejsze są obligacje skarbowe. Poza tym za rok stopy procentowe pójdą w górę…
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Opisujemy lokaty, które w tym momencie są najkorzystniejsze na rynku. Co będzie za rok, póki co nikt nie wie.:)

Napisz komentarz