OSZCZĘDZANIE

Masz ponad 100.000 zł oszczędności? Dowiedz się, gdzie je najkorzystniej ulokować w maju

Maj w pełni – po długim weekendzie, który pozwolił naładować nam baterie, czas pomyśleć o ulokowaniu swoich oszczędności na najlepiej oprocentowanych lokatach. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiam Wam najlepiej oprocentowane lokaty i konta oszczędnościowe dla środków ponad 100.000 zł. A zatem: miłej lektury i niech Wasze oszczędności zawsze dla Was pracują.

1. Lokata Wiosenna Idea Bank

 • Kwota minimalna 500 zł, kwota maksymalna 1.000.000 zł
 • Oprocentowanie 3,50%
 • Czas trwania: 3 miesiące
 • Kapitalizacja odsetek: na koniec trwania lokaty
 • Można posiadać dowolną liczbę lokat
 • Wcześniejsze zerwanie- brak utraty naliczonych odsetek

Idea Bank, jak co miesiąc, przoduje w zestawieniu. Przygotował dla nas specjalną edycję lokaty wiosennej – promocja na nią trwa od 23 kwietnia do odwołania. I, szczerze powiedziawszy, bardzo mi się ta promocja spodobała.

Lokatę możemy założyć bez konieczności zakładania konta. Jeżeli nie jesteśmy klientami banku po prostu klikamy w link i zostajemy przeniesieni na stronę z formularzem. Po jego wypełnieniu mamy trzy dni na przesłanie środków na numer konta, który zostanie nam podany w umowie. Razem z lokatą uzyskamy dostęp do bankowości internetowej, gdzie możemy podejrzeć środki. Lokata może być prowadzona tylko dla jednej osoby.

Lokata domyślnie otwarta jest jako odnawialna, czyli po trzech miesiącach samoistnie się odnowi na oprocentowaniu standardowym. Żeby tak się nie stało, po założeniu lokaty możemy udać się do oddziału lub złożyć taką dyspozycję telefonicznie.

Co ważniejsze, lokatę mogą założyć zarówno nowi, jak i obecni klienci banku. Obecni klienci mogą zalogować się do bankowości i tam założyć lokatę.

Wcześniejsze zerwanie nie powoduje utraty naliczonych odsetek. Ponieważ bank nie zastrzegł w regulaminie, że można posiadać tylko jedną lokatę, przezorna osoba może podzielić swoje środki na kilka lokat, by w razie konieczności wypłaty części środków nie zrywać jednej dużej lokaty, tylko jedną lub kilka mniejszych.


Uwaga: ponieważ kwota, jaką możemy zdeponować to aż milion złotych, proponuję ograniczyć się do kwoty chronionej przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (dla przypomnienia, jest to równowartość 100.000 EUR).

Link do oferty:
https://www.ideabank.pl/klienci-indywidualni-lokata-wiosenna

2. Lokata Na Nowe Środki Plus Idea Bank

 • Kwota minimalna 500 zł, kwota maksymalna 1.000.000 zł
 • Oprocentowanie 3,50%
 • Czas trwania: 12 miesiące
 • Kapitalizacja odsetek: na koniec trwania lokaty
 • Wcześniejsze zerwanie- utrata naliczonych odsetek

W poprzednim miesiącu pierwsze miejsce  w moim zestawieniu zajęła lokata Happy Pro Idea Banku. Jednak ponieważ pojawiła się Lokata Wiosenna, która nie ma ograniczeń co do ilości lokat, podziału na nowych i starych klientów, o lokacie Happy Pro nie będę pisać. Napiszę natomiast o lokacie dla tych osób, które chciałyby ulokować swoje środki na dłuższy okres czasu.

Lokata Na Nowe Środki Plus od Idea Banku na okres 12 miesięcy proponuje nam oprocentowanie 3,5%. Możemy również wybrać krótsze okresy, ale wtedy oprocentowanie będzie niższe – lepiej w takim przypadku założyć Lokatę Wiosenną.

Lokata przygotowana jest dla klientów Idea Banku, którzy posiadają tam konto osobiste bądź też je założą. Saldo nowych środków dla obecnych klientów liczone jest na koniec 20 kwietnia – nadwyżka ponad stan kont i oszczędności w tym dniu to nowe środki, które możemy położyć na lokatę. Założymy ją tylko przez bankowość internetową, przy czym w momencie zakładania lokaty środki, które chcemy na niej ulokować, muszą być już na koncie w banku. Lokata jest nieodnawialna.

Link do oferty:
https://www.ideabank.pl/klienci-indywidualni-lokata-na-nowe-srodki-plus

3. Konto Oszczędnościowe “Na Nowe Środki” Getin Bank

 • Kwota minimalna brak, kwota maksymalna 400.000 zł
 • Oprocentowanie 3,40%
 • Czas trwania: 4 miesiące
 • Kapitalizacja odsetek: na koniec miesiąca kalendarzowego
 • Można posiadać tylko jedno konto
 • UWAGA- promocja do 19.05.2019

Do założenia konta oszczędnościowego konieczne jest posiadanie konta osobistego w Getin Banku. Promocja jest przygotowana dla nowych środków – czyli jeżeli jesteśmy już klientami Getin Banku to saldo nowych środków wyliczane jest na 02.04.2019. Nadwyżka ponad stan  środków z tego dnia to nowe środki, które będą pracowały na 3,4% w skali roku.

Przystępując do promocji musimy wyrazić wszystkie zgody marketingowe oraz nie możemy wyrazić sprzeciwu odnośnie marketingu bezpośredniego. Nie możemy oczywiście również zamknąć konta osobistego w okresie trwania promocji. Konto może mieć tylko jednego właściciela.

Można posiadać tylko jedno takie konto. Z promocji nie skorzystają osoby, które korzystały z poprzedniej promocji i którym okres trwania poprzedniej edycji promocji zakończył się w dniach 08.04.2019-19.05.2019.

Prowadzenie konta jest bezpłatne, raz w miesiącu możemy wypłacić z konta środki bezpłatnie, pozostałe wypłaty to koszt 9 zł.

Link do oferty:
https://leads.moniaki.pl/go/getinkodirect?id=7&label= h

Podsumowanie

W maju każdy powinien znaleźć coś dla siebie, zarówno ci, którzy chcą ulokować środki na dłuższy czas, jak i ci, którzy nie lubią z bankami wiązać się na dłużej. Warto jak najszybciej skorzystać z ofert, bo nie wiadomo, jak długo potrwają. Niech oszczędności pracują, a my możemy w tym czasie cieszyć się słońcem i prawdziwą wiosną.

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

Napisz komentarz