Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

[Dla firm] Zgarnij do 1700 zł premii za rachunek firmowy z Alior Bankiem

PROMOCJA ZAKOŃCZONA Alior Banknowy klientKonto firmowe
Magda Kopiczko

Planujesz założenie własnej firmy i rozglądasz się za dobrym rachunkiem firmowym, które nie zrujnuje Twojej kieszeni? A może chcesz zmienić bank, bo Twój obecny zaczął Cię męczyć wysokimi opłatami „za wszystko”? Jeżeli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś „tak” to z pewnością ucieszy Cię fakt, że mam dla Ciebie rozwiązanie. Mianowicie rachunek firmowy od Alior Banku w promocji, w której możesz otrzymać nawet 1700 zł premii za spełnienie warunków promocji. Taka okazja nie trafia się często, warto więc z niej skorzystać i zyskać podwójnie – bardzo dobre konto oraz premię.

Promocja trwa do 7 lutego i jest to już kolejna edycja tej popularnej promocji. Tym razem partnerem Alior Banku jest Super Express – 200 zł otrzymujesz od partnera, a od banku do 1500 zł za spełnianie warunków promocji.

Uwaga:

Jeżeli masz już gdzieś konto firmowe i chcesz je zamknąć i otworzyć nowe (na przykład w tej promocji) przed zamknięciem konta w starym banku ściągnij wszystkie wyciągi czy też historię rachunku. Mogą okazać się przydatne w razie kontroli z ZUS czy US bądź przy innej okazji. Jeżeli tego nie zrobisz, a taki wyciąg okaże się potrzebny, to otrzymasz go w banku – ale niestety, będzie Ciebie to już kosztować kilkadziesiąt złotych.

Czy mogę wziąć udział w promocji i zgarnąć premię?

Abyś mógł wziąć udział w promocji musisz spełniać trzy proste kryteria:

 • prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą;
 • nie posiadasz ani nie posiadałeś w przeszłości żadnego produktu dla przedsiębiorstw w Alior Banku dla swojej firmy (weryfikacja następuje na podstawie numeru NIP);
 • złożysz wniosek o konto z dedykowanej strony promocji w terminie do 7 lutego 2020 roku.

Jeżeli prowadziłeś inną firmę, na przykład spółkę i miałeś konto firmowe w Alior Banku to nadal możesz wziąć udział w promocji. Wyłączona jest Twoja jednoosobowa działalność, jeżeli w przeszłości miałeś na nią konto firmowe w Aliorze.

I to wszystko odnośnie kryteriów, jakie musisz spełniać. Jeżeli Twoja firma nie była nigdy klientem Alior Banku – jak najbardziej możesz skorzystać z promocji i zgarnąć do 1700 zł premii.

iKonto Biznes – czy będzie mnie coś kosztować?

Nie jest tajemnicą, że konta firmowe są z reguły bardziej kosztowne w utrzymaniu niż konta osobiste. Weźmy chociażby przelewy. Od lat jesteśmy przyzwyczajeni, że przy rachunku osobistym mamy nielimitowane przelewy, natomiast w większości kont firmowych jest ich z reguły kilka – kilkanaście w miesiącu. Na szczęście konto iBiznes jest naprawdę bardzo dobrym kontem, które w łatwy sposób będzie dla Ciebie całkowicie darmowe.

Przejrzałam dokładnie taryfę opłat i prowizji rachunku iKonto Biznes i doszłam do wniosku, że jest ono naprawdę konkurencyjne.

Otrzymujesz nielimitowane przelewy krajowe, w tym do ZUS i US, plus dodatkowo 5 przelewów natychmiastowych w miesiącu za darmo. Przyznam, że jestem naprawdę pod wrażeniem, nawet w rachunkach osobistych przelewy natychmiastowe są najczęściej płatne. Bankomaty zlokalizowane przy placówkach Alior Banku są dla Ciebie za darmo, 5 wypłat w miesiącu z innych bankomatów również, natomiast każda kolejna to koszt 2 zł – bardzo rozsądna kwota na tle innych banków (konkurencja pobiera zazwyczaj procent od wypłacanej kwoty, co przy dużych wypłatach może okazać się zabójcze dla portfela). Karta nie będzie Cię nic kosztować, jeśli w miesiącu zapłacisz nią 4 razy – na dowolne kwoty, może być nawet po złotówce. Konto to może być dla Ciebie praktycznie darmowe.

Przedstawione poniżej opłaty dotyczą obsługi konta przez Internet – pamiętaj, że za czynności dokonywane w oddziale będziesz musiał zapłacić znacznie więcej.

iKonto Biznes – ile kosztuje

 • 0 zł – prowadzenie rachunku (bezwarunkowo);
 • 0 zł – przelewy krajowe, w tym do ZUS i US (bez limitu);
 • 0 zł – 5 pierwszych przelewów ekspresowych w miesiącu (pozostałe 10 zł);
 • 0 zł – przelewy SEPA;
 • 0 zł – 10 pierwszych sms-ów autoryzacyjnych w miesiącu (pozostałe 0,30 zł);
 • 0,5% min 10 zł – wpłata i wypłata gotówkowa w oddziale;
 • 0 zł – założenie, modyfikacja i usunięcie zlecenia stałego;
 • 1 zł – realizacja zlecenia stałego.

Karta Mastercard Business Debit – ile kosztuje

 • 0 zł – wydanie karty do rachunku (pod warunkiem że jest to pierwsza karta do tego rachunku, druga i kolejne będą kosztować 20 zł);
 • 0 zł – opłata miesięczna za kartę pod warunkiem wykonania 4 płatności kartą w miesiącu, inaczej 8 zł;
 • 0 zł – wypłaty gotówki w bankomatach przy oddziałach Alior Banku;
 • 0 zł – 5 pierwszych wypłat z pozostałych bankomatów w miesiącu (każda kolejna 2 zł, niezależnie od kwoty wypłaty);
 • 0 zł – 5 pierwszych wpłat we wpłatomatach Planet Cash (pozostałe 10 zł).

Oprócz bardzo dobrych warunków, jakie oferuje to konto masz możliwość rozszerzenia go o dodatkowe funkcje, takie jak konta walutowe, rachunek lokacyjny, karty wirtualne. Masz również możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych telefonem, jeżeli tylko Twój smartfon obsługuje NFC.

Jak otrzymać premię do 1700 zł – instrukcja krok po kroku

Premia za rachunek jest podzielona na dwie części. Pierwszą, jednorazowe 200 zł otrzymujesz od partnera promocji, czyli od Super Expresu. 1500 zł od Alior Banku jest natomiast rozłożona w czasie na 12 miesięcy – co miesiąc możesz otrzymać maksymalnie 125 zł, w zależności od ilości warunków, które spełnisz.

#Krok 1 – do 7 lutego złóż wniosek o konto i podpisz umowę

Maksymalnie do 7 lutego 2020 r za pomocą dedykowanej strony zarejestruj się w promocji i złóż wniosek o konto iBiznes i kartę do konta. Karta jest konieczna do promocji, jeżeli jej nie zamówisz i nie będziesz używać stracisz szansę na premię. Na szczęście wystarczą tylko 4 transakcje miesięcznie, by była ona w pełni darmowa.

Po złożeniu wniosku masz 30 dni na podpisanie umowy o konto – musisz to zrobić najpóźniej do 8 marca 2020 r.

Uwaga!

Aby wziąć udział w promocji i dostać 200 zł od Super Express podczas składania wniosku ZAZNACZ KONIECZNIE zgodę na przekazanie organizatorowi danych objętych tajemnicą bankową w zakresie potwierdzenia otwarcia rachunku i spełnienia warunku uprawniającego do otrzymania premii.

#Krok 2 – spełnij warunki aktywności konta i zgarniaj premie

Jak już wspomniałam, nagroda dzieli się na dwie części. Sprawdźmy w szczegółach, jak wyglądają warunki jej otrzymania.

Jak otrzymać I część premii – 200 zł od Super Express

Zarejestrowałeś się w promocji, podpisałeś umowę o konto. Już tylko jeden krok dzieli Cię od gwarantowanych 200 zł premii. Mianowicie, w ciągu 60 dni od otwarcia konta (ale nie później niż do 7 maja 2020 roku) wpłać na swoje nowe konto minimalną kwotę 500 zł.

Po zapewnieniu wpływu, czekasz na wiadomość mailową od organizatora o tym, że należy Ci się premia. Wiadomość zostanie wysłana do 25 maja 2020 r. Od momentu otrzymania maila masz 5 dni na to, by uzupełnić numer swojego iKonta Biznes na który wpłynie nagroda.

Pamiętaj o tym, by regularnie sprawdzać folder SPAM lub POWIADOMIENIA, często jest tak że maile od banków wpadają właśnie w te foldery.

No właśnie, a kiedy ją otrzymasz? Od momentu otrzymania maila o jej przyznaniu organizator (pod warunkiem uzupełnienia nr konta) wypłaci Ci ją w ciągu 14 dni roboczych.

Najłatwiejsza część promocji już za Tobą, przejdźmy zatem do kolejnej, która polega na aktywnym korzystaniu z rachunku w okresach miesięcznych.

Jak otrzymać II część premii – do 1500 zł od Alior Bank

Druga część premii, tak jak wspominałam już wcześniej, jest podzielona na 12 miesięcy. Spełniając co miesiąc warunki aktywności za pomocą swojego konta otrzymujesz miesięczne premie – maksymalnie 125 zł miesięcznie, czyli max 1500 zł w ciągu roku. Każda aktywność jest inaczej premiowana.

Ile możesz co miesiąc zyskać spełniając poszczególne aktywności konta?

 • pierwszy w miesiącu przelew do ZUS na kwotę min. 250 zł lub przelew do US na kwotę min. 500 zł (nie może to być zlecenie stałe ani przelew natychmiastowy) – 30 zł/m-c premii;
 • przelew SEPA na kwotę min. 100 EURO10 zł/m-c premii;
 • płatności kartą na min. 500 zł10 zł/m-c premii;
 • skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku – 15 zł/m-c;
 • premia za średniomiesięczne saldo na rachunku – w zależności od salda od 5 do 60 zł/m-c.

O co chodzi ze średniomiesięcznym saldem na rachunku? Bank codziennie na koniec dnia sprawdza stan Twojego konta i robi to codziennie, przez cały miesiąc. Na koniec miesiąca wyciąga z tego średnią. Od wysokości tej średniej zależy, jaką premię otrzymasz:

 • średniomiesięczne saldo do 2500 zł0 zł premii;
 • od 2500,01 zł do 10 000 zł – 5 zł premii;
 • od 10 000,01 zł do 25 000 zł – 10 zł premii;
 • od 25 000,01 zł do 50 000 zł – 20 zł premii;
 • od 50 000,01 do 100 000 zł – 40 zł premii;
 • od 100 000,01 do 150 000 zł – 50 zł premii;
 • od 150 000,01 zł – 60 zł premii.

Wróćmy jeszcze na moment do płatności kartą. Aby były wliczone do promocji muszą to być transakcje dokonane na terenie Polski oraz nie mogą to być transakcje charakteryzujące się następującymi kodami MCC:

 • 7995 – kasyna oraz zakłady bukmacherskie;
 • 8999 – profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska);
 • 4111 – m.in. usługi transportowe;
 • 6012 – płatności w instytucjach finansowych;
 • 6211 – płatności u brokerów ubezpieczeniowych;
 • 6051 – przekazy pieniężne w instytucjach finansowych;
 • 4829 – internetowe przekazy pieniężne;
 • 4900 – określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne.

Jeżeli planujesz zakup kasy fiskalnej to dobrze trafiłeś. Jeżeli zakupisz kasę za pośrednictwem Alior Banku w Polskim Centrum Kas Fiskalnych to na start otrzymasz premię100 zł za zakup kasy, a później, co miesiąc otrzymasz premię za aktywność, czyli 15 zł/m-c. Warunkiem do uzyskania comiesięcznej premii jest otrzymanie jednorazowej premii 100 zł za zakup urządzenia.

W każdym z miesięcy premie naliczane są na nowo, w zależności od tego, jakie spełnisz warunki aktywności.

UWAGA!

Aby premie miesięczne były wypłacane, konieczne jest wykonanie w ciągu miesiąca min. 4 płatności kartą do konta na terenie Polski. Jeżeli ten warunek nie zostanie spełniony, premia nie zostanie wypłacona.

Kiedy są wypłacane premie miesięczne? Otrzymasz je na swoje konto do końca kolejnego miesiąca, następującego po miesiącu za który należna jest premia. Czyli za aktywności w styczniu premia zostanie Ci wypłacona do końca lutego.

Gdybyś w trakcie trwania promocji zdecydował się zamknąć lub przekształcić konto to wypłacone już premie nie przepadają. W miesiącu zamknięcia bądź przekształcenia konta premia nie zostanie Ci po prostu naliczona.

Ile realnie zarobię?

Na to pytanie trudno udzielić odpowiedzi wyliczonej co do złotówki – sam dobrze wiesz, że każda działalność ma inną specyfikę. Przyjmijmy dla przykładu że pan Jan Kowalski prowadzi małą firmę jednoosobową, świadczy usługi. ZUS płaci regularnie, podatek co kwartał. Na rachunku utrzymuje saldo w przedziale 2500-10000 zł.

Pan Jan jest przykładnym przedsiębiorcą i płaci ZUS co miesiąc. Co miesiąc otrzyma od banku 30 zł premii.

Niektóre firmy utrzymują na swoich rachunkach salda po kilkadziesiąt – kilkaset tysięcy złotych, niektóre wcale – firmy transportowe będą miały duży obrót, ale już kierowca na własnej działalności niekoniecznie. Saldo na rachunku Pana Jana to zazwyczaj kilka tysięcy, mieści się w przedziale 2500-10000 zł. 5 zł wędruje na konto.

Nieopłacalnym warunkiem jest robienie przelewu SEPA z konta w złotówkach – kurs wymiany 100 EUR może przekroczyć zysk z premii. Jeżeli rozliczasz się z kontrahentami w innych walutach najkorzystniej będzie założyć rachunek walutowy. Pan Jan policzył koszta i stwierdził, że nie opłaca mu się spełniać tego warunku.

Pan Jan ma samochód wciągnięty w działalność i tankuje paliwo. Płatność 500 zł kartą nie sprawia mu żadnej trudności, a więc co miesiąc otrzymuje 10 zł. Pan Jan pamięta przy tym, żeby transakcji kartą w miesiącu były przynajmniej 4.

Nie każdy potrzebuje kasy fiskalnej, ale jeżeli akurat w Twojej działalności jest ona potrzebna warto rozważyć ofertę Alior Banku. Wtedy Twoja premia wzrośnie o 15 zł miesięcznie. Pan Jan na ten moment kasy nie potrzebuje, a więc nie otrzyma premii.

Pan Jan co miesiąc otrzyma premię od banku w wysokości 45 zł. Na start otrzymał 200 zł za spełnienie pierwszego warunku plus 540 zł w comiesięcznych premiach przez 12 miesięcy. Zyskał 740 zł.

Jak do promocji mają się przepisy podatkowe?

W promocjach kont osobistych mamy ten komfort, że nie musimy martwić się o żadne podatki. Przy promocji konta firmowego i przyznanych z tego tytułu nagrodach sprawa wygląda nieco inaczej.

Wypłacone premie powiększają Twój przychód z prowadzonej działalności gospodarczej. Konieczne będzie zatem byś uwzględnił je w swoich przychodach i i odprowadził ewentualny podatek.

Podsumowanie

Konto firmowe Alior Banku naprawdę zrobiło na mnie wrażenie. Bezwarunkowo darmowe, z darmowymi przelewami zwykłymi oraz pięcioma natychmiastowymi (tego ostatniego nie mam nawet w swoim koncie osobistym), bardzo prosty warunek do spełnienia, by karta była darmowa, tanie wypłaty z innych bankomatów – same plusy.

Jeżeli zakładałabym własną firmę to z całą pewnością Alior byłby pierwszym bankiem, jaki przyszedłby mi na myśl pod względem konta firmowego. A w tej promocji, gdzie do zgarnięcia jest aż do 1700 zł – nie zastanawiałabym się ani chwili.

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

Napisz komentarz