Darmowy poradnik PDF: „Inwestuj w fundusze – to prostsze niż myślisz” – krótka recenzja

Zupełnie przypadkiem trafiłem kilka dni temu na darmowy poradnik „Inwestuj w fundusze” i jako, że nie samymi promocjami bankowymi człowiek żyje, postanowiłem zrecenzować go dla Was.

Sam, mając zaledwie 20 lat zacząłem inwestować w fundusze inwestycyjne i zarobiłem w ten sposób pierwsze inwestycyjne pieniądze. Giełda wtedy (dziś zresztą również) wydawała mi się zbyt nieprzewidywalna i bałem się wkładać w nią swoje pieniądze.

Fundusze to zupełnie inna bajka. Zakres wiedzy, jaką należy przyswoić, aby swobodnie poruszać się w tej tematyce jest znacznie, znacznie mniejszy i dlatego inwestowanie warto zacząć najpierw od funduszy.

Tezę tę potwierdza również autor we wstępie publikacji:

Ludzie boją się inwestować, bo najczęściej nie wiedzą, jak to robić. Jednak aby inwestować, nie musisz ukończyć odpowiednich studiów, wystarczy odrobina zdrowego rozsądku i znajomość praw, jakimi kieruje się rynek, oraz posiadanie podstawowej wiedzy dotyczącej tego, co jest możliwe do osiągnięcia, a co jest zwykłą fantazją lub mitem.

Jeśli chciałbyś zdobyć wiedzę z tematyki inwestowania w fundusze to swoją kopię tej darmowej książki możesz pobrać ze strony https://inwestujwfundusze.bossafund.pl/

Co znajdziesz w tym darmowym poradniku?

Autorem poradnika jest Grzegorz Zalewski, jednak trzeba wiedzieć, że za całą publikacją stoi Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska. I mimo tego komercyjnego patronatu przyznaję, że publikacja jest rzetelna i uczciwie przedstawia wszelkie zagadnienia.

Z szacunku dla autora nie streszczę Ci całego poradnika, jednak już na samym jego początku możesz liczyć na dawkę praktycznych wskazówek, jak chociażby:

  • Pięciozłotówkową metodę na zgromadzenie pierwszego kapitału inwestycyjnego
  • Obrazowe przedstawienie procentu składanego
  • Prostą metaforę wyjaśniającą jak działa inflacja
  • Uczciwe rozróżnienie inwestycji od oszczędzania

A później konkretów jest jeszcze więcej…

Cała publikacja napisana jest przyjemnym językiem, który z powodzeniem zrozumieją nawet czytelnicy raczkujący w tematach inwestowania. Przyjemności z czytania dodaje ładnie przygotowana oprawa graficzna.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że e-book dostępny jest w 3 formatach: PDF, mobi, epub, czyli możemy czytać go zarówno na komputerze, telefonie, jak i czytniku.

Spis treści

A tak prezentuje się spis treści poradnika:

Aby pobrać swoją kopię poradnika i zacząć sprawnie poruszać się w tematyce inwestowania w fundusze inwestycyjne wypełnij formularz na tej specjalnej stronie:

https://inwestujwfundusze.bossafund.pl/

Po wypełnieniu formularza praktycznie natychmiast otrzymasz na swoją skrzynkę e-mail z linkami do pobrania e-booka „Inwestuj w Fundusze”.

Jedyny minus tego poradnika

Szczerze mówiąc, kiedy pobierałem ten poradnik na dysk oczekiwałem komercyjnej publikacji będącej jedną wielką zachętą do skorzystania z usług DM BOŚ – pomyliłem się. Jest to poradnik napakowany praktyczną wiedzą. Żałuję, że nie było go kilka lat temu, kiedy ja zaczynałem swoją przygodę z funduszami. Nie musiałbym tracić dziesiątek godzin na przekopywanie internetu.

Trzeba jednak wyraźnie podkreślić jeden minus związany z tą publikacją. Aby ją pobrać trzeba podać swój numer telefonu oraz zaznaczyć wszystkie zgody marketingowe.

Jestem klientem DM BOŚ i wiem, że nie męczą telefonami, a raz złożoną zgodę można łatwo cofnąć przy pierwszym kontakcie ze strony banku, jednak mimo wszystko jest to pewien zgrzyt. Jak to zazwyczaj bywa, tak i tutaj – coś za coś.

Świetna publikacja o inwestowaniu w fundusze, w zamian za zgodę marketingową. Uważam jednak, że mimo tego małego zgrzytu warto zapoznać się z treścią tego poradnika dla początkujących inwestorów.