Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Prowadzisz firmę? Otrzymaj do 1700 zł premii za rachunek firmowy z Alior Bankiem

PROMOCJA ZAKOŃCZONA Alior Banknowy klientKonto firmowe
Magda Kopiczko

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, na pewno nie raz czułeś się poszkodowany – wszędzie promocje dla osób „na etacie”, a dla przedsiębiorców – nic. Zatem, na pewno ucieszy Cię fakt, że Alior Bank, wraz z portalem bankier.pl przygotowali dla Ciebie promocję konta firmowego. Możesz w niej otrzymać aż 1700 zł premii po spełnieniu kilku warunków.

Promocja trwa do 31 grudnia – warto abyś się pospieszył, czasu zostało naprawdę niewiele. Plusem jest to, że oprócz premii zyskujesz w pakiecie naprawdę bardzo dobre konto firmowe, które mogę z czystym sumieniem polecić.

Myślisz nad zmianą konta firmowego gdyż opłaty w Twoim obecnym banku zaczynają Cię irytować? Nigdy go nie miałeś i zdecydowałeś że czas założyć? Dopiero otwierasz działalność i rozglądasz się za kontem dla siebie? A może po prostu chcesz dodatkowo zarobić? Jeżeli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałeś „TAK” to ta promocja jest dla Ciebie. Przejdźmy zatem do szczegółów.

Uwaga:

Jeżeli masz już gdzieś konto firmowe i chcesz je zamknąć i otworzyć nowe (na przykład w tej promocji) przed zamknięciem konta w starym banku ściągnij wszystkie wyciągi czy też historię rachunku. Mogą okazać się przydatne w razie kontroli z ZUS czy US bądź przy innej okazji. Jeżeli tego nie zrobisz, a taki wyciąg okaże się potrzebny, to otrzymasz go w banku – ale niestety, będzie Ciebie to już kosztować kilkadziesiąt złotych.

Czy mogę wziąć udział w promocji i zgarnąć premię?

Jak najbardziej, jeżeli spełniasz kilka warunków.

Pierwszym, najbardziej oczywistym jest to, że prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą.

Drugi warunek – nie posiadasz ani nie posiadałeś w przeszłości w Alior Banku żadnego produktu dla przedsiębiorców dla swojej firmy (jest to weryfikowane po numerze NIP). Jeżeli masz w banku tylko produkty osobiste jak najbardziej możesz wziąć udział w promocji.

Jeżeli prowadziłeś inną firmę, na przykład spółkę i miałeś konto firmowe w Alior Banku to nadal możesz wziąć udział w promocji. Wyłączona jest Twoja jednoosobowa działalność, jeżeli w przeszłości miałeś na nią konto firmowe w Aliorze.

I ostatni warunek – złożysz wniosek o otwarcie konta za pośrednictwem dedykowanej strony. Rachunki otwarte w inny sposób nie biorą udziału w promocji.

I to wszystko odnośnie warunków, jakie musisz spełniać. Jeżeli Twoja firma nie była nigdy klientem Alior Banku – jak najbardziej możesz skorzystać i zgarnąć do 1700 zł premii.

iKonto Biznes – czy będzie mnie coś kosztować?

Dla przedsiębiorcy niezwykle ważne są opłaty za konto. O ile w rachunkach osobistych przyzwyczailiśmy się, że mamy wszystko (lub prawie wszystko) za darmo i nielimitowane, o tyle przy rachunkach firmowych już tak prosto nie ma.

Przejrzałam dokładnie taryfę opłat i prowizji rachunku iKonto Biznes i doszłam do wniosku, że jest ono naprawdę konkurencyjne. Otrzymujesz nielimitowane przelewy krajowe, w tym do ZUS i US, plus dodatkowo 5 przelewów natychmiastowych w miesiącu za darmo. Przyznam, że jestem naprawdę pod wrażeniem, nawet w rachunkach osobistych przelewy natychmiastowe są najczęściej płatne. Bankomaty zlokalizowane przy placówkach Alior Banku są dla Ciebie za darmo, 5 wypłat w miesiącu z innych bankomatów również, natomiast każda kolejna to koszt 2 zł – bardzo rozsądna kwota na tle innych banków (konkurencja pobiera zazwyczaj procent od wypłacanej kwoty, co przy dużych wypłatach może okazać się zabójcze dla portfela). Karta nie będzie Cię nic kosztować, jeśli w miesiącu zapłacisz nią 4 razy – na dowolne kwoty, może być nawet po złotówce. Konto to może być dla Ciebie praktycznie darmowe.

Kto z Was prowadzi biznes, ten wie, że najtaniej obsługa konta wychodzi przez Internet – każda czynność wykonana w oddziale banku czy przez infolinię potrafi kosztować kilka razy więcej. Skupmy się zatem na internetowej obsłudze konta i sprawdźmy cennik w szczegółach.

iKonto Biznes – ile kosztuje

 • 0 zł – prowadzenie rachunku (bezwarunkowo);
 • 0 zł – przelewy krajowe, w tym do ZUS i US (bez limitu);
 • 0 zł – 5 pierwszych przelewów ekspresowych w miesiącu (pozostałe 10 zł);
 • 0 zł – 5 pierwszych przelewów SEPA w miesiącu (pozostałe 5 zł);
 • 0 zł – 10 pierwszych sms-ów autoryzacyjnych w miesiącu (pozostałe 0,30 zł);
 • 0,5% min 10 zł – wpłata i wypłata gotówkowa w oddziale;
 • 0 zł – założenie, modyfikacja i usunięcie zlecenia stałego;
 • 1 zł – realizacja zlecenia stałego.

Karta Mastercard Business Debit – ile kosztuje

 • 0 zł – wydanie karty do rachunku (pod warunkiem że jest to pierwsza karta do tego rachunku, druga i kolejne będą kosztować 20 zł);
 • 0 zł – opłata miesięczna za kartę pod warunkiem wykonania 4 płatności kartą w miesiącu, inaczej 8 zł;
 • 0 zł – wypłaty gotówki w bankomatach przy oddziałach Alior Banku;
 • 0 zł – 5 pierwszych wypłat z pozostałych bankomatów w miesiącu (każda kolejna 2 zł, niezależnie od kwoty wypłaty);
 • 0 zł – 5 pierwszych wpłat we wpłatomatach Planet Cash (pozostałe 10 zł).

Jak sam widzisz nie kłamię i to konto ma rewelacyjne warunki prowadzenia. Dla jednoosobowej działalności jest, w większości przypadków, wystarczające – a jeżeli masz więcej wymagań, potrzebujesz dodatkowych usług, takich jak konto walutowe, rachunek lokacyjny, wirtualne karty, to w każdym momencie możesz rozszerzyć swoje konto o dodatkowe funkcjonalności.

Chcę premię 1700 zł – instrukcja krok po kroku

Zapoznałeś się już z kosztami (i prostymi warunkami, jak ich uniknąć) i zdecydowałeś, że jest to konto dla Ciebie. Pozostaje pytanie, jakie warunki musisz spełnić aby otrzymać premię. Premia podzielona jest na dwie części – 200 zł od bankier.pl za założenie konta i spełnienie jednego, prostego warunku oraz do 1500 zł premii w kolejnych miesiącach za spełnienie warunków aktywności. Gotowi? Sprawdźmy na czym polega promocja.

#Krok 1 – do 31 grudnia złóż wniosek o konto

W terminie do 31 grudnia 2019 r za pomocą dedykowanej strony złóż wniosek o konto i kartę. Karta nie jest wymagana do wzięcia udziału w promocji, ale raz – transakcje nią to jeden z warunków aktywności, za który otrzymasz premię, dwa – prowizje za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale są spore i karta naprawdę Ci się przyda. Szczególnie, że przy 4 płatnościach miesięcznie jest dla Ciebie całkowicie darmowa.

Po złożeniu wniosku masz 30 dni na podpisanie umowy o konto – musisz to zrobić najpóźniej do 30 stycznia 2020 r.

Uwaga!

Aby wziąć udział w promocji i dostać 200 zł od bankier.pl podczas składania wniosku ZAZNACZ KONIECZNIE zgodę na przekazanie organizatorowi danych objętych tajemnicą bankową w zakresie potwierdzenia otwarcia rachunku i spełnienia warunku uprawniającego do otrzymania premii.

#Krok 2 – spełnij warunki aktywności konta i zgarniaj premie

Konto jest już otwarte, zgoda wyrażona. Czas na najważniejszą część promocji, czyli spełnienie warunków. Nagroda jest podzielona na 2 części – 200 zł od bankier.pl i do 1500 zł za aktywność konta od Alior Banku. Część przyznawana przez bank jest uzależniona od miesięcznych warunków aktywności na koncie i wypłacana jest co miesiąc przez 12 miesięcy.

Jak otrzymać I część premii – 200 zł od bankier.pl

To będzie najłatwiejsza część całej promocji, ale nie martw się – z drugą również poradzisz sobie bez problemu, zaręczam. Po założeniu konta i wyrażeniu zgody na przekazanie danych dla partnera promocji, w ciągu 60 dni od otwarcia konta (nie później niż do 30 marca 2020 r) zapewnij wpływ w wysokości minimum 500 zł. Środki mogą pochodzić z Twojego innego konta, może to być przelew od kontrahenta. Ważne, by 500 zł pokazało się na Twoim koncie. Nie musi na nim długo przebywać, może za chwilę ruszyć w dalszą drogę.

Po zapewnieniu wpływu, czekasz na wiadomość mailową od organizatora o tym, że należy Ci się premia. Wiadomość zostanie wysłana do 30 kwietnia 2020 r. Od momentu otrzymania maila masz 5 dni na to, by uzupełnić numer swojego iKonta Biznes na który wpłynie nagroda.

Pamiętaj o tym, by regularnie sprawdzać folder SPAM lub POWIADOMIENIA, często jest tak że maile od banków wpadają właśnie w te foldery.

No właśnie, a kiedy ją otrzymasz? Od momentu otrzymania maila o jej przyznaniu organizator (pod warunkiem uzupełnienia nr konta) wypłaci Ci ją w ciągu 14 dni roboczych.

Pierwsza część zadania już za Tobą, przejdźmy do kolejnej.

Jak otrzymać II część premii – do 1500 zł od Alior Bank

Druga część premii, tak jak wspominałam już wcześniej, jest podzielona na 12 miesięcy. Spełniając co miesiąc warunki aktywności za pomocą swojego konta otrzymujesz miesięczne premie – maksymalnie 125 zł miesięcznie, czyli max 1500 zł w ciągu roku. Każda aktywność jest inaczej premiowana.

Ile możesz co miesiąc zyskać spełniając poszczególne aktywności konta?

 • przelew do ZUS na kwotę min. 250 zł (nie może to być zlecenie stałe ani przelew natychmiastowy) – 25 zł/m-c premii;
 • przelew do US na kwotę min. 500 zł (nie może to być zlecenie stałe ani przelew natychmiastowy) – 25 zł/m-c premii;
 • przelew SEPA na kwotę min. 100 EURO10 zł/m-c premii;
 • przelew natychmiastowy na kwotę min. 500 zł10 zł/m-c premii;
 • płatności kartą na min. 500 zł10 zł/m-c premii;
 • skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku – 15 zł/m-c;
 • premia za średniomiesięczne saldo na rachunku – w zależności od salda od 5 do 60 zł/m-c.

O co chodzi ze średniomiesięcznym saldem na rachunku? Bank codziennie na koniec dnia sprawdza stan Twojego konta i robi to codziennie, przez cały miesiąc. Na koniec miesiąca wyciąga z tego średnią. Od wysokości tej średniej zależy, jaką premię otrzymasz:

 • średniomiesięczne saldo do 2500 zł0 zł premii;
 • od 2500,01 zł do 10 000 zł – 5 zł premii;
 • od 10 000,01 zł do 25 000 zł – 15 zł premii;
 • od 25 000,01 zł do 50 000 zł – 30 zł premii;
 • średniomiesięczne saldo powyżej 50 000 zł60 zł premii.

Wróćmy jeszcze na moment do płatności kartą. Aby były wliczone do promocji, nie mogą to być transakcje charakteryzujące się następującymi kodami MCC:

 • 7995 – kasyna oraz zakłady bukmacherskie;
 • 8999 – profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska);
 • 4111 – m.in. usługi transportowe;
 • 6012 – płatności w instytucjach finansowych;
 • 6211 – płatności u brokerów ubezpieczeniowych;
 • 6051 – przekazy pieniężne w instytucjach finansowych;
 • 4829 – internetowe przekazy pieniężne;
 • 4900 – określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne.

Łatwo policzyć, że suma stawek za spełnienie poszczególnych aktywności to 150 zł. Jednak bank ogranicza tę kwotę do kwoty maksymalnej w wysokości 125 zł miesięcznie. Gdyby udało Ci się zrobić wszystkie maksymalnie i suma wyniosłaby 150 zł to i tak otrzymasz 125 zł. Nadwyżka nie przechodzi na następny miesiąc.

W każdym z miesięcy premie naliczane są na nowo, w zależności od tego, jakie spełnisz warunki aktywności. Nawet jeżeli w jednym miesiącu nie wykonasz żadnego warunku to w następnym możesz je spełnić – wtedy za pierwszy miesiąc nie otrzymasz premii, a za drugi tak.

Kiedy są wypłacane premie miesięczne? Otrzymasz je na swoje konto do końca kolejnego miesiąca, następującego po miesiącu za który należna jest premia. Czyli za aktywności w grudniu premia zostanie Ci wypłacona do końca stycznia.

Gdybyś w trakcie trwania promocji zdecydował się zamknąć lub przekształcić konto to wypłacone już premie nie przepadają. W miesiącu zamknięcia bądź przekształcenia konta premia nie zostanie Ci po prostu naliczona.

Ile realnie zarobię?

Na to pytanie trudno udzielić odpowiedzi wyliczonej co do złotówki – sam dobrze wiesz, że każda działalność ma inną specyfikę. Przyjmijmy dla przykładu że pan Jan Kowalski prowadzi małą firmę jednoosobową, świadczy usługi. ZUS płaci regularnie, podatek co kwartał. Na rachunku utrzymuje saldo w przedziale 2500-10000 zł.

Pan Jan jest przykładnym przedsiębiorcą i płaci ZUS co miesiąc. Co miesiąc otrzyma od banku 25 zł premii.

Podatki do Urzędu Skarbowego Pan Jan opłaca kwartalnie. A więc raz na 3 miesiące otrzyma od banku kolejne 25 zł. W miesiącach, w których podatku nie odprowadza, nie otrzymuje premii z tego tytułu.

Niektóre firmy utrzymują na swoich rachunkach salda po kilkadziesiąt – kilkaset tysięcy złotych, niektóre wcale – firmy transportowe będą miały duży obrót, ale już kierowca na własnej działalności niekoniecznie. Saldo na rachunku Pana Jana to zazwyczaj kilka tysięcy, mieści się w przedziale 2500-10000 zł. 5 zł wędruje na konto.

Nieopłacalnym warunkiem jest robienie przelewu SEPA z konta w złotówkach – kurs wymiany 100 EUR może przekroczyć zysk z premii. Jeżeli rozliczasz się z kontrahentami w innych walutach najkorzystniej będzie założyć rachunek walutowy. Pan Jan policzył koszta i stwierdził, że nie opłaca mu się spełniać tego warunku.

Pan Jan ma samochód wciągnięty w działalność i tankuje paliwo. Płatność 500 zł kartą nie sprawia mu żadnej trudności, a więc co miesiąc otrzymuje 10 zł.

Kolejnym bardzo łatwym do spełnienia warunkiem jest przelew natychmiastowy na kwotę min. 500 zł. Pan Kowalski opłaca co miesiąc w ten sposób fakturę od kontrahenta i w ten sposób zyskuje kolejne 10 zł miesięcznie.

Nie każdy potrzebuje kasy fiskalnej, ale jeżeli akurat w Twojej działalności jest ona potrzebna warto rozważyć ofertę Alior Banku. Wtedy Twoja premia wzrośnie o 15 zł miesięcznie. Pan Jan na ten moment kasy nie potrzebuje, a więc nie otrzyma premii.

Pan Jan co miesiąc otrzyma premię od banku w wysokości 50 zł, a co trzy miesiące kiedy opłaca US – 75 zł. Na start otrzymał 200 zł za spełnienie pierwszego warunku plus 700 zł w comiesięcznych premiach przez 12 miesięcy. Zyskał 900 zł.

Jak do promocji mają się przepisy podatkowe?

W promocjach kont osobistych mamy ten komfort, że nie musimy martwić się o żadne podatki. Przy promocji konta firmowego i przyznanych z tego tytułu nagrodach sprawa wygląda nieco inaczej.

Wypłacone premie powiększają Twój przychód z prowadzonej działalności gospodarczej. Konieczne będzie zatem byś uwzględnił je w swoich przychodach i i odprowadził ewentualny podatek.

Nie masz konta osobistego w Alior Banku? Połącz dwie promocje i zyskaj kolejne 200 zł

Nie od dziś wiadomo że konto firmowe i osobiste najlepiej jest mieć w tym samym banku. Natychmiastowe przelewy z jednego konta na drugie przydają się na co dzień. Jeżeli potrzebna jest wizyta w banku to za jednym zamachem załatwisz zarówno sprawy osobiste, jak i firmowe. Jeżeli nie masz jeszcze konta osobistego w Alior Banku sprawdź koniecznie tę promocję i zyskaj kolejne 200 zł za rachunek osobisty:

Podsumowanie

Konto firmowe Alior Banku naprawdę zrobiło na mnie wrażenie. Bezwarunkowo darmowe, z darmowymi przelewami zwykłymi oraz pięcioma natychmiastowymi (tego ostatniego nie mam nawet w swoim koncie osobistym), bardzo prosty warunek do spełnienia, by karta była darmowa, tanie wypłaty z innych bankomatów – same plusy.

Jeżeli zakładałabym własną firmę to z całą pewnością Alior byłby pierwszym bankiem, jaki przyszedłby mi na myśl pod względem konta firmowego. A w tej promocji, gdzie do zgarnięcia jest aż do 1700 zł – nie zastanawiałabym się ani chwili.

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarzy 7

 1. Krzysztof pisze:
  Czy jeśli mam leasing na auto w Alior leasing to mogę skorzystać z promocji ?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Krzysztof, wg konsultantki z infolinii Alior jeżeli nie miałeś rachunku firmowego do leasingu to możesz wziąć udział w promocji
 2. Krzysztof pisze:
  Dziękuję za informacje.
 3. Paweł pisze:
  Witam. Założyłem konto już parę miesięcy temu, wpływ 500 zł był w styczniu a dalej nie dostałem maila od bankier.pl… Naprawdę tak długo trzeba czekać?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Paweł, mail powinien przyjść do 30 kwietnia – z doświadczenia mogę powiedzieć, że takie maile zazwyczaj przychodzą pod koniec wyznaczonego terminu. Sprawdź na wszelki wypadek folder SPAM, czy wiadomość nigdzie się nie „ukryła”.
 4. Paweł pisze:
  Sprawdzam codziennie od paru miesięcy, dobrze że już tylko dwa tygodnie zostało😉. Oby o mnie nie zapomnieli…

Napisz komentarz