TOP 5 – Ranking Kont Osobistych – październik 2016. Zobacz gdzie opłaca się założyć konto osobiste, aby zyskać najwięcej. + Konta najlepsze zdaniem 3 naszych czytelników.

Nasze skrzynki mailowe coraz częściej zalewają pytania dotyczące tego, jakie obecnie jest najlepsze konto osobiste. W którym z banków najbardziej opłaca się prowadzić takie konto. Naturalnie prosicie o przykłady kont, w których nie będziecie musieli za nic płacić, albo opłaty będą na tyle niskie, że przyjmiecie je z przymrużeniem oka.

Zebrałam obszerne materiały dla kilku naszych czytelników, którzy bardzo je chwalili i teraz chciałabym, aby ta wiedza dotarła do Was wszystkich. Może ktoś chciałby zmienić konto na lepsze, tańsze? Może…ktoś ze znajomych lub rodziny potrzebuje takiego prostego przewodnika po kontach osobistych? Jeżeli tak to śmiało zapraszam do dzisiejszej lektury.

konta2

Pomimo tego, że banków mamy na rynku od groma to nie będę opisywać wszystkich możliwych kont ponieważ tylko bym Cię zanudziła, a nie taki mam cel. Mamy wybrać takie konto, które przyniesie Tobie jak najwięcej korzyści.  Postanowiłam zatem wybrać 5 najlepszych moim zdaniem kont osobistych, dokładnie prześwietliłam ich tabele opłat i prowizji i przedstawię Ci teraz rzetelne zestawienie.

1 MIEJSCE – Millennium Bank – Konto 360

OTWARCIE KONTA – 0 zł

PROWADZENIE KONTA – 0 zł, ale pod warunkiem, że na Twoje konto będzie co miesiąc wpływać 1 000 zł (z innego banku lub z Millennium Banku przy czym przelew ten nie będzie z innego Twojego konta) oraz jeżeli w każdym miesiącu wykonasz min. 1 transakcję kartą. Jeżeli nie spełnisz tych dwóch warunków to za konto zapłacisz 8 zł/m-c

WYDANIE KARTY – 0 zł

OPŁATA ZA UTRZYMANIE KARTY – 0 zł pod warunkiem, że w każdym miesiącu na Twoje konto wpłynie min. 1 000 zł oraz wykonasz min. 1 dowolną transakcję kartą w każdym miesiącu. Jeżeli nie spełnisz tego warunku to czeka Cię opłata 7 zł/m-c

PRZELEWY:

 • ZWYKŁY – 0 zł
 • NATYCHMIASTOWY – 5 zł
 • SEPA – 5 zł

ZLECENIE STAŁE – 0 zł

POLECENIE ZAPŁATY – 0 zł

WYPŁATY Z BANKOMATÓW:

 • W POLSCE – 0 zł pod warunkiem zapewnienia wpływu na konto w kwocie 1 000 zł (z innych banków) oraz wykonania min. 1 transakcji kartą w miesiącu
 • ZA GRANICĄ – 0 zł jeżeli na konto wpłynie 1 000 zł oraz zostanie wykonana min. 1 transakcja kartą, jeżeli zapomnimy spełnić ten warunek to od każdej wypłaty będzie naliczana opłata – 2,5% – min. 9 zł

WNIOSKI: Konto w Millennium to zdecydowanie jedno z najlepszych rozwiązań, jakie obecnie znajdziemy na rynku. Za kontem przemawia również możliwość zgarnięcia nie małego bonusu – 360 zł za aktywne korzystanie z konta.

Aby taki bonus zgarnąć należy po prostu płacić kartą (2% zwrotu) lub BLIKiem (5% zwrotu), a dzięki temu w każdym miesiącu możemy zyskać 60 zł zwrotu. Ponadto do zwykłego konta osobistego możemy założyć konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,7%, a do tego lokatę na równie dobrych warunkach – 3%.

Jedyne na co należy uważać przy zakładaniu konta to różne usługi płatne dodatkowo. Do takich zaliczamy m.in: “Pakiet Bezpieczeństwa” – 3,99 zł/m-c, czyli ubezpieczenie karty i pakiet SMS-ów informacyjnych o stanie konta. Pierwszy miesiąc jest darmowy, ale później warto skontaktować się z infolinią i wyłączyć tę usługę.

>>Millenium Bank – Konto 360 – załóż online<<

2 MIEJSCE – mBANK – eKONTO STANDARD 

OTWARCIE I PROWADZENIE KONTA – 0 zł

OPŁATA ZA WYDANIE KARTY – 0 zł

OPŁATA ZA UTRZYMANIE KARTY – 0 zł pod warunkiem wykonania min. 5 dowolnych transakcji kartą

PRZELEWY:

 • ZWYKŁY – 0 zł
 • NATYCHMIASTOWY – 5 zł
 • SEPA – 5 zł

ZLECENIE STAŁE – 0 zł

POLECENIE ZAPŁATY – 0 zł, ale zapłacimy 2 zł/m-c za samo korzystanie z tej usługi

WYPŁATY Z BANKOMATÓW:

 • W POLSCE – 0 zł przy wypłacaniu pieniędzy z bankomatów: mBanku, BZWBK, Planet Cash oraz Euronet, ale zapłacimy za inne bankomaty – 3% wartości transakcji min. 5 zł za każdą wypłatę
 • ZA GRANICĄ – 3% wartości transakcji – min. 9 zł

WNIOSKI: Konto osobiste również przez nas gorąco polecane. Jest ono prawie zupełnie darmowe więc jeżeli ktoś nie ma większych wymagań co do konta osobistego to będzie ono dla takiej osoby idealne. W naszym rankingu to konto zajęło dopiero drugą pozycję. Wszystko za sprawą tego, że daje ono mniej korzyści klientowi. Nie możemy tu uniknąć w żaden sposób opłat za wypłaty z zagranicznych bankomatów, a dodatkowo nie możemy liczyć na jakąś dobrą lokatę.

Niemniej to konto zasługuje na plusa głównie dlatego, że obecnie za jego założenie w pakiecie otrzymujemy możliwość założenia konta oszczędnościowego na 3% oraz za aktywne korzystanie z konta (płacenie kartą) premię – 300 zł.

>>mBank eKonto Standard – załóż online<<

3 MIEJSCE – ING KONTO Z LWEM

OTWARCIE I PROWADZENIE KONTA – 0 zł

OPŁATA ZA WYDANIE KARTY – 0 zł

OPŁATA ZA UTRZYMANIE KARTY – 0 zł pod warunkiem wykonania kartą transakcji na kwotę min. 300 zł, w przypadku osób do 26 roku życia – 200 zł. Jeżeli nie spełnimy tego warunku to zapłacimy za kartę 7 zł/m-c.

PRZELEWY:

 • ZWYKŁY – 0 zł
 • NATYCHMIASTOWY – 5 zł
 • SEPA – 5 zł

ZLECENIE STAŁE – 0 zł

POLECENIE ZAPŁATY – 0 zł

WYPŁATY Z BANKOMATÓW:

 • W POLSCE – 0 zł przy wypłacaniu pieniędzy z bankomatów: Cash Planet i ING, za korzystanie z pozostałych bankomatów zapłacimy 2,50 zł za każdą wypłatę
 • ZA GRANICĄ – 6% wartości transakcji i do tego trzeba doliczyć 3% za przewalutowanie

WNIOSKI: Kolejne dobre konto osobiste, które daje chyba dwie dodatkowe, duże korzyści: przede wszystkim świetnie oprocentowane konto osobiste – 2% to w dzisiejszych czasach bardzo dobre rozwiązanie. Dodatkowo za założenie tego konta i spełnienie kilku prostych warunków, można zdobyć premię dodatkową – 100 zł, pisałam o tym tutaj.

Konto jest dla Ciebie bezwarunkowo darmowe, a i za kartę wcale nie musisz ponosić żadnych opłat – proste, zrozumiałe i przystępne rozwiązanie. Jedyne na co trzeba tu zwrócić uwagę to ubezpieczenie karty – koszt to 2 zł, jest ono dobrowolne, ale warto przypilnować żeby gdzieś tam zupełnie przypadkiem nam się ono nie włączyło.

>>ING Konto z Lwem – załóż online<<

4 MIEJSCE – BANK SMART – SMART KONTO

OTWARCIE I PROWADZENIE KONTA – 0 zł

OPŁATA ZA WYDANIE KARTY – 0 zł

OPŁATA ZA UTRZYMANIE KARTY – 0 zł

PRZELEWY:

 • ZWYKŁY – 0 zł
 • NATYCHMIASTOWY – 1 zł
 • SEPA – 0 zł

ZLECENIE STAŁE – 0 zł

POLECENIE ZAPŁATY – 0 zł

WYPŁATY Z BANKOMATÓW:

 • W POLSCE – 0 zł
 • ZA GRANICĄ – 5 zł i należy do tego dodać 3% za przewalutowanie

WNIOSKI: Zakładając to zupełnie darmowe konto można również założyć konto oszczędnościowe na 2% to moim zdaniem bardzo dobre rozwiązanie. W gruncie rzeczy konto nie jest złe, ale nie przyciąga żadnymi fajnymi promocjami dlatego w naszym rankingu zajmuje dość odległe – 4 miejsce. Niemniej jeżeli komuś zależy tylko na dobrym, bezpłatnym koncie to oczywiście jak najbardziej polecam to w Smart Banku.

>>Smart Bank – Konto Smart – załóż online<<

5 MIEJSCE – BZWBK KONTO GODNE POLECENIA

OTWARCIE I PROWADZENIE KONTA – 0 zł

OPŁATA ZA WYDANIE KARTY – 0 zł

OPŁATA ZA UTRZYMANIE KARTY – 7 zł – bez możliwości ominięcia tej opłaty

PRZELEWY:

 • ZWYKŁY – 0 zł, ale zapłacimy za 6 i każdy kolejny SMS kod – 0,20 zł
 • NATYCHMIASTOWY – 5 zł
 • SEPA – 8 zł

ZLECENIE STAŁE – 0,50 zł

POLECENIE ZAPŁATY – 0 zł

WYPŁATY Z BANKOMATÓW:

 • W POLSCE – 0 zł
 • ZA GRANICĄ – 2% wartości transakcji (min. 10 zł) oraz doliczamy do tego 2,8% za przewalutowanie

WNIOSKI: Podczas zakładania tego konta bankowego możemy liczyć na założenie konta oszczędnościowego na 2,1%. Wprawdzie konto jest darmowe, ale niestety zapłacimy za kartę do konta i to nie mało bo aż 7 zł. Trzeba przyznać, że konto które kiedyś cieszyło się ogromną popularnością, po wprowadzeniu kilku dodatkowych zmian, nie jest już tak bardzo atrakcyjne.

>>BZWBK – Konto Godne Polecenia – załóż online<<

UWAGA DODATEK! Te 3 konta osobiste polecają nasi czytelnicy

Bardzo się cieszę, że Wy jako nasi czytelnicy odnieśliście się jakoś do mojej prośby i podaliście konta, które najbardziej odpowiadają Waszym oczekiwaniom.

Konto Idealne w Idea Banku – poleca Maciek

Jest ono atrakcyjne, ponieważ zarówno otwarcie konta jak również jego prowadzenie jest bezwarunkowo darmowe. Nie ma również żadnych opłat związanych z utrzymaniem karty do konta oraz wypłaty z bankomatów w Polsce. Zarówno przelewy stałe jak również zlecenia stałe oraz polecenia zapłaty są darmowe.

Niestety naliczana jest opłata za wypłaty z bankomatów zagranicznych – 2% wartości transakcji, ale min. 10 zł. Zapłacimy również za przelew natychmiastowy – 3,50 zł za każdy 3 i kolejny przelew w danym miesiącu.

Mamy tu również fajną opcję założenia konta oszczędnościowego, na naprawdę bardzo dobrych warunkach. Jedno z nich to Konto Zośka lub Zośka PRO z oprocentowaniem – 2,5%. Drugie konto z trochę lepszym oprocentowaniem 2,8% to Konto Zyskowne.

>>Idea Bank – Konto Idealne – załóż online<<

Konto w T-Mobile – polecane przez Gosię

Gosia jest bardzo zadowolona ze swojego konta bankowego w T-Mobile, wszystko za sprawą tego, że Gosia nie musi martwić się o jakiekolwiek opłaty za utrzymanie konta. Co więcej, zarabia ona na swoim koncie ponieważ ma ono usługę moneyback i to aż 5% za transakcje wykonane kartą.

W przypadku posiadania konta w T-Mobile w bardzo łatwy sposób możemy uniknąć opłaty za kartę – wystarczy w danym miesiącu wykonać nią transakcje na łączną kwotę min. 200 zł. Darmowe okazują się być również przelewy zwykłe, zlecenia stałe i polecenia zapłaty.

Niestety w T-Mobile nie ma już tak dobrze z wypłatami z bankomatów. Jeżeli chodzi o wszelkie wypłaty w Polsce i za granicą to darmowe będą pierwsze 3, za każdą kolejną zapłacimy już 6 zł. Zapłacimy również za 11 i każdy kolejny przelew natychmiastowy – 6 zł (pierwsze 10 jest darmowych).

W T-Mobile możemy również liczyć na konto oszczędnościowe – 1,05% – to może nie jest rewelacyjnie dobre oprocentowanie, ale zawsze to coś.

>>T-Mobile – Konto Freemium- załóż online<<

Inteligo – polecane przez Piotra

To fajne konto ponieważ nie musimy w ogóle płacić za jego otwarcie i utrzymanie. Dodatkowo, jeżeli w danym miesiącu wykonamy transakcje kartą na kwotę min. 99,99 zł to i ona będzie dla nas zupełnie darmowa.

Nie będziemy płacić za wypłaty z bankomatów w Polsce – PKO BP oraz BZWBK, natomiast za wypłaty z pozostałych zapłacimy 5 zł – trochę sporo. Za wypłaty z zagranicznych bankomatów zapłacimy – 3% wartości transakcji, ale min. 10 zł.

Nie będziemy również płacić za przelewy internetowe, zlecenia stałe i polecenia zapłaty.

>>Inteligo – konto osobiste – załóż online<<

Podsumowanie

Jaki widać wybór kont jest bardzo duży, a wszystko zależy od tego czego oczekujemy od naszego konta osobistego. Może ktoś liczy na pokaźny bonus, a może dla innych liczy się tylko uniknięcie zbędnych opłat. Bez względu na to czego potrzebujemy, warto jest podejmować świadome wybory, oparte na dobrej wiedzy.

A może Wy macie jakieś propozycje innych kont, które moglibyście polecić naszym czytelnikom?

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarzy 18

 1. Maciek pisze:
  Na pewno warto również polecić Konto Idealne w Idea Banku, które podobnie jak to w Banku Smart jest w pełni darmowe, bez żadnych dodatkowych warunków.
 2. Adam pisze:
  Millennium ma lepszą promocję na Grouponie. Do zdobycia jest 300 zł ale z 10-procentowym moneybackiem dla karty a nie z takim lichym jak wyżej opisany
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Zerknę na tę promocję, sprawdzę jakie są warunki i może ją opiszemy – dziękuję za informację 🙂
 3. Rafal pisze:
  Jeśli chodzi o konto to warte uwagi jest także konto w mBanku z taryfą plus. Wszystkie bankomaty bez oplat przy wplywach 1000 zl podobnie jak w millennium
 4. Artur pisze:
  dodawanie konta bzwbk do tego rankingu to jakas kpina

  po 5ciu przelewach kazdy kolejny 50gr
  plus kazdy smskod 20gr

  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Rozumiem Artur Twoje zdanie, cieszę się że nam to komunikujesz 🙂 Chcemy poznawać Wasze zdania na takie tematy dlatego pod koniec artykułu poprosiłam o Wasze opinie. 🙂 A czy biorąc pod uwagę swoje doświadczenie dodałbyś jakąś inną propozycję konta np. w miejsce BZWBK? 🙂
 5. mm pisze:
  dla mnie wymarzone konto osobiste w raiffeisen polbank jest super. wszystko free, tylko 3 zł karta / msc (ale za to mamy oprocentowanie na rachunku bieżącym i full ubezpieczenia:) )
 6. Maciek pisze:
  Z tego co pamiętam, to niestety nie da się jej uniknąć w żaden sposób, dlatego konto moim zdaniem średnio atrakcyjne.
 7. Maciek pisze:
  Zauważyłem mały błąd w opisie konta T-Mobile: z tego co pamiętam, po ostatnich podwyżkach z 1.08.2016, nie ma już pakietu 10 darmowych przelewów natychmiastowych. Za każdy zapłacimy więc 6 zł. Warto również dodać, że moneyback jest niestety ograniczony do 15 zł miesięcznie.

  Swoją drogą, sam posiadałem to konto przez prawie 3 lata, jednak po wspomnianych wyżej zmianach (najbardziej uderzyło mnie drastyczne ograniczenie liczby darmowych wypłat i wpłat w bankomatach / wpłatomatach), zdecydowałem się na zamknięcie konta. Zrobiłem to w dość łatwy sposób przez wiadomość w serwisie transakcyjnym pod koniec września, w związku z czym, w tym tygodniu (po miesięcznym okresie wypowiedzenia) konto powinno zniknąć.

  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Dzięki Maćku za opinię – poprawię co trzeba. 🙂 A teraz masz konto w jakimś fajnym banku, który mógłbyś polecić?
 8. Maciek pisze:
  Aktualnie moim głównym kontem, którego używam na co dzień, jest eKonto m w mBanku. Jest to jednak rachunek dla młodych (do 26 roku życia), więc nadaje się raczej do osobnego artykułu.
 9. Piotr pisze:
  od kiedy w inteligo przelewy i zlecenia sa darmowe? mam konto tam grubo ponad 10 lat. w poniedzialek likwiduje konto i zona tez bo to lekko mowiac chamstwo.
 10. Aneta pisze:
  mBank zdecydowanie się zgodzę. Bardzo fajne konto, mam i jestem zadowolona. A premii to oni mają znacznie więcej, ja na przykład dostałam ostatnio 200 złotych za polecamBank.pl, bo koleżanka założyła u nich konto i też korzysta i kolega tak samo. Więc może i mają drobne opłaty, ale też wychodzą z inicjatywą do klienta i właśnie różne premie mu proponują. Swoją drogą zastanawiam się teraz nad oszczędzaniem i właśnie rozglądam się u nich za lokatą.

Napisz komentarz