Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

300 zł na start + do 1500 zł za aktywności z rachunkiem iKonto Biznes od Aliora

PROMOCJA ZAKOŃCZONA Alior Banknowy klientKonto firmowe
Magda Kopiczko

Wystartowała nowa edycja promocji konta firmowego iKonto Biznes od Alior Banku. Tym razem do wzięcia jest aż 300 zł na start od partnera promocji, bankier.pl, oraz do 1500 zł od Alior Banku za aktywności na koncie.

Promocja potrwa 🗓 do 7 czerwca 2021 roku.

Kto może wziąć udział w promocji

To bardzo proste. Nie miałeś nigdy żadnego produktu dla Twojej firmy w Alior Banku? W takim razie możesz brać udział w tej promocji. Posiadanie produktów indywidualnych nie wyklucza z promocji.

Jeżeli prowadziłeś inną firmę, na przykład spółkę, i miałeś na nią konto firmowe w Alior Banku to nadal możesz wziąć udział w promocji. Wyłączona jest Twoja jednoosobowa działalność, jeżeli w przeszłości miałeś na nią konto firmowe w Aliorze.

iKonto Biznes – opłaty

Przyzwyczailiśmy się, że w koncie osobistym wszystko lub prawie wszystko mamy za darmo. Konta firmowe są pod tym względem różne – warto przyjrzeć się dokładnym opłatom za konto, które masz zamiar założyć.

Prowadzenie iKonta Biznes jest bezwarunkowo darmowe. Przelewy krajowe, do ZUS i US również masz za darmo – bez limitu. Dysponujesz również jednym przelewem natychmiastowym za darmo w miesiącu, co się przydaje, gdy musisz pilnie zapłacić zapomnianą fakturę.

iKonto Biznes

  Aktualne na dzień: 8 lipca 2020

Prowadzenie rachunku

0 zł

Krajowe przelewy internetowe

0 zł

Bez limitu, w tym do ZUS i US

Przelewy ekspresowe

0 zł/10 zł

Pierwszy przelew w miesiącu jest za darmo

Przelewy SEPA

0 zł

SMS-y autoryzacyjne

0 zł/0,30 zł

10 pierwszych sms-ów w miesiącu jest za darmo

Wpłata i wypłata gotówkowa w oddziale

0,5% min. 10 zł

Założenie, modyfikacja i usunięcie zlecenia stałego

0 zł

Realizacja zlecenia stałego

1 zł

Karta Mastercard Business Debit – opłaty

Karta do konta będzie za darmo jeśli zapłacisz nią w miesiącu min. 4 razy (kwoty dowolne).

Bankomaty zlokalizowane przy placówkach Alior Banku są dla Ciebie za darmo. Trochę gorzej wygląda sytuacja z innymi bankomatami : w pakiecie masz 1 wypłatę z bankomatu Planet Cash i 1 wypłatę z bankomatu Euronet w miesiącu za darmo, pozostałe to koszt 5 zł. Natomiast nie opłaca się wyciągać większej gotówki z bankomatów innych sieci, gdyż wiąże się to z opłatą 3% min. 5 zł.

Niestety nie da się uniknąć opłaty za wpłatę gotówki – i jest to według mnie największy minus tego konta. Najniższą opłatę poniesiesz wpłacając gotówkę we wpłatomacie przy oddziale – 0,2% min. 4 zł. Jeśli natomiast nie zamierzasz wpłacać gotówki to myślę, że to konto spełni Twoje wymagania.

Karta Mastercard Business Debit

  Aktualne na dzień: 8 lipca 2020

Opłata miesięczna za kartę

0 zł/8 zł

0 zł pod warunkiem wykonania min. 4 płatności kartą w miesiącu

Wypłaty gotówki w bankomatach przy oddziałach Alior Banku

0 zł

Wypłata gotówki w krajowych bankomatach sieci Euronet i Planet Cash

0 zł/5 zł

Pierwsze 2 wypłaty gotówkowe w bankomacie w miesiącu obejmują: pierwszą wypłatę z bankomatów sieci Euronet oraz pierwszą wypłatę z bankomatów sieci Planet Cash

Pozostałe bankomaty w Polsce

3% min. 5 zł

Wpłata gotówki we wpłatomacie Alior

0,20% min. 4 zł

Wpłata gotówki we wpłatomacie Euronet i Planet Cash

0,40% min. 8 zł

Jak otrzymać premię do 1800 zł – instrukcja krok po kroku

Premia podzielona jest na dwie części, co już wiesz ze wstępu. 300 zł otrzymasz bardzo łatwo, na start. Natomiast pozostałą część nagrody możesz uzyskać w ciągu kolejnych 12 miesięcy poprzez wykonywanie poszczególnych aktywności na koncie. Przyjrzyjmy się dokładnie warunkom.

#Krok 1 – załóż konto

Uwaga:

Jeżeli masz już gdzieś konto firmowe i chcesz je zamknąć i otworzyć nowe (na przykład w tej promocji) przed zamknięciem konta w starym banku ściągnij wszystkie wyciągi czy też historię rachunku. Mogą okazać się przydatne w razie kontroli z ZUS czy US bądź przy innej okazji. Jeżeli tego nie zrobisz, a taki wyciąg okaże się potrzebny, to otrzymasz go w banku – ale niestety, będzie Ciebie to już kosztować kilkadziesiąt złotych.

Na początek 🗓 do 7 czerwca 🔎 złóż wniosek o iKonto Biznes wraz z kartą do konta oraz wyraź zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej w zakresie potrzebnym do wypłaty nagrody. Wniosek złożysz z TEJ STRONY. Następnie 🗓 w ciągu 30 dni, nie później niż do 7 lipca 🔎 podpisz umowę.

Umowę możesz podpisać na dwa sposoby:

 • przelewem weryfikacyjnym z Twojego konta osobistego;
 • za pośrednictwem kuriera.

Jeśli zaś jesteś już klientem indywidualnym Alior Banku konto załóżysz w bankowości elektronicznej wybierając z zakładki „Oferty” opcję „Rachunki biznesowe” a następnie iKonto Biznes.

#Krok 2 – spełnij warunki aktywności

⭐️  Nagroda nr I -300 zł na start

Ta część promocji jest niezwykle prosta. 🗓 W ciągu 60 dni od otwarcia konta 🔎 zapewnij wpływy na konto w łącznej wysokości min. 500 zł. Regulamin w żadnym miejscu nie precyzuje, skąd ma pochodzić wpływ ani żadnych nie wyklucza.

To prawie wszystko. Do 30 września dostaniesz maila z informacją o przyznaniu premii. Od momentu jego otrzymania masz 🗓 5 dni roboczych by 🔎 zalogować się na stronie promocji i uzupełnić dane do wypłaty nagrody. Zapisz sobie powiadomienie w telefonie, by w okolicach tej daty sprawdzać maila (również inne foldery typu SPAM). 300 zł wpłynie na Twoje konto w ciągu 14 dni roboczych od dnia otrzymania wiadomości.

⭐️  Nagroda nr II – do 1500 zł za aktywności

Druga część premii, tak jak wspominałam już wcześniej, jest podzielona na 12 miesięcy. Spełniając co miesiąc warunki aktywności za pomocą swojego konta otrzymujesz miesięczne premiemaksymalnie 125 zł miesięcznie, czyli max 1500 zł w ciągu roku. Naliczanie premii rozpoczyna się od miesiąca w którym przystąpiłeś do promocji (czyli otworzyłeś konto). Każda aktywność jest inaczej premiowana.

Ile możesz co miesiąc zyskać spełniając poszczególne aktywności konta?

 • pierwszy w miesiącu przelew do ZUS na kwotę min. 500 zł lub przelew do US na kwotę min. 500 zł (nie może to być zlecenie stałe ani przelew natychmiastowy) – 20 zł/m-c premii;
 • przelew SEPA na kwotę min. 100 EURO10 zł/m-c premii;
 • płatności kartą na min. 2000 zł25 zł/m-c premii;
 • skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku – 10 zł/m-c;
 • premia za wymianę walut w kwocie min. 5000 zł/m-c (Autodealing lub pomiędzy własnymi rachunkami firmowymi) – 25 zł/m-c
 • premia za średniomiesięczne saldo na rachunku – w zależności od salda od 5 do 20 zł/m-c;
 • wykonanie min. 3 przelewów zagranicznych lub min. 3 przelewów w kraju w walucie obcej – 15 zł. Do tego warunku nie liczą się przelewy SEPA.

O co chodzi ze średniomiesięcznym saldem na rachunku? Bank codziennie na koniec dnia sprawdza stan Twojego konta i robi to codziennie, przez cały miesiąc. Na koniec miesiąca wyciąga z tego średnią. Od wysokości tej średniej zależy, jaką premię otrzymasz:

 • do 10 000 zł – 0 zł
 • od 10 000,01 zł do 50 000 zł – 5 zł premii;
 • od 50 000,01 zł do 100 000 zł – 10 zł premii;
 • powyżej 100 000,01 zł – 20 zł premii.

UWAGA!

Aby premie miesięczne były wypłacane, 🔎 konieczne jest wykonanie w każdym miesiącu min. 4 płatności kartą do konta na terenie Polski. Jeżeli ten warunek nie zostanie spełniony, premia nie zostanie wypłacona. Warunek ten nie dotyczy miesiąca założenia konta.

📄 Płatności kartą – sprawdzamy definicję

Aby były wliczone do promocji muszą to być transakcje dokonane w sklepach na terenie Polski i ich łączna kwota musi wynosić min. 2000 zł/m-c. Nie liczą się transakcje kartą wielowalutową z innego konta niż konto w złotówkach. Pamiętaj również, że transakcje te muszą być zaksięgowane w tym samym miesiącu (nie tylko wykonane).

Nie mogą to być transakcje charakteryzujące się następującymi kodami MCC:

 • 7995 – kasyna oraz zakłady bukmacherskie;
 • 8999 – profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska);
 • 4111 – m.in. usługi transportowe;
 • 6012 – płatności w instytucjach finansowych;
 • 6211 – płatności u brokerów ubezpieczeniowych;
 • 6051 – przekazy pieniężne w instytucjach finansowych;
 • 4829 – internetowe przekazy pieniężne;
 • 4900 – określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne.

Kiedy są wypłacane premie miesięczne? Otrzymasz je na swoje konto 🗓 do końca kolejnego miesiąca, następującego po miesiącu za który należna jest premia. Czyli za aktywności w maju premia zostanie Ci wypłacona do końca czerwca.

Przykład

Otwierasz konto w maju – pierwsze premie za aktywności będą Ci naliczone za maj, a wypłacone do końca czerwca. W pierwszym miesiącu w którym otworzysz konto nie musisz spełniać warunku min. 4 płatności kartą – nawet bez tego zostaną Ci naliczone premie za aktywności.

Gdybyś w trakcie trwania promocji zdecydował się zamknąć lub przekształcić konto to wypłacone już premie nie przepadają. W miesiącu zamknięcia bądź przekształcenia konta premia nie zostanie Ci po prostu naliczona.

Jak do promocji mają się przepisy podatkowe?

W promocjach kont osobistych mamy ten komfort, że nie musimy martwić się o żadne podatki. Przy promocji konta firmowego i przyznanych z tego tytułu nagrodach sprawa wygląda nieco inaczej.

Wypłacone premie powiększają Twój przychód z prowadzonej działalności gospodarczej. Konieczne będzie zatem byś uwzględnił je w swoich przychodach i i odprowadził ewentualny podatek.

Podsumowanie

Jeśli potrzebujesz nowego rachunku firmowego to dlaczego nie założyć go w promocji? 300 zł otrzymasz bardzo łatwo, za jeden przelew. Natomiast ile zdołasz zarobić za pozostałe aktywności – to zależy już tylko od Ciebie i potrzeb Twojej firmy 🙂

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarze 2

 1. Kazimierz pisze:
  Witam,
  Uruchomiłem konto w promocji. Zamówiłem również kartę. Karta mi nie jest jednak wcale potrzebna. W związku z tym chciałbym się dowiedzieć, czy jeżeli nie aktywuję karty, a spełnię inne warunki pierwszego etapu promocji (bonus 300 PLN) tzn. wpływ na konto i logowanie do aplikacji ten bonus zostanie przyznany. Uprzejmie proszę o informację.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Z tego co widzę to do samej premii 300 zł karta nie jest wymagana – jest niezbędna do uzyskania kolejnych części nagród (do 1500 zł). Regulamin samej promocji 300 zł nie wspomina ani słowem o karcie, więc moim zdaniem nie jest potrzebna. Jeśli chcesz zrezygnować z karty to sugeruję rozwiązać umowę o kartę – niektóre banki pobierają opłaty miesięczne nawet za nieaktywowane lub zastrzeżone karty, więc warto dopilnować tego i zamknąć ją „porządnie”.

Napisz komentarz