Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.
Najlepsza lokata na rynku – 6% do 400 000 zł, bez zakładania konta! w Inbank
Aktualne Inbanknowy klient obecny klientLokataInbank jest ciekawą alternatywą dla każdego, kto szuka miejsca dla swoich oszczędności. Dlaczego?
Ponieważ jest to bank całkowicie internetowy i oferuje Lokatę Lojalną z oprocentowaniem 6%.
- lokaty zakładasz całkowicie on-line;
- nie musisz zakładać żadnego dodatkowego konta – masz samą lokatę;
- oferta jest dla każdego, bez podziału na nowego/starego klienta czy nowe/stare środki;
- środki są pod ochroną funduszu gwarancyjnego – do równowartości 100 000 euro.

Inbank lokata lojalna – warunki
Lokatę, czy też kilka lokat w Inbanku założysz w pełni zdalnie, ale o tym szerzej za chwilę. Wiesz już, że nie musisz mieć żadnego konta do obsługi lokaty. Skupmy się zatem na najważniejszych cechach oferowanej przez Inbank Lokaty Lojalnej
- minimalna wartość jednej lokaty: 5 000 zł
- maksymalna wartość jednej lokaty: 50 000 zł
- maksymalna łączna wartość lokat od pojedynczego klienta: 400 000 zł
- czas trwania lokaty: 3 lub 6 miesięcy
- oprocentowanie stałe
- kapitalizacja odsetek: na koniec lokaty
- zerwanie lokaty przed czasem wiąże się z utratą odsetek
- jeśli zerwiesz chociaż jedną z jakichkolwiek lokat posiadanych w Inbanku w datach 🗓 od 10 maja 2022 r do końca trwania którejkolwiek z nowo założonych lokat Lojalnych to tracisz promocyjne oprocentowanie na wszystkich nowo założonych Lokatach Lojalnych – wtedy oprocentowanie jest naliczane wg oprocentowania standardowego. Taki zabieg ma na celu powstrzymanie osób, które już mają lokaty w Inbank, przez zrywaniem starych i zakładaniem nowych, na lepszych warunkach.
- lokaty prowadzone tylko w pln
- są dostępne zarówno lokaty odnawialne jak też nieodnawialne – sam wybierasz podczas zakładania lokaty
- takie same warunki dla nowych i starych środków.
Warto tutaj wspomnieć o tym, że jeśli zdecydujesz się na lokatę odnawialną, to lokata odnowi się na aktualnych warunkach rynkowych + dostaniesz ekstra 0,1% do oprocentowania (na przykład miałeś lokatę 3-miesięczną odnawialną, więc teraz, po jej zakończeniu, otworzy się nowa lokata 3-miesięczna z oprocentowaniem 4,1%).
A tak wygląda aktualne oprocentowanie standardowych lokat w Inbanku:
Czym jest Inbank
Inbank ma już 10 lat, więc jak na fintech jest to już wiek średni. Wywodzi się z Estonii i działa na polskim rynku od stosunkowo niedawna, bo od 2017 roku. Nie jest to typowy bank, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni: skupia się na oferowaniu lokat i pożyczek oraz udzielaniu sprzedaży ratalnej w pełni online. W jego ofercie nie znajdziesz standardowego rachunku osobistego. Inbank oprócz Estonii i Polski z powodzeniem działa również na Łotwie, Litwie, w Niemczech, Francji, Holandii oraz Austrii. Zysk całej spółki za 2019 roku wyniósł 10 mln euro.
Głównym pytaniem, przy tego rodzaju nowościach na rynku, jest pytanie o bezpieczeństwo środków. I słusznie. Nie po to odkładamy nasze ciężko zarobione pieniądze, by w kilka minut je stracić.
Inbank działa na zasadzie jednolitej licencji bankowej i został dopuszczony przez polską Komisję Nadzoru Finansowego do prowadzenia działalności w naszym kraju w styczniu 2017 roku.
Tak jak w polskich bankach, depozyty do równowartości 100 000 euro są gwarantowane przez estoński odpowiednik Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Tłumacząc po ludzku: w razie bankructwa banku gwarant odda nam nasze pieniądze do równowartości 100 000 euro. Obawa o przekroczenie limitu w tym przypadku ma jednak niezbyt duże znaczenie, ponieważ jeden klient w Inbanku może mieć zdeponowane maksymalnie 400 000 zł.
Na pewno się zastanawiasz co w przypadku ewentualnej niewypłacalności – to logiczne. Pojawia się pytanie czy trzeba byłoby ewentualnie udać się do Estonii by odzyskać środki z funduszu gwarancyjnego.
Zadałam takie pytanie bezpośrednio w estońskim funduszu. Odpowiedź wygląda następująco, że nie trzeba w razie „W” udawać się na nieplanowane wakacje, tylko wszystko zostanie załatwione na terenie naszego kraju.

Jak założyć lokatę Lojalną w Inbank?
Wszystko jest tak proste, że prościej się już chyba nie da. Popatrz:
- Na początku z TEGO LINKU zakładasz sobie profil w Inbanku. Jesteś proszony o standardowe dane osobiste i kontaktowe. Następnie otrzymujesz maila z linkiem do aktywacji konta. Ustalasz hasło dostępu do profilu, a umowę o bankowość podpisujesz sms-em. Robisz przelew weryfikujący.
- Logujesz się na konto i wybierasz parametry lokaty (czyli jaka kwota, na jaki czas, czy ma się odnowić czy nie).
- Podpisujesz umowę lokaty i ją od razu zasilasz przelewem realizowanym przez Blue Media z konta w swoim banku.
GOTOWE!
Od tego momentu Twoje środki procentują na lokacie. Nie musisz się martwić o to, co zrobić z kontem osobistym, bo po prostu nie masz – pieniądze wędrują od razu na lokatę.
Omówimy sobie jeszcze dwa istotne elementy o których należy wspomnieć.
Co z wypłatą pieniędzy z lokaty? Gdzie trafią po jej zakończeniu?
Jeśli lokata jest nieodnawialna to po jej zakończeniu pieniądze automatycznie wpłyną na Twój rachunek w banku – ten sam, z którego robiłeś przelew zasilający lokatę. Jeżeli zmieniłeś w międzyczasie rachunek bankowy skontaktuj się z Inbankiem telefonicznie i zaktualizuj numer rachunku.
Chcę zerwać wcześniej lokatę – jak to zrobić
Aby zerwać lokatę napisz do banku maila – koniecznie z tego samego adresu, który podałeś podczas zakładania profilu w Inbanku.
Podsumowanie
Inbank jest dobrą alternatywą dla tradycyjnych banków. Nie musisz zakładać żadnego konta, martwić się o zapewnianie wpływów czy płatności kartą. Po prostu zakładasz lokatę i to wszystko 🙂
Gwarancja uczciwości! Możesz sam sprawdzić dokumenty dotyczące tej promocji:
Tak subiektywnie podsumowując: myślę, że sektor bankowy jest trudno rozwalić. Jednak banki to przede wszystkim instytucje prywatne, nie państwowe, obracające niewyobrażalnymi pieniędzmi. I będą robić wszystko, by nie stracić 😉
i to na okres bezterminowo bez zakładania dodatkowo konta ROR i innych warunków…