Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Aż 400 złotych na zakupy sprzętu Xiaomi z kartą od Citi Banku

PROMOCJA ZAKOŃCZONA Citi Handlowynowy klientKarta kredytowa
Magda Kopiczko

+ Skrót promocji (← kliknij i rozwiń)

Co dostaniesz?

Voucher na 400 zł do wykorzystania w sklepie internetowym mi-home.pl

Za co?

Za założenie karty kredytowej Simplicity z dedykowanego linka i wykonanie nią płatności na łączną kwotę 2000 zł do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym podpisałeś umowę o kartę kredytową.

Ile to kosztuje?

0 zł za wydanie karty; 0 zł opłaty miesięcznej za kartę; 0 zł za płatności bezgotówkowe; RRSO w przypadku niespłacenia karty w terminie 10,47%

Kiedy bonus?

Voucher otrzymasz w wiadomości poprzez bankowość internetową najpóźniej do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym spełniłeś warunki promocji.

Dla kogo?

Dla osób, które po 1 stycznia 2017 roku nie posiadały w Citi Banku głównej karty kredytowej.

Do kiedy promocja?

Do 11 lutego 2020 roku.

Skorzystaj z tej promocji »

Klika dni temu skończyła się pierwsza edycja promocji, a Citi Bank już przygotował kolejną. Do zdobycia w łatwy sposób jest aż 400 zł w formie bonu do sklepu internetowego marki Xiaomi – mi-home.pl.

Jest to oficjalna strona producenta telefonów Xiaomi – ale znajdziecie tam nie tylko telefony, a również bogatą ofertę urządzeń i akcesoriów, min. hulajnogi elektryczne, słuchawki bezprzewodowe, smart bandy, smart watche i wiele innych. Biorąc pod uwagę ogromną popularność telefonów Xiaomi w Polsce, promocja może okazać się nowym hitem – a warunki, jakie trzeba spełnić, są naprawdę proste.

Podpowiem Ci jedną rzecz – warto mieć ten bon kiedy zaczną się noworoczne wyprzedaże 🙂

Druga edycja promocji potrwa do 11 lutego 2020 r., a więc masz jeszcze sporo czasu, by się na nią załapać. Nie ma limitu wniosków – każdy, kto spełnia warunki, może śmiało starać się o nagrodę. Pamiętaj tylko o jednym – im szybciej się zarejestrujesz i spełnisz warunki promocji, tym szybciej będziesz mógł cieszyć się nagrodą – a ta jest naprawdę wartościowa.

Czy mogę wziąć udział w promocji?

Jeżeli tylko nie posiadałeś karty kredytowej w Citi Banku po 1 stycznia 2017 roku – śmiało możesz brać udział w promocji. Wyłączeni są również nierezydenci oraz obywatele i rezydenci podatkowi Stanów Zjednoczonych. Musisz mieć także ukończone 18 lat.

Do tego, by Bank przyznał Ci kartę, niezbędne jest udokumentowanie dochodu.

W przypadku umów o pracę, umów zlecenie, emerytur i rent, oraz osób z dochodem z najmu nieruchomości najprostszym rozwiązaniem będzie dostarczenie wyciągów z banku z ostatnich trzech miesięcy z wpływami dochodów.

Aby starać się o kartę musisz spełniać dwa podstawowe wymagania:

 • W obecnej firmie powinieneś pracować od przynajmniej 3 miesięcy;
 • Twój dochód netto wynosi przynajmniej 1200 zł/m-c.

Przedsiębiorcy również mogą starać się o nagrodę, ale w ich przypadku lista wymaganych dokumentów jest zdecydowanie dłuższa. Również warunki podstawowe są bardziej wymagające:

 • Działalność musi być prowadzona przynajmniej 2 lata;
 • miesięczny dochód nie może być niższy niż 2500 zł netto/m-c.

Pamiętaj że ostateczna decyzja kredytowa należy do Banku i to od niego zależy, czy otrzymasz kartę.

Co oferuje sklep mi-home?

Oprócz telefonów Xiaomi, które szturmem podbijają rynek i zaczynają zagrażać najpopularniejszym markom, w ofercie sklepu mamy duży wybór urządzeń elektronicznych. Dużą popularnością cieszą się głośniki bezprzewodowe oraz opaski Mi Band, które oprócz funkcji takich jak sprawdzanie tętna, liczenie kroków i spalonych kalorii pozwalają na sprawdzenie otrzymanych wiadomości i połączeń telefonicznych.

Hit ostatnich miesięcy – hulajnoga elektryczna Mi Electric Scooter

Natomiast największym hitem ostatnich miesięcy jest elektryczna hulajnoga Mi Electric Scooter. Kto jeszcze o nim nie słyszał, koniecznie musi sprawdzić to urządzenie. Wbrew opinii, nie jest to tylko gadżet dla dzieci – dorośli korzystają z niego równie często, jak młodzież.

Mieszkasz w mieście, masz do pracy niedaleko ale pieszy spacer zabiera za dużo czasu, a komunikacja miejska wiecznie się spóźnia? Pracujesz w biurze, i dojazdy rowerem są wykluczone, ponieważ nie możesz iść do pracy spoconym?A może uwielbiasz citi breaki ale zwiedzanie miasta od świtu do nocy na własnych nogach jest nużące? To urządzenie jest dla Ciebie.

Akumulator pozwala przejechać do 45 km na jednym ładowaniu a maksymalna prędkość to 25 km/h w trybie sportowym. Szczerze – mnie to urządzenie przekonuje do siebie. Może być też doskonałym prezentem – pod choinkę już raczej nie zdążysz, ale może ktoś z rodziny ma w nadchodzącym roku komunię/urodziny i taki prezent byłby jak najbardziej pożądany?

Nowy smartphone

A może po prostu twój smartfon przeżył już swoje i potrzebujesz wymiany na nowszy model? Wtedy bon na 400 zł jest jak znalazł. Telefony Xiaomi mają bardzo dobre specyfikacje parametrów, nieustępujące najlepszym firmom, a do tego ceny są więcej niż przystępne.

A może coś do domu?

Czy Ty bądź Twoja druga połówka nie marzy o tym, by w domu zajmować się czymś ciekawszym niż sprzątanie (ja – bardzo!)? W takim razie z bonem od Citi Banku możesz nabyć robot sprzątający 400 zł taniej. Zapewniam Cię, że taki gadżet ucieszy każdego, kto nie przepada za domowymi obowiązkami 🙂

Na co wydasz 400 zł – to już zależy tylko od Ciebie i od Twoich potrzeb. Jedno jest pewne – 400 zł to niemała kwota, i warto z tej promocji skorzystać.

Czy karta kredytowa to coś skomplikowanego?

Często słyszę: ja nie biorę karty kredytowej bo nie wiem o co w niej chodzi i na pewno jest droga. Nic bardziej mylnego. Karta kredytowa powstała po to, by ułatwiać życie, a po zrozumieniu zasad jej działania sam się przekonasz, że to nie jest żadna czarna magia.

Czym w ogóle jest karta kredytowa? To karta, która służy do płatności, ale nie jest powiązana z Twoim kontem.

Jeżeli masz konto w jakimkolwiek banku to najprawdopodobniej masz do niego wydaną kartę płatniczą – tak zwaną debetową. Kartą debetową możesz płacić w sklepach i wypłacać gotówkę z bankomatów, ale ogranicza Cię ilość środków na Twoim koncie. Przykładowo, na koncie masz 2000 zł, ale akurat kupujesz telewizor który kosztuje 2001 zł. Płatność zostanie odrzucona.

Natomiast karta kredytowa ma swój własny limit kredytowy, który przyznawany jest na podstawie Twojej zdolności kredytowej – czyli ile zarabiasz, jak wiele osób jest na Twoim utrzymaniu, itp. Korzystasz z tego limitu płacąc kartą. Po 30 dniach dostajesz wyciąg, na którym masz wyszczególnione, ile transakcji wykonałeś w tym okresie i jaką kwotę trzeba spłacić. Na spłatę od dnia wystawienia wyciągu masz aż 26 dni – przez cały ten okres korzystasz z pieniędzy banku za darmo. Jeżeli spłacisz całą kwotę z wyciągu, nie zapłacisz ani złotówki za to, że korzystasz z pieniędzy banku. Jeżeli nie spłacisz całości, to od tej części zostaną Ci naliczone odsetki.

Karta kredytowa pomoże Ci odłożyć w czasie konieczność zapłaty za jakiś towar. Nie musisz wydawać od razu swoich pieniędzy, skoro możesz korzystać z limitu przyznanego przez bank.

Karta jest też zabezpieczeniem „na wszelki wypadek”. Życie nauczyło mnie, że nigdy nie da się przewidzieć wszystkiego. Chociażby moja sytuacja z piątku. Zmieniam opony, nagle okazuje się, że jedna ma guza i jest do wymiany. Czyli muszę zmienić minimalnie dwie. Mój budżet miesięczny nie przewidywał dodatkowych wydatków rzędu 700-800 zł, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze. Właśnie na takie sytuacje noszę w portfelu swoją kartę.

Tak naprawdę posiadając kartę kredytową musisz pamiętać o dwóch najważniejszych, prostych rzeczach:

 • karta służy do płatności w sklepach (stacjonarnych czy internetowych). Wybieranie gotówki z bankomatu czy przelew z karty wiąże się z prowizją;
 • kartę spłacamy w terminie – wtedy nie zostaną naliczone nam żadne odsetki.

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym, jak funkcjonują karty kredytowe, zapraszam do poradnika z którego dowiesz się wszystkich szczegółów na ten temat:

Karta Simplicity – czy naprawdę będzie dla mnie darmowa?

To jest właśnie to, za co uwielbiam Simplicity (pomimo jednej wady, o której wspomnę) – czy jej używam, czy leży zakurzona w portfelu przez pół roku to i tak nie policzy się za nią żadna opłata. Nie muszę pamiętać o tym, by ileś razy w miesiącu nią zapłacić bądź liczyć, czy w tym miesiącu wydałam już minimalną kwotę zwalniającą z opłaty. Ona jest darmowa tak po prostu.

Przekonaj się sam:

 • 0 zł – opłata roczna i miesięczna za kartę główną;
 • 0 zł – opłata za transakcje bezgotówkowe;
 • 0 zł – opłata za korzystanie z limitu karty;
 • 0 zł – opłata za przypomnienie o spłacie karty;
 • 0 zł – opłata za standardową wysyłkę karty Pocztą Polską;
 • 5 zł – za naklejkę zbliżeniową – zrezygnuj z niej podczas pierwszej rozmowy z konsultantem;
 • 6 zł – za korzystanie z usługi Citi Phone (wyłącz ją od razu podczas rozmowy w konsultantem lub na infolinii);
 • 10,47% – RRSO – naliczane TYLKO I WYŁĄCZNIE, gdy wykorzystasz przyznany limit i nie spłacisz go w okresie bezodsetkowym.

Właśnie się przekonałeś, że nie ma opłat za standardowe korzystanie z karty. Pewnie się zastanawiasz, czy są jakieś haczyki. Poniżej przedstawiam Ci listę zasad, o których powinieneś pamiętać, a dzięki którym nie zapłacisz za kartę ani grosza.

Pamiętaj o:

 • nie wypłacaj gotówki z bankomatu i nie rób przelewów z karty (opłata 8% kwoty transakcji, nie mniej niż 10 zł);
 • nie doładowuj Revoluta (opłata 8% kwoty transakcji, nie mniej niż 10 zł) ;
 • nie nadpłacaj karty – bank zażąda 20 zł za nadpłacenie karty;
 • spłacaj kartę w terminie – okres bezodsetkowy to aż 26 dni, wtedy możesz spokojnie spłacić kwotę wygenerowaną na wyciągu i nie martwić się żadnymi odsetkami. Gdybyś nie spłacili karty w terminie RRSO wyniesie nas 10,47%

Wspomniałam wcześniej, że ta karta ma dla mnie jeden minus – nie mogę nią doładować Revoluta (a raczej mogę ale nie chcę płacić). Oprócz tego nie znajduję w niej żadnych innych wad – przy codziennym użytkowaniu sprawdza się znakomicie, trzeba tylko pamiętać o jej spłacaniu na czas, tak jak wszystkich kart kredytowych.

Zapoznałeś się już z opłatami (a raczej ich brakiem), przejdźmy zatem do tego, co musisz zrobić by otrzymać swoje 400 zł do mi-home.

Co muszę zrobić aby zgarnąć 400 zł w bonie do mi-home?

# Krok 1 – złóż wniosek o kartę na dedykowanej stronie

Najpóźniej do 11 lutego 2020 r złóż wniosek o kartę. Procedura przyznania karty wygląda następująco: najpierw składasz wniosek o kartę przez dedykowaną stronę. Następnie dzwoni do Ciebie konsultant z infolinii banku, aby potwierdzić z Tobą dane zawarte we wniosku i poinformować o decyzji kredytowej, oraz ustalacie, jakie dokumenty potwierdzające dochód dołączysz do wniosku. W tym miejscu zatrzymajmy się na dłużej.

W momencie rozmowy z konsultantem koniecznie ustal:

 • rodzaj karty – tylko i wyłącznie Simplicity (inne nie biorą udziału w promocji);
 • jaki chcesz limit na karcie;
 • czy konsultant włączył do karty usługi dodatkowe, które generują koszty – naklejka zbliżeniowa, która kosztuje 5 zł/m-c, usługa Citi Phone, która kosztuje 6 zł/m-c, wysyłka karty kurierem – koszt 30 zł. Zrezygnuj ze wszystkich, podkreśl to w rozmowie z konsultantem – przecież chodzi o to, żeby karta była naprawdę darmowa.

#Krok 2 – podpisz z Bankiem umowę i aktywuj kartę

Przebrnąłeś już przez rozmowę z konsultantem, karta została Ci przyznana. Teraz czekasz na kuriera, z którym podpiszesz umowę. Sprawdzi Twój dowód tożsamości, czy dane z dowodu zgadzają się na umowie i odbierze od Ciebie dokumenty potwierdzające dochód. Teraz czekasz już tylko na kartę, która przyjdzie do Ciebie pocztą. Twoja wersja umowy również zostanie wysłana do Ciebie pocztą, po jej podpisaniu przez bank.

Po otrzymaniu karty musisz ją aktywować. PIN do karty ustalasz samodzielnie, logując się do bankowości internetowej Banku. Możesz przy okazji sprawdzić dzienne limity płatności kartą – czy odpowiadają Twoim potrzebom.

#Krok 3 – zaloguj się przynajmniej raz do bankowości internetowej lub do aplikacji mobilnej Citi Mobile

Spełnij ten warunek najpóźniej do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego, następującego po dacie zawarcia umowy o kartę. Datę zawarcia umowy znajdziesz na umowie otrzymanej od Banku. Co to oznacza?

Przykładowo:

Umowę o kartę podpisałeś 20 grudnia 2019. Aby warunek logowania został spełniony do 31 stycznia 2020 przynajmniej raz zaloguj się do bankowości internetowej lub na aplikacji mobilnej.

Warto zalogować się od razu po otrzymaniu karty – wtedy będziesz pewien, że warunek został spełniony i nie wypadnie Ci to z głowy. Zresztą i tak musisz nadać PIN do karty, więc jeden warunek jest już z głowy. Polecam ściągnąć aplikację mobilną banku – mi bardzo się przydała kiedy po spełnieniu warunków codziennie sprawdzałam, czy moja nagroda jest już w skrzynce odbiorczej.

#Krok 4 – wykonaj transakcje kartą Simplicity

Najpóźniej do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego, następującego po dacie zawarcia umowy o kartę dokonać kartą płatności na minimum 2000 zł.

Przykładowo:

Umowę o kartę podpisałeś 20 grudnia 2019. Aby warunek logowania został spełniony do 31 stycznia 2020 przynajmniej raz zaloguj się do bankowości internetowej lub na aplikacji mobilnej. Do końca marca masz czas na wykonanie kartą transakcji płatniczych.

Być może na pierwszy rzut oka wyda Ci się, że kwota 2000 zł to strasznie dużo. Zauważ jednak, że na wykonanie transakcji masz aż 3 miesiące – wychodzi średnio 666 zł miesięcznie. Oczywiście, panuje tu całkowita dowolność co do wydawania kwot – możesz dokonać jednego dużego zakupu za 2000 zł lub więcej, bądź też płacić kartą za codzienne zakupy w taki sposób, by w ciągu trzech miesięcy uzbierała się łączna kwota przynajmniej 2000 zł.

Idą święta, sylwester, a zaraz potem ferie – to idealny moment, aby za wszystkie zakupy zapłacić nie swoją zwykłą kartą do konta, tylko nową Simplicity. Płacąc kartą do konta nie będziesz miał bonusu, a tu do zgarnięcia jest naprawdę dużo – aż 400 zł w bonie do bardzo popularnego sklepu z elektroniką. Dlaczego więc miałbyś nie skorzystać i nie zrobić sobie prezentu?

Pamiętaj – nie chodzi o to, abyś „specjalnie” wydawał pieniądze na coś, czego nie planujesz kupić. Po prostu przez określony czas zamiast płacić za codzienne zakupy gotówką czy zwykłą kartą do Twojego konta, płać kartą Simplicity. Nadal kupujesz to samo, co i tak musiałbyś kupić. Zmieniasz tylko na jakiś czas środek płatniczy. 

W ten sposób zyskasz Ty (bon na 400 zł do sklepu mi-home), zyska bank (w końcu jakiś % osób, które skorzystają z promocji stwierdzi, że karta jest na tyle dobra by ją zatrzymać) i wszyscy będą szczęśliwi.

Jakie transakcje nie są brane pod uwagę?

 • wypłaty gotówki z bankomatów oraz przelewy dokonywane z karty kredytowej;
 • transakcje szczególnie, czyli między innymi doładowanie popularnej karty Revolut, transakcja w urzędzie pocztowym czy też transakcje u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych zgodnie z ustawą z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych ;
 • transakcje zwrócone – czyli zapłaciłeś kartą, ale dokonałeś zwrotu towaru i zapłacona kwota została zwrócona na rachunek karty kredytowej.

Jeżeli mimo wszystko obawiasz się, że możesz zapomnieć o wykonaniu transakcji na wystarczającą kwotę bądź pomylisz karty i zapłacisz nie tą, którą trzeba, mam dla Ciebie remedium na te bóle. Nowość, karta Curve – służy do zarządzania wszystkimi kartami, które masz w portfelu i potrafi przenosić płatność z jednej karty na drugą. Dodatkowo, zakładając ją teraz, otrzymasz na start bonus w wysokości 10 GBP. Zainteresowany? Przeczytaj ten artykuł i sprawdź jak to wygląda w praktyce.

I to już wszystko! Nie było tak źle, prawda? Kilka minut na wypełnienie wniosku, kilka minut rozmowy z konsultantem, jedno logowanie i używanie karty podczas codziennych zakupów – i już możesz zacząć planować, co kupisz w sklepie mi-home. Teraz najważniejsza część, czyli kiedy dostaniesz nagrodę?

Kiedy otrzymam nagrodę?

Po spełnieniu wszystkich wyżej wymienionych warunków bank przyznaje Ci nagrodę – kod rabatowy o wartości 400 zł do sklepu internetowego mi-home.pl. O przyznaniu nagrody otrzymasz informację od banku w formie wiadomości w serwisie bankowości internetowej.

Kiedy otrzymasz nagrodę? Bon zostanie Ci przyznany nie później niż do końca drugiego miesiąca, następującego po miesiącu w którym spełnisz wszystkie warunki. Przykładowo, podpisałeś umowę 20 grudnia i do 30 stycznia 2020 udało Ci się spełnić wszystkie warunki i wydać kartą 2000 zł. Nagrodę otrzymasz w wiadomości od banku najpóźniej do końca marca.

Możesz sobie pomyśleć – mam czekać aż dwa miesiące na nagrodę? To strasznie dużo czasu! Spieszę więc z dobrą nowiną, że bank na szczęście wysyła z reguły nagrody znacznie szybciej. Podany w regulaminie okres to czas maksymalny. W praktyce zazwyczaj są to 2-3 tygodnie po spełnieniu warunków. Po prostu sprawdzaj regularnie swoją bankowość internetową, nagroda może się pojawić szybciej niż myślisz.

Pamiętaj – karta musi pozostać aktywna do momentu przyznania nagrody! Nie zamykaj jej wcześniej.

Jak mogę zrealizować swój bonus w mi-home?

Nagrodą po spełnieniu warunków jest bon rabatowy do wydania w sklepie internetowym mi-home.pl. Bon będzie ważny 6 miesięcy od momentu jego otrzymania. Bon jest jednokrotnego użytku, aby go wykorzystać musimy zrobić zakupy w sklepie za minimum 401 zł brutto. Oczywiście możemy kupić coś droższego, wtedy różnicę pomiędzy ceną a bonem pokrywamy ze środków własnych.

Aby użyć bonu po dokonaniu zakupu i przejściu do płatności w polu „Kod rabatowy” wpisz kod otrzymany od banku. I już, nic więcej nie musisz robić – Twoje zamówienie będzie o 400 zł tańsze.

Bank zastrzega, że bon może być użyty tylko przy wyborze wysyłkowej formy dostawy – nie ma możliwości odebrania zamówionego towaru osobiście w punktach odbioru.

Podsumowanie

Czy warto w ogóle poświęcić czas na tę promocję? Zdecydowanie tak. Warunki do spełnienia nie są wygórowane a nagroda jest naprawdę wartościowa – aż 400 zł do wydania w sklepie mi-home.pl. Z której strony by nie patrzeć, 400 zł na ulicy raczej nie leży, więc warto poświęcić 10 minut na wypełnienie formularza i kolejne 10 na rozmowę z konsultantem. A później po prostu używać karty i płacić za zakupy. Szczególnie że karta jest darmowa.

Promocje z Citi Banku są bardzo popularne i wielokrotnie przetestowane przez naszych czytelników – oraz przeze mnie osobiście również. Gdyby nie to, że nie spełniam warunku – po 1 stycznia 2017 nadal miałam kartę, gdyż skorzystałam wtedy z innej promocji Banku – sama bym się skusiła, szczególnie że ostatnio rozważam zmianę telefonu i kod na 400 zł byłby jak znalazł.

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarzy 7

 1. Grzegorz pisze:
  Nie otrzymuję wynagrodzenia na konto,tylko do ręki.Mogę wziąć udział w promocji?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Grzegorz, jeżeli pracodawca wystawi ci zaświadczenie o zatrudnieniu to tak. Podstawowym dokumentem dochodowym są wyciągi z konta, ale bank przewiduje również inne dokumenty – szczegóły, o jaki dokładnie dokument bank będzie prosił ustali z tobą konsultant podczas rozmowy telefonicznej (napisałam zaświadczenie, bo prawdopodobnie to ten dokument będą chcieli, ale mogą poprosić również o inny)
 2. Goś pisze:
  Czyli jeśli dokonam zakupu towaru, zapłacę kartą simplicity, zwrócę towar, a sklep odda mi kasę w gotówce lub na inny rachunek to promocja będzie zaliczona ? 🙂
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Goś, jeżeli sklep na to pójdzie to nie widzę przeciwskazań – tylko upewnij się najpierw, czy sklep daje taką możliwość, czytelnik pisał ostatnio że Decathlon chce potwierdzenie zamknięcia rachunku 🙂
 3. Raff pisze:
  Hmm mam wątpliwości co do braku kosztów. W samym wniosku o kartę piszą, że udzielają limitu w kwocie 5 tys. przy czym całkowity koszt kredytu będzie wynosić jakieś 5270 zł.
 4. Miki pisze:
  Kartę zakładam powiedzmy 10 stycznia. Czy transakcję wykonane od 11 stycznia do do 1 31 stycznia wliczają się do puli 2000 zł, czy dopiero te od 1 lutego?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Miki, wliczają się wszystkie transakcje od momentu podpisania umowy – biorąc udział w innej promocji od Citi zrobiłam cały obrót kartą w ciągu tego samego miesiąca, w którym popisywałam umowę i wszystko było ok 🙂

Napisz komentarz