Jak krok po kroku rozwiązać umowę w Eurobanku?

Niezadowoleni z Eurobanku? To rozwiązujemy umowę – a jak! Zaczynamy od karty do konta, którą wygodnie możemy zamknąć w systemie bankowości online.

Logujemy się do niego, klikamy w zakładkę „Karty płatnicze” a w dalszej kolejności w „Zastrzeżenia”. Dalej postępujemy zgodnie ze wskazówkami. Prosto i zrozumiale.

I od razu jak już jesteś zalogowany do systemu to możesz cofnąć wyrażone zgody marketingowe – fajna opcja – będzie z głowy. Wejdź w zakładkę „Ustawienia” i kliknij w „Przetwarzanie danych osobowych” – dalej ustawiasz to co potrzebujesz.

Drobnostki załatwione więc teraz przechodzimy do głównego zadania czyli zamykamy samo konto. Tu będzie też fajne ponieważ Bank daje nam 3 sposoby na zamknięcie konta:

Oddział Banku to wiadomo. Listownie – oczywiście możesz pobrać nasz wzór wypowiedzenia umowy – wypełnić i wysłać na adres Eurobanku:

Euro Bank S.A.
ul. św. Mikołaja 72
50-126 Wrocław

Ale najprościej będzie Ci rozwiązać umowę internetowo. Zaloguj się do bankowości online i postępuj zgodnie z krokami:

#1 KROK – kliknij w „Konta osobiste” i „Szczegóły konta” a dalej „Zamykanie konta”;

#2 KROK – podaj numer rachunku, na który chciałbyś otrzymać od Banku przelew nadwyżki z konta;

#3 KROK – potwierdź dyspozycję kodem SMS.

Ważne wskazówki:

  1. Na koncie zostaw jakieś pieniądze – na pokrycie miesięcznych opłat + coś co bank zwróci Ci jako przelew likwidacyjny – to dla Ciebie będzie potwierdzenie zamknięcia konta;
  2. Okres wypowiedzenia umowy wynosi 28 dni