Jak krok po kroku rozwiązać umowę w BZ WBK – Grupa Santander?

Nigdy tego nie ukrywałam, że bardzo lubię BZ WBK – konto w tym banku założyłam „przypadkiem” przy jakiejś promocji, ale nie żałuję – jestem dumna z bycia klientką tego banku! Tyle mojej subiektywnej opinii – przechodzimy do głównego tematu – rozwiązanie umowy.

W przypadku BZ WBK tak łatwo już nie będzie, umowa może być bowiem rozwiązana tylko na dwa sposoby i w sumie średnio wygodne, ale dla chcącego nic trudnego:

Trudno będzie rozwiązać umowę wysyłając wypowiedzenie pocztą ponieważ tam mogą być problemy z podpisem – Bank ma w zwyczaju czepiać się wszystkiego. Ale jeżeli ktoś pamięta jaki jego podpis widnieje w Banku to sprawa jest prosta: pobieracie nasz wzór wypowiedzenia, przerabiacie go na swoje wypowiedzenie, drukujecie, podpisujecie i wysyłacie na adres Banku:

Bank Zachodni WBK S.A.
ul. Rynek 9/11
50-950 Wrocław

BZ WBK wzór wypowiedzenia umowy z bankiem – do pobrania za darmo

Jeżeli ktoś nie jest pewny czy pamięta jaki podpis składał w Banku to dla niego najpewniejszym rozwiązaniem będzie wypowiedzenie umowy w Oddziale Banku.

Udajemy się do placówki i tam załatwiamy wszelkie formalności. Okres wypowiedzenia umowy trwa 30 dni, a 14 dni jeżeli do konta nie posiadaliśmy karty.

Ważne wskazówki:

  1. Przed likwidacją konta samodzielnie opróżnij je ze środków. Zostaw tylko tyle ile będziesz potrzebować na pokrycie comiesięcznych opłat. Jeżeli będziesz chciał, aby to Bank wykonał Ci przelew to będziesz musiał liczyć się z naliczeniem za to prowizji.