Jak krok po kroku zamknąć konto w Raiffeisen Polbank?

Mało kto wie, ale BGŻ BNP Paribas niedługo „połknie” nam Raiffeisen Polbank – jeżeli ufać doniesieniom to w 2019 roku będzie już po sprawie. Myślę więc, że może być sporo chętnych do rozwiązania umowy z Raiffeisen Polbank, nie każdy musi akceptować połączenie banków.

REZYGNACJA Z KARTY 

W przypadku Raiffeisen Polbank na samym początku proponuję zamknąć kartę do konta. Najlepiej zrobić to przed rozpoczęciem nowego okresu rozliczeniowego. W tym celu logujemy się do bankowości online i wchodzimy w zakładkę „Karty” i „Zastrzegamy” kartę do konta. Po tym karta staje się nieaktywna i Bank nie pobiera za to opłaty.

ZAMKNIĘCIE RACHUNKU

Samo konto możemy zamknąć na 3 sposoby, a należą do nich:

  • rozwiązanie umowy w Oddziale Banku;
  • listownie;
  • na infolinii (800 222 822).

Jeżeli ktoś ma życzenie to udaje się do Banku i tam zamyka rachunek, ale po co to robić skoro mamy dwie lepsze opcje? Każdy może np. pobrać wzór wypowiedzenia umowy, skonstruować go po swojemu, wydrukować, koniecznie podpisać i wysłać na adres banku:

Raiffeisen Polbank

ul. Grzybowska 78

00-844 Warszawa

Wzór

Ale myślę, że najwygodniejszym sposobem rozwiązania umowy będzie kontakt z infolinią Banku – 800 222 822 – kilka chwil i rachunek będzie zamknięty. Tak dokładnie to zamknięty będzie po 30 dniowym okresie wypowiedzenia.

Ważne wskazówki:

  1. Przed likwidacją konta opróżnij je ze środków. Zostaw tylko tyle ile będziesz potrzebować na pokrycie comiesięcznych opłat. Jeżeli wiesz, że zostanie jakaś nadwyżka to podaj numer rachunku, na który bank ma Ci ją przelać.