PROMOCJA ZAKOŃCZONA

Jak zwykła lokata 4% może skutecznie PODWOIĆ Twoje oszczędności?

Czy Ty też wszędzie słyszysz, że 3% czy 4% na lokacie to mało? Czy Tobie też wszyscy mówią Ci, że lokaty się nie opłacają? W tym artykule, na konkretnym przykładzie, udowodnię, jak bardzo się mylą…

Od kiedy tylko pamiętam, zawsze interesowały mnie pieniądze. Już w najmłodszych latach składałem wszystkie złotówki otrzymane od babci w małym brązowym portfeliku. Później, w gimnazjum zacząłem grać na wirtualnej giełdzie. Z roku na rok coraz głębiej wchodziłem w tematykę finansów i nóż mi się otwiera w kieszeni, kiedy słyszę, że zakładanie lokat się nie opłaca…

Ale, żeby nie tracić wątku – przejdźmy od razu do obiecanego przykładu:

lokata w banku

4% robi różnicę [przykład]

Załóżmy, że w roku 2000 dostałem na urodziny 5 000 zł. Takie pięć tysięcy łatwo wydać, ale jak już wiesz – oszczędny ze mnie gość. Postanowiłem, więc te pieniądze odłożyć „na przyszłość”.

Mam więc w takim razie 2 scenariusze:

  1. Wkładam pieniądze na zwykłe konto.
  2. Zakładam 3-miesięczną lokatę i ciągle odnawiam ją w pełnej kwocie (5 000 zł + odsetki).

Przychodzi grudzień 2016 i pamiętny dzień, w którym chciałbym kupić sobie coś konkretnego. Jeżeli pieniądze z urodzin włożyłem na zwykłe konto (scenariusz 1), to dziś nadal mam 5 000 zł, z których mogę skorzystać, ale…

Jeśli przez cały ten okres, inwestowałem co 3 miesiące chwilę czasu, aby odnowić lokatę (scenariusz 2), to dziś mam 9 452,31 zł – prawie 2 razy więcej pieniędzy! A jedyna różnica jest taka, że korzystałem z lokat zamiast ze zwykłego konta.

Obliczenia wykonałem kalkulatorem lokat dostępnym na http://www.kalkulatory.gofin.pl/Kalkulator-lokatowy,12.html – zachęcam wejść i posprawdzać różne długoterminowe scenariusze.

Dziś Ty też masz przed sobą dwa scenariusze… Możesz trzymać swoje pieniądze na zwykłym koncie lub zacząć korzystać z lokat bankowych. Stan Twoich oszczędności może stać w miejscu lub efektywnie rosnąć:

2016-11-30_1346

Wykres prezentujący różnicę między trzymaniem pieniędzy na zwykłym koncie, a korzystaniem z lokat na 4%

Oczywiście w podejściu, które tutaj prezentuję nie chodzi o to, żeby kurczowo trzymać się liczby 4%. Na przestrzeni lat założysz pewnie sporo lokat na 2% jak i również takich na 7% czy nawet 9%, kiedy stopy procentowe pójdą w górę. Korzystam z przykładu 4% bo prawdopodobnie Twój ostateczny wynik uśredni się właśnie wokół wartości 4%.

Jak mądrze założyć lokatę?

Odradzam Ci jednak korzystanie z pierwszej lepszej lokaty, jaką podsunie Ci Twój bank. Wystarczy chwila poszukiwań i prawdopodobnie znajdziesz taką, która da będzie mieć znacznie lepsze oprocentowanie. A oprocentowanie jest ważne…

To ważne, bo jeśli w naszym przykładzie zamienimy 4% na 2% to zamiast 9 452,31 zł miałbym tylko 6 880,15 zł. Ponad dwa i pół tysiąca złotych mniej!

Tutaj każdy procent się liczy, dlatego staraj się korzystać z różnych rankingów (np. na naszym blogu) i wybieraj te lokaty, które są aktualnie najlepsze.

Jaka lokata jest teraz najlepsza?

W chwili obecnej najbardziej godną polecenia lokatą, jest lokata happy dająca 4% w skali roku.

Jest ona dostępna dla nowych klientów Idea Banku, więc jeśli kiedykolwiek miałeś u nich lokatę, konto lub jakiś inny produkt, zajrzyj do naszego aktualnego rankingu lokat i wybierz dla siebie coś innego >>

Jeśli natomiast jesteś nowym klientem Idea Banku, to spójrz jakie korzyści tu na Ciebie czekają:

  • Oprocentowanie lokaty – 4% w skali roku
  • Czas trwania lokaty – 2 miesiące
  • Kwota lokaty – od 500 zł do 10 000 zł
  • Brak zobowiązań i dodatkowych produktów

Mnie osobiście, oprócz wysokiego oprocentowania (to oczywiste!), podoba się przede wszystkim fakt, że Idea Bank nie próbuje przy okazji tej lokaty wciskać klientowi jakichś dodatkowych produktów (np. konta osobistego), jako obowiązkowe do założenia „w pakiecie”. Przychodzę po lokatę i zakładam TYLKO lokatę – proste 🙂

Zakładanie lokaty krok po kroku

Kolejnym wielkim atutem Lokaty Happy jest jej łatwe założenie.

Cały proces ogranicza się do 3 prostych kroków i można go wykonać całkowicie online. Bez wychodzenia z domu i bez wizyty kuriera. Wystarczy wypełnić prosty formularz i wykonać 1 przelew aktywacyjny.

2016-11-21_1026

Wszystko wygląda tak:

  1. Klikasz tutaj, aby przejść na stronę banku i wybierasz żółty przycisk „załóż online”.
  2. Wypełniasz prosty formularz podając kwotę lokaty, jej okres, oraz swoje dane. Pamiętaj, aby wpisać dane identyczne z tymi na koncie bankowym, z którego będziesz robić przelew aktywacyjny.
  3. Na e-mail dostaniesz instrukcję wraz z numerem konta, na który należy przelać zadeklarowaną kwotę.

I to wszystko! Teraz już tylko czekasz do końca lokaty i cieszysz się, że Twoje oszczędności nabierają wartości.

Załóż Lokatę Happy i pomnażaj swoje oszczędności >>
(wszystko zajmie 4 minuty. Wystarczy wypełnić formularz i wykonać przelew)

2 dodatkowe wskazówki

Lokatę Happy zakładałem już jakiś czas temu, dlatego chcę się z Tobą podzielić dwiema praktycznymi wskazówkami wynikającymi z mojego doświadczenia.

Po pierwsze zwróć uwagę, aby wypełniając formularz zaznaczyć koniecznie okres 2 miesięcy. Jeśli wybierzesz 1 lub 3 miesiące to lokata będzie miała oprocentowanie 3,5%. To nadal dobre oprocentowanie, jednak warto mieć to na uwadze i wycisnąć z tej okazji ile się da. Koniecznie wybierz 2-miesięczny okres lokaty.

Po drugie warto wiedzieć, że domyślnie Lokata Happy jest lokatą odnawialną. Znaczy to, że po jej zakończeniu zostanie otwarta kolejna lokata na taki sam okres. Niestety zazwyczaj oprocentowanie tej kolejnej lokaty jest znacznie niższe i lepiej poszukać czegoś samemu, aby te pieniądze odpowiednio pracowały

Dlatego po założeniu lokaty zadzwoń na infolinię lub skontaktuj się z konsultantem online (tutaj znajdziesz wszystkie szczegół do kontaktu https://www.ideabank.pl/kontakt) i poproś o zmianę ustawień lokaty na „nieodnawialną”. W ten sposób po jej zakończeniu środki automatycznie wrócą na Twoje konto.

Załóż Lokatę Happy i pomnażaj swoje oszczędności >>
(wszystko zajmie 4 minuty. Wystarczy wypełnić formularz i wykonać przelew)

Ile można zarobić na Lokacie Happy?

Twój ostateczny zarobek na Lokacie Happy zależy w głównej mierze od wysokości kwoty, jaką tam ulokujesz. Jednocześnie warto pamiętać, że również małe kwoty warto odkładać w ten sposób.

Pamiętasz scenariusz 2 z początku artykułu? Złotówka do złotówki i zacznie działać procent składany, który z małych kwot w dłuższej perspektywie potrafi zrobić znaczące zarobki.

Zamiast się marnować na zwykłym koncie, oszczędności mogą pracować na Twój zysk:

2016-11-21_1056

Całkowity zysk po opodatkowaniu na 2-miesięcznej Lokacie Happy na 4%

Jak widać na załączonym obrazku, korzystając z Lokaty Happy, możesz w gwarantowany sposób zarobić nawet 54 zł.

Biorąc pod uwagę, że są to pieniądze, które dostajesz praktycznie „za nic” i bez ryzyka to zdecydowanie warto zainwestować te 4 minuty czasu i założyć Lokatę Happy:

Załóż Lokatę Happy i pomnażaj swoje oszczędności >>
(wszystko zajmie 4 minuty. Wystarczy wypełnić formularz i wykonać przelew)

A tutaj możesz przeczytać dokumenty dotyczące Lokaty Happy: