Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

[Dla firm] 200 zł premii na start + do 1500 zł za aktywności od Alior Banku

PROMOCJA ZAKOŃCZONA Alior Banknowy klientKonto firmowe
Magda Kopiczko

Dość często pytacie nas o godne polecenia konto firmowe dla jednoosobowej działalności i najlepiej w promocji. Wiadomo, każda dodatkowa złotówka zawsze się przyda, szczególnie tak łatwa do uzyskania jak z promocji bankowej 🙂

Jednym z takich kont jest iKonto Biznes od Alior Banku. Oprócz dobrego konta w solidnym banku możesz zyskać aż dwie premie: 200 zł za założenie konta i spełnienie kilku warunków aktywności + do 1500 zł premii w ciągu kolejnych 12 miesięcy.

Promocja potrwa 🗓 do 31 sierpnia 2020 roku.

Uwaga:

Jeżeli masz już gdzieś konto firmowe i chcesz je zamknąć i otworzyć nowe (na przykład w tej promocji) przed zamknięciem konta w starym banku ściągnij wszystkie wyciągi czy też historię rachunku. Mogą okazać się przydatne w razie kontroli z ZUS czy US bądź przy innej okazji. Jeżeli tego nie zrobisz, a taki wyciąg okaże się potrzebny, to otrzymasz go w banku – ale niestety, będzie Ciebie to już kosztować kilkadziesiąt złotych.

Do kogo skierowana jest promocja

Jeśli nigdy nie miałeś żadnego produktu dla przedsiębiorców dla danej firmy w Alior Banku (weryfikacja następuje po numerze NIP) i oczywiście prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą to jak najbardziej możesz wziąć udział w tej promocji.

Jeżeli prowadziłeś inną firmę, na przykład spółkę i miałeś na nią konto firmowe w Alior Banku to nadal możesz wziąć udział w promocji. Wyłączona jest Twoja jednoosobowa działalność, jeżeli w przeszłości miałeś na nią konto firmowe w Aliorze.

iKonto Biznes – opłaty

Niegdyś, przed rozpoczęciem pracy w Moniakach, pracowałam w bankach. Zajmowałam się tam głównie obsługą MiS-iów. Stąd mam całkiem niezłe rozeznanie co przedsiębiorcy sobie chwalili w poszczególnych bankach, a co było nie tak. Alior Bank wypadał pod tym względem dobrze.

Oczywiście od tego czasu upłynęło trochę wody w rzece, pewnie nie raz zmieniła się tabela opłat i prowizji ale powiem Ci, że to konto nadal wygląda bardzo dobrze.

UWAGA

W sieci możesz znaleźć inne artykuły na temat promocji konta iBiznes – zwróć uwagę na aktualność opłat, które zmieniły się w maju. Nie daj się zaskoczyć opłatom, których miało nie być 🙂

Jego prowadzenie jest bezwarunkowo darmowe. Uzyskujesz dostęp do nielimitowanych darmowych przelewów krajowych, również do ZUS i US. Otrzymujesz również w pakiecie jeden przelew natychmiastowy za darmo – tak na wszelki wypadek.

Przedstawione poniżej opłaty dotyczą obsługi konta przez Internet – pamiętaj, że za czynności dokonywane w oddziale będziesz musiał zapłacić więcej, dlatego opłaca się być mobilnym.

iKonto Biznes

  Aktualne na dzień: 8 lipca 2020

Prowadzenie rachunku

0 zł

Krajowe przelewy internetowe

0 zł

Bez limitu, w tym do ZUS i US

Przelewy ekspresowe

0 zł/10 zł

Pierwszy przelew w miesiącu jest za darmo

Przelewy SEPA

0 zł

SMS-y autoryzacyjne

0 zł/0,30 zł

10 pierwszych sms-ów w miesiącu jest za darmo

Wpłata i wypłata gotówkowa w oddziale

0,5% min. 10 zł

Założenie, modyfikacja i usunięcie zlecenia stałego

0 zł

Realizacja zlecenia stałego

1 zł

Karta Mastercard Business Debit – opłaty

Karta do konta będzie za darmo jeśli zapłacisz nią w miesiącu min. 4 razy (kwoty dowolne).

Bankomaty zlokalizowane przy placówkach Alior Banku są dla Ciebie za darmo. Trochę gorzej wygląda sytuacja z innymi bankomatami : w pakiecie masz 1 wypłatę z bankomatu Planet Cash i 1 wypłatę z bankomatu Euronet w miesiącu za darmo, pozostałe to koszt 5 zł. Natomiast nie opłaca się wyciągać większej gotówki z bankomatów innych sieci, gdyż wiąże się to z opłatą 3% min. 5 zł.

Niestety nie da się uniknąć opłaty za wpłatę gotówki – i jest to według mnie największy minus tego konta. Najniższą opłatę poniesiesz wpłacając gotówkę we wpłatomacie przy oddziale – 0,2% min. 4 zł. Jeśli natomiast nie zamierzasz wpłacać gotówki to myślę, że to konto spełni Twoje wymagania.

Karta Mastercard Business Debit

  Aktualne na dzień: 8 lipca 2020

Opłata miesięczna za kartę

0 zł/8 zł

0 zł pod warunkiem wykonania min. 4 płatności kartą w miesiącu

Wypłaty gotówki w bankomatach przy oddziałach Alior Banku

0 zł

Wypłata gotówki w krajowych bankomatach sieci Euronet i Planet Cash

0 zł/5 zł

Pierwsze 2 wypłaty gotówkowe w bankomacie w miesiącu obejmują: pierwszą wypłatę z bankomatów sieci Euronet oraz pierwszą wypłatę z bankomatów sieci Planet Cash

Pozostałe bankomaty w Polsce

3% min. 5 zł

Wpłata gotówki we wpłatomacie Alior

0,20% min. 4 zł

Wpłata gotówki we wpłatomacie Euronet i Planet Cash

0,40% min. 8 zł

Jak otrzymać premię do 1700 zł – instrukcja krok po kroku

Jak już wiesz z pierwszej części artykułu w tej promocji możesz zgarnąć dwie nagrody: 200 zł na start za założenie konta i kilka aktywności oraz do 1500 zł premii w ciągu kolejnych 12 miesięcy za kolejne aktywności (maksymalnie po 125 zł miesięcznie). Rozpiszemy sobie wszystko szczegółowo, abyś wiedział, co musisz zrobić i do kiedy aby otrzymać nagrody. Na początek musisz oczywiście otworzyć konto.

#Krok 1 – do 31 sierpnia złóż wniosek o konto oraz kartę i podpisz umowę

🗓 Maksymalnie do 31 sierpnia 2020 roku z dedykowanej strony 🔎 złóż wniosek o iKonto Biznes wraz z kartą do konta.

Następnie🔎 podpisz umowę. Pamiętaj, że zarówno na złożenie wniosku, jak i podpisanie umowy masz czas maksymalnie 🗓 do 31 sierpnia.Dlatego nie zostawiaj tego na ostatni moment, gdyż możesz się nie wyrobić.

Umowę możesz podpisać na dwa sposoby:

 • przelewem weryfikacyjnym z Twojego konta osobistego;
 • za pośrednictwem kuriera.

Jeśli zaś jesteś już klientem indywidualnym Alior Banku konto załóżysz w bankowości elektronicznej wybierając z zakładki „Oferty” opcję „Rachunki biznesowe” a następnie iKonto Biznes.

#Krok 2 – spełnij warunki aktywności

Teraz rozłożymy na części pierwsze obie promocje: 200 zł na start oraz do 1500 zł premii przez rok.

⭐️  Zgarniam pierwszą nagrodę – 200 zł

Aby uzyskać 200 zł na start musisz (oprócz oczywiście założenia konta z kartą, bo to już mamy za sobą):

 • 🗓 we wrześniu i październiku 🔎 wykonać po min. 4 transakcje bezgotówkowe kartą w każdym z tych miesięcy. Zwróć uwagę, że transakcje te muszą zostać nie tylko dokonane, ale również rozliczone we wrześniu i październiku – nie odkładaj płatności na ostatni moment.

ORAZ

 • 🗓 do 31 października 🔎 zapewnij wpływy na konto w łącznej wysokości min. 3000 zł. Wpływy te powinny pochodzić od kontrahentów lub może to być wpłata gotówkowa utargu.

ORAZ

 • 🗓 do 31 października 🔎 wykonaj min. 1 przelew w aplikacji mobilnej Alior Mobile. Kwota jest dowolna, odbiorca również nie jest zdefiniowany w żaden sposób w regulaminie więc możesz zrobić przelew na przykład na swoje konto w innym banku.

Nagroda zostanie przelana na twoje iKonto Biznes maksymalnie 🗓 do 30 listopada. Oczywiście konto w chwili wypłaty premii musi być aktywne.

Część pierwszą promocji masz już za sobą. Zarobiłeś dzięki niej 200 zł. Teraz czas na aktywne korzystanie z rachunku i kolejne premie.

⭐️  Zgarniam drugą nagrodę – do 1500 zł

Druga część premii, tak jak wspominałam już wcześniej, jest podzielona na 12 miesięcy. Spełniając co miesiąc warunki aktywności za pomocą swojego konta otrzymujesz miesięczne premiemaksymalnie 125 zł miesięcznie, czyli max 1500 zł w ciągu roku. Naliczanie premii rozpoczyna się od miesiąca w którym przystąpiłeś do promocji (czyli otworzyłeś konto). Każda aktywność jest inaczej premiowana.

Ile możesz co miesiąc zyskać spełniając poszczególne aktywności konta?

 • pierwszy w miesiącu przelew do ZUS na kwotę min. 250 zł lub przelew do US na kwotę min. 500 zł (nie może to być zlecenie stałe ani przelew natychmiastowy) – 30 zł/m-c premii;
 • przelew SEPA na kwotę min. 100 EURO10 zł/m-c premii;
 • płatności kartą na min. 500 zł10 zł/m-c premii;
 • skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku – 15 zł/m-c;
 • premia za średniomiesięczne saldo na rachunku – w zależności od salda od 5 do 60 zł/m-c.

O co chodzi ze średniomiesięcznym saldem na rachunku? Bank codziennie na koniec dnia sprawdza stan Twojego konta i robi to codziennie, przez cały miesiąc. Na koniec miesiąca wyciąga z tego średnią. Od wysokości tej średniej zależy, jaką premię otrzymasz:

 • średniomiesięczne saldo do 2500 zł0 zł premii;
 • od 2500,01 zł do 10 000 zł – 5 zł premii;
 • od 10 000,01 zł do 25 000 zł – 10 zł premii;
 • od 25 000,01 zł do 50 000 zł – 20 zł premii;
 • od 50 000,01 do 100 000 zł – 40 zł premii;
 • od 100 000,01 do 150 000 zł – 50 zł premii;
 • od 150 000,01 zł – 60 zł premii.

UWAGA!

Aby premie miesięczne były wypłacane, 🔎 konieczne jest wykonanie w każdym miesiącu min. 4 płatności kartą do konta na terenie Polski. Jeżeli ten warunek nie zostanie spełniony, premia nie zostanie wypłacona. Warunek ten nie dotyczy miesiąca założenia konta.

📄 Płatności kartą – sprawdzamy definicję

Aby były wliczone do promocji muszą to być transakcje dokonane w sklepach na terenie Polski i ich łączna kwota musi wynosić min. 500 zł/m-c. Pamiętaj również, że transakcje te muszą być zaksięgowane w tym samym miesiącu (nie tylko wykonane).

Nie mogą to być transakcje charakteryzujące się następującymi kodami MCC:

 • 7995 – kasyna oraz zakłady bukmacherskie;
 • 8999 – profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska);
 • 4111 – m.in. usługi transportowe;
 • 6012 – płatności w instytucjach finansowych;
 • 6211 – płatności u brokerów ubezpieczeniowych;
 • 6051 – przekazy pieniężne w instytucjach finansowych;
 • 4829 – internetowe przekazy pieniężne;
 • 4900 – określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne.

Jeżeli planujesz zakup kasy fiskalnej to dobrze trafiłeś. Jeżeli zakupisz kasę za pośrednictwem Alior Banku w Polskim Centrum Kas Fiskalnych to na start otrzymasz premię 100 zł za zakup kasy, a później, co miesiąc otrzymasz premię za aktywność, czyli 15 zł/m-c. Warunkiem do uzyskania comiesięcznej premii jest otrzymanie jednorazowej premii 100 zł za zakup urządzenia. Jeśli jesteś zainteresowany ofertą kasy fiskalnej szczegóły znajdziesz TUTAJ.

W każdym z miesięcy premie naliczane są na nowo, w zależności od tego, jakie spełnisz warunki aktywności.

Kiedy są wypłacane premie miesięczne? Otrzymasz je na swoje konto 🗓 do końca kolejnego miesiąca, następującego po miesiącu za który należna jest premia. Czyli za aktywności w sierpniu premia zostanie Ci wypłacona do końca września.

Przykład

Otwierasz konto w sierpniu – pierwsze premie za aktywności będą Ci naliczone za sierpień, a wypłacone do końca września. W pierwszym miesiącu w którym otworzysz konto nie musisz spełniać warunku min. 4 płatności kartą – nawet bez tego zostaną Ci naliczone premie za aktywności.

Gdybyś w trakcie trwania promocji zdecydował się zamknąć lub przekształcić konto to wypłacone już premie nie przepadają. W miesiącu zamknięcia bądź przekształcenia konta premia nie zostanie Ci po prostu naliczona.

Ile realnie zarobię?

Spójrz na warunki do uzyskania premii i odpowiedz sobie na pytanie, ile z tych aktywności jesteś w stanie zrobić?

Podejrzewam że ZUS lub US płacą wszyscy, więc 30 zł co miesiąc jest Twoje.

Czy potrzebujesz kasy fiskalnej? Tego nie wiem, ale zakładając ją w promocji w Alior Banku możesz otrzymać 100 zł za kasę plus po 15 zł miesięcznie przez 12 miesięcy, czyli w sumie 280 zł za kasę.

Przelewu SEPA nie polecam – koszty przewalutowania 100 EURO mogą „zjeść” ewentualną premię 10 zł miesięcznie. Chyba że i tak musisz taki przelew wykonać, wtedy jak najbardziej. Ale tylko na potrzeby promocji – odradzałabym.

Płatności kartą – jak najbardziej jest to realny warunek. Tankujesz samochód, robisz zakupy i 500 zł się nazbiera w okamgnieniu. 10 zł jest więc łatwe do uzyskania.

Saldo na rachunku – tutaj już zupełnie Ci nie podpowiem ile możesz otrzymać, gdyż każda działalność jest inna. Firma transportowa robi obroty w setkach tysięcy złotych, a na przykład fryzjerka już niekoniecznie.

Dodać mogę że na przykład utrzymując saldo ponad 150 000 zł miesięcznie otrzymujesz premię 60 zł co miesiąc, co stanowi około 0,5% (gdyby to przełożyć na oprocentowanie lokaty). Ale już dla nieco ponad 10 000 zł oprocentowanie byłoby równe już 1,2%.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą zrobisz rachunek w 2 minuty- w końcu kto zna się na Twojej firmie lepiej niż Ty sam. Myślę że minimalna kwota miesięcznych premii w łatwy sposób może wynieść około 45-50 zł, co w ciągu roku da Ci minimum 540-600 zł.

Jak do promocji mają się przepisy podatkowe?

W promocjach kont osobistych mamy ten komfort, że nie musimy martwić się o żadne podatki. Przy promocji konta firmowego i przyznanych z tego tytułu nagrodach sprawa wygląda nieco inaczej.

Wypłacone premie powiększają Twój przychód z prowadzonej działalności gospodarczej. Konieczne będzie zatem byś uwzględnił je w swoich przychodach i i odprowadził ewentualny podatek.

Podsumowanie

Jeśli jesteś jedną z osób które w tych czasach szukają dobrego konta w promocji to śmiało mogę Ci polecić promocję od Alior Banku. Być może uzyskanie tytułowych 1700 zł premii okaże się poza Twoim zasięgiem, ale połowa tej kwoty jak najbardziej.

Gwarancja uczciwości! Możesz sam sprawdzić dokumenty dotyczące tej promocji:

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarze 2

 1. Michał pisze:
  Czy przelew w aplikacji mobilnej wystarczy wykonać tylko raz do pierwszej części promocji ( 200zl) , czy również do drugiej części ( 1500zl) ? Bo żeby druga część związana z aktywnościami się aktywowała trzeba co miesiąc robić min 4 transakcje karta ( na min 500zl)
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Wystarczy jeden przelew w aplikacji, do drugiej części promocji nie jest to brane pod uwagę. Do drugiej części żeby naliczyła się premia trzeba wykonać co miesiąc min. 4 transakcje na dowolne kwoty, natomiast jeśli chcesz zyskać premię za płatności kartą to musisz wykonać je na min. 500 zł miesięcznie.

Napisz komentarz