PROMOCJA ZAKOŃCZONA BNP Paribasnowy klientKarta kredytowa

Jak testując kartę w BGŻ BNP Paribas odbierzesz aż 400 zł na zakupy na Allegro – II edycja kultowej promocji

Powróciła długo wyczekiwana promocja BGŻ BNP Paribas, w której za przetestowanie karty kredytowej można odebrać vouchery na 400 zł do Allegro lub innych sklepów z katalogu nagród. To rewelacyjna wiadomość, ponieważ nagrody we wcześniejszych tego typu promocjach były niższe. Teraz zyskujemy więcej, a warunki promocji niezmiennie proste!

Aby odebrać vouchery na 400 zł do Allegro (lub innych sklepów) wystarczy:

 • założyć kartę MasterCard Standard (będzie zdecydowanie najkorzystniejsza);
 • zarejestrować się w programie mamBONUS;
 • aktywnie płacić kartą – w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych i/lub w internecie.

W tym artykule dokładnie poinstruuję Cię jak krok po kroku przystąpić do promocji oraz jakie płatności i gdzie wykonać, aby z ogromną łatwością przebrnąć przez wszystkie warunki i zgarnąć 400 zł na zakupy.

UWAGA LIMIT! – dostępnych jest tylko 4 000 kart promocyjnych, warto więc jak najszybciej przystąpić do promocji, aby mieć GWARANCJĘ odbioru nagrody. O jej zakończeniu Bank poinformuje na tej stronie.

Kto może skorzystać z promocji?

Do promocji mogą przystąpić zarówno nowi jak również obecni klienci BGŻ BNP Paribas – wystarczy tylko nie posiadać żadnej karty kredytowej w tym Banku w ciągu ostatnich 18 miesięcy (nie rozwiązywać i wypowiadać umowy o jej posiadanie). Oznacza to, że nawet jeżeli mamy konto osobiste w BGŻ BNP Paribas lub BGŻ Optima to i tak śmiało możemy przystąpić do tej promocji!

Jeżeli spełniamy ten warunek to wystarczy udać się na dedykowaną stronę promocyjną i założyć kartę kredytową MasterCard Standard. Dzięki niej nasi czytelnicy odbierali karty podarunkowe do sklepów IKEA, RTV Euro AGD oraz Biedronki jak również do Allegro. Dodatkowo, rejestrując kartę w programie mamBONUS możesz zbierać punkty za płatności i wymieniać je na atrakcyjne nagrody.

Z promocji z voucherami do RTV Euro AGD skorzystał Krzysztof – nasz czytelnik i oto jaką wystawił opinię karcie. Myślę, że idealnie opisuje ona to jaki naprawdę produkt oferuje Bank:

Karta MasterCard Standard – charakterystyka

 • 0 zł – WYDANIE KARTY;
 • 0 zł – OPŁATA ROCZNA pod warunkiem wykonania płatności kartą łączną min. 500 zł w ciągu 2 kolejnych okresów rozliczeniowych (może to być jedna płatność lub kilka płatności) jeżeli nie spełnimy warunku to bank naliczy opłatę 72 zł. W tej promocji, spełniając warunek odbioru nagrody, automatycznie spełniamy warunek bezpłatności karty na cały rok.
 • 72 zł – OPŁATA W II ROKU (Mastercard Standard) ale z karty można zrezygnować od razu w pierwszym roku po odebraniu nagród;
 • 0 zł – WYKONYWANIE TRANSAKCJI BEZGOTÓWKOWYCH (standardowe płacenie kartą np. za zakupy w internecie lub w sklepach stacjonarnych – wszędzie tam gdzie używasz opcji „zapłać kartą”);
 • 4,9% min. 10 zł – PRZELEW Z RACHUNKU KARTY (transakcja gotówkowa czyli występuje ona wtedy kiedy NIE płacisz kartą, tylko decydujesz się przelać z niej pieniądze np. logujesz się do bankowości online i tam klikasz w opcję „przelew z kart”);
 • 4,9% min. 10 zł WYPŁATA Z BANKOMATÓW W KRAJU I ZA GRANICĄ (naliczana od pierwszego dnia);
 • DODATKOWE USŁUGI – pakiet „Bezpieczna Karta” – płatne dodatkowo 2 zł/m-c – podczas rozmowy z konsultantem najlepiej od razu poprosić o wyłączenie wszystkich dodatkowo płatnych usług
 • OKRES BEZODSETKOWY – 56 dni (26 dni od dnia wystawienia wyciągu) – spłata karty w tym okresie GWARANTUJE, że nie ma naliczanych żadnych odsetek, spłata karty w terminie jest wymagana przez regulamin promocji
 • RRSO – 14,29% – naliczane tylko wtedy gdy nieterminowo spłacimy kartę, czyli zlekceważymy okres bezodsetkowy;
 • 25 zł – opłata za wypowiedzenie umowy przed upływem 6 miesięcy od dnia jej zawarcia;

Warto więc korzystać z karty zgodnie z jej przeznaczeniem, czyli zwyczajnie nią płacić – transakcje bezgotówkowe, a powstrzymywać się od wykonywania transakcji gotówkowych od których naliczana jest prowizja. Więcej szczegółów o kartach kredytowych znajdziesz w naszym poradniku.

Jak krok po kroku odebrać 400 zł na zakupy?

Część teoretyczna za nami więc przejdźmy do tematu nagrody, czyli 400 zł do wydania na Allegro (lub innym sklepie). Jeżeli chodzi o tę promocję to otrzymamy w niej 4 vouchery o wartości 100 zł każdy – łącznie da to właśnie 400 zł. Nagrody będą przyznawane za to, że przez cztery miesiące będziemy aktywnie korzystać z karty. A jak ma wyglądać ta „aktywność” – sprawdźmy:

#1 KROK – do 31.03.2019r. (ale najlepiej jak najszybciej – limit 4 000 nagród) przejdź na stronę promocyjną i zarejestruj swój udział w promocji, akceptując przy tym wszystkie zgody.

W ciągu kilku dni skontaktuje się z Tobą przedstawiciel Banku. Podczas rozmowy zawnioskuj o kartę MasterCard Standard. Następnie podpisz umowę o kartę kredytową (również do 31.03.2019r.).

#2 KROK –  po otrzymaniu karty, przejdź na stronę promocyjną MAM BONUS i zarejestruj swój udział w promocji (to warunek konieczny). Zapamiętaj dane logowania ponieważ to właśnie na tej stronie zostanie udostępniona Ci nagroda, czyli punkty wymienne na vouchery.

#3 KROK – w każdym z 4 kolejnych miesięcy kalendarzowych (licząc od miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy o kartę) wykonuj płatności wydaną kartą na kwotę min. 1 000 zł. W każdym miesiącu możesz wykonać jedną płatność na 1 000 zł lub kilka płatności, które dadzą sumę – 1 000 zł.

Płacić kartą możesz w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych oraz internecie (przy użyciu opcji “zapłać kartą”). Możesz więc śmiało płacić za paliwo na stacjach, za żłobki, przedszkola, standardowe zakupy, ubezpieczenia samochodu, rachunki (prąd, gaz, woda) płacone np. Żabce lub przez systemy DotPay lub Przelewy24. W przeciwnym wypadku będzie to potraktowane jako przelew z karty i bank może naliczyć dodatkowe opłaty. Zaliczane będą płatności w restauracjach, kinach, basenach, siłowniach, a nawet biurach podróży.

Tak naprawdę warunek promocji spełnisz nawet jeżeli wypłacisz pieniądze z bankomatu lub zrobisz przelew z karty, ale…od razu sygnalizuję, że korzystanie z takiego ułatwienia wiąże się z prowizją 4,90% min. 10 zł!

Pamiętaj tylko, że płatności mają być wykonane i zaksięgowane w każdym miesiącu. Warto zwrócić również uwagę, że warunków promocji NIE spełni doładowanie Revolut oraz płatności PayPal i inne tego typu „ułatwiacze”.

PRZYKŁAD: 

Załóżmy, że podpisujesz umowę o kartę MasterCard w lutym. Od razu po otrzymaniu karty, zarejestruj się na stronie programu mamBONUS. Po wykonaniu tych dwóch kroków płać kartą przez 4 kolejne miesiące na kwotę min. 1 000 zł w każdym miesiącu (w sklepach stacjonarnych i/lub internecie), czyli w tym przykładzie będzie to:

 • marzec, kwiecień, maj, czerwiec.

Jeżeli umowę podpiszesz w marcu to oczywiście od razu po otrzymaniu karty rejestrujesz się w programie mamBONUS. Ale płatności na 1 000 zł (w sklepach stacjonarnych i/lub internecie) wykonujesz w innych miesiącach, a będą nimi:

 • kwiecień, maj, czerwiec, lipiec.

To wszystko!

Za każdy miesiąc, w którym wykonasz płatności na min. 1 000 zł otrzymasz punkty wymienne na vouchery na 100 zł do Allegro. Punkty będą udostępnione w panelu mamBONUS do 7 dnia roboczego, miesiąca następującego po miesiącu wykonania płatności.

Po zalogowaniu się do panelu mamBONUS pojawi się baner, który umożliwi wymianę punktów na vouchery o wartości 100 zł do Allegro. Będą one ważne do 15 lutego 2020 roku. Jeżeli będziesz chciał wymienić punkty na vouchery do innych sklepów to oczywiście nie będzie z tym problemu!

Przy okazji dzisiejszej promocji rejestrujesz się w programie mamBONUS – tam będzie udostępniona możliwość odebrania voucherów do Allegro (tak jak napisałam powyżej). Jednocześnie musisz wiedzieć, że za każde płatności kartą możesz odbierać punkty mamBonus wymienne na nagrody w katalogu nagród. Już na wstępie możesz zgarnąć 5 000 punktów za wykonie 4 transakcji kartą na min. 50 zł każda.

>>Przetestuj kartę w BGŻ BNP Paribas i odbierz 400 zł na zakupy<<

Pamiętaj o terminowej spłacie karty

W promocji zakładasz kartę kredytową – o tym wspominałam. Bank daje Ci więc swoje pieniądze, którymi możesz dysponować, ale które musisz oddać. Na całe szczęście zawsze oddajesz tylko i wyłącznie tyle ile zapłacisz kartą. Wystarczy tylko oddawać pieniądze w okresie bezodsetkowym, czyli w ciągu 26 dni od dnia wystawienia wyciągu.

Wyciąg będzie dostępny po zalogowaniu do bankowości online. Następnie spłacamy kartę – najlepiej zrobić to w ciągu 26 dni od dnia wystawienia wyciągu ponieważ wtedy zawsze spłacamy tyle ile wydaliśmy kartą.

A jak ktoś nie chce czekać na wyciąg z Banku to może spłacić kartę wcześniej – nie będzie z tym żadnego problemu. Wtedy z jakiegoś swojego konta w innym banku przelewa daną kwotę na konto karty kredytowej – i tyle karta będzie spłacona.

Polecam Ci również zerknąć do naszego poradnika o kartach kredytowych, gdzie w prosty sposób tłumaczę ich działanie i również opisuję na co koniecznie zwrócić uwagę: https://moniaki.pl/poradnik-o-kartach-kredytowych/

UWAGA! Jeżeli będziecie potrzebować pomocy w obliczeniu Waszego okresu rozliczeniowego lub pomocy w zrozumieniu działania promocji, albo założonej w niej karty to śmiało piszcie – pomożemy przejść przez całą promocję. ? Pytania możecie zadawać w komentarzach lub pisać do nas na [email protected]

Podsumowanie

Promocja wygląda na całkiem fajną i idealnie sprawdzi się w przypadku osób, które wolą za zakupy płacić kartą niż gotówką, to bowiem umożliwi odebranie 400 zł do Allegro. To bardzo dobre rozwiązanie ponieważ w rezultacie część naszych codziennych wydatków wraca do nas w postaci voucherów.

Dodatkowy plus dla promocji to fakt, że jeżeli karta będzie zarejestrowana w programie mamBONUS i będziemy nią płacić to zdobywamy punkty, które możemy wymieniać na nagrody! Jeżeli więc ktoś szuka fajnej promocji z prostymi warunkami i dobrą nagrodą to ta będzie idealna.

>>Przetestuj kartę w BGŻ BNP Paribas i odbierz 400 zł na zakupy<<

Gwarancja uczciwości! Możesz sam sprawdzić dokumenty dotyczące tej promocji:

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarzy 101

 1. Michał pisze:
  Witam, czy osoba bezrobotna możne wziąć udział w tej promocji? Czy są jakieś wymagane wpływy na własnym koncie
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Teoretycznie regulamin promocji tego nie wyklucza, ale zgodnie z nim trzeba założyć kartę kredytową, a do jej wydania Bank będzie badał zdolność kredytową i brak pracy jednak może stać na przeszkodzie.
  • pawel pisze:
   A skąd będziesz miał kasę na spłatę kredytu? Musisz mieć jakieś dochody przecież i zdolność kredytową by założyć konto
 2. Paweł pisze:
  O jakie inne sklepy chodzi. Jest jakaś lista?
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Chodzi o nagrody – prawda? Katalog nagród znajdziesz na tej stronie: https://mambonus.pl/katalog, trzeba też brać pod uwagę to, że czasami “nagle” są jakieś okazje, że zebrane punkty można wymienić na jakąś konkretną nagrodę. 🙂
 3. Paweł pisze:
  Czy puzniej bez problemów można zrezygnować z karty?
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Tak, można zrezygnować z karty bez dodatkowych opłat po upływie 6 miesięcy. 🙂
 4. Piter pisze:
  Czy, można kartę podpiąć pod Google Pay? Czy przy takiej formie płatności telefonem wszystko się naliczy tak jak przy karcie fizycznej?
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Do Google Pay podpinamy kartę i tam podajemy jej “dane” więc wszelkie płatności idą na jej “konto”, a tym samym wszystko powinno być zaliczone do promocji.
 5. Adrian pisze:
  Czy na stronie mambonus.pl mam się zarejestrować dopiero po otrzymaniu karty, czy mogę wcześniej jeśli jestem klientem bgż i mam identyfikator klienta banku (chodzi o login?)
 6. Karolina pisze:
  jakie warunki założenia karty przy posiadaniu działalności? jaki minimalny okres musi być aktywna żeby dostać kartę kredytową?
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Jeżeli chodzi o osoby prowadzące działalność to tu niestety regulamin nie stawia żadnych konkretnych wymagań, są tylko ogólne warunki promocji opisane. Myślę więc, że taki przypadek bank rozpatrywałby indywidualnie. 🙂
 7. Piotr pisze:
  Witam , czy jeśli użyje tej karty kredytowej do zapłacenia rachunku np. za mieszkanie poprzez apke “sprytny biil” to czy zostanie to odliczone od kwoty wymaganej do spełnienia warunków??
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Myślę, że będzie to zaliczone.
  • Filip pisze:
   A co z zapisem w: Regulamin Sprzedaży Premiowej„Do 400 zł na zakupy na Allegro z kartą kredytową”
   § 2.Definicje:
   Do transakcji kartą nie są zaliczone :
   (…) podmiot pośredniczący w dokonaniu transakcji na rzecz właściwych
   dostawców towarów lub usług za które odbywa się płatność w ramach tej
   transakcji lub podmiot(…)
 8. Filip pisze:
  Czy płacąc kartą przez Blue Media rachunki, też się spełni ten warunek 1000zł?
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Powinno być ok ?
  • popek pisze:
   Info z banku mówi że płątność kartą to przelew z karty a nie płatność.
   Tylko nie wiem jak to się ma z bluemedia czy przelewy24.
 9. Rafał pisze:
  Czy wiadomo jak wygląda późniejsze rozwiązanie umowy z bankiem? Czy da się to zrobić telefonicznie, czy może trzeba się fatygować do oddziału?
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Można spróbować na infolinii dzwoniąc pod numer: 801 321 123, a w ostateczności udać się do oddziału.
 10. GrzeS pisze:
  Czy płacąc kartą za zakupy na allegro zaliczy sie to do warunków? Czy mogę w pierwszym miesiącu wykonać płatności na 4000zł i miec z głowy reszte miesięcy czy konieczne są 4 kolejne miesiace?
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Płatność na allegro będzie ok, ale wykonanie płatności w jednym miesiącu na 4 000 zł nie zwalnia z konieczności wykonania płatności na 1 000 zł w 3 pozostałych miesiącach. Czyli nie da się od razu zapłacić na 4 000 zł a później nie wykonywać płatności 🙂
 11. Krzysztof pisze:
  Droga Dominiko.

  Jakże się cieszę, że zacytowałaś mój wpis 🙂

  Istotnie – promocja, którą reklamujecie jest wspaniała – i używanie karty przynosi pewne korzyści, ale…
  Jak już przy innej promocji wspomniałem (Inteligo) – “Jeśli coś może pójść w jakiejkolwiek promocji bankowej źle – to na pewno zacznie się ode mnie”.

  Zwróć proszę uwagę na zapis w programie lojalnościowym “mam Bonus “.
  Mianowicie – §4. Warunków uczestnictwa w Programie Lojalnościowym, w punkcie 1. b) mówi:
  “1. Uczestnikiem jest pełnoletnia osoba fizyczna działająca jako konsument, spełniająca łącznie
  wszystkie następujące warunki:
  b) wyraził zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych w celach marketingowych przez Bank i
  nie wycofał tej zgody, ”

  Wyobraź sobie taką sytuację:
  1. Wydrukowałem sobie vouchery z mamBonus i polazłem do partnera programu kupić – SOBIE tym razem (a nie Żonie 😀 ) przedmiot.
  2. Zapłaciłem częściowo bonami, resztę wziąłem w ratach (bo partner mamBonus miał promocję, i …spłacał pierwsze dwie raty).
  3. Rat udzielił… BGŻ BNP Paribas.

  PO MIESIĄCU OD WZIĘCIA RAT – ZONK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  mamBonus nie nalicza mi punktów (aż do dziś) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reklamacja przyniosła następującą odpowiedź:
  “(..)Z analizy Pana wszystkich produktów posiadanych w Banku BGŻ BNP Paribas S.A. wynika, że w dniu **.**.2018 zawarł Pan umowę o kredyt ratalny, w którym nie wyraził Pan zgody na oferty marketingowe.
  Mając powyższe na uwadze – Bank nie stwierdza żadnych nieprawidłowości w braku naliczeNIU punktów lojalnościowych (..)”
  (pisownia oryginalna)

  Dlatego ważne jest, aby Użytkownicy karty/Uczestnicy promocji pamiętali o trzech następujących rzeczach:
  1. W postępowaniu Banku nie dopatrujcie się logiki – DWIE OSOBNE UMOWY MOGĄ DOTYCZYĆ jednego programu lojalnościowego (choć najpierw podpisujecie umowę na kredyt o wartości X a potem …. PODPISUJECIE KOLEJNĄ UMOWĘ NA RATY co do przedmiotu O WARTOŚCI….1/75 z X ).
  2. SPRAWDZAJCIE JAKIE OKIENKA, W KOLEJNYCH UMOWACH KREDYTOWYCH zaznacza np. pracownik sklepu (gdyby brali “coś” na raty) – bo jak nie odhaczy czegoś – to umarł w butach 🙁
  3. Polskim, pospolitym porzekadle – które mówi, że “Chytry dwa razy traci” 😉 😀 😀 😀
  Systemu nie da się przechytrzyć 😉

  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Dziękujemy za komentarz i za takie wskazówki, myślę że będą one bardzo cenne dla naszych czytelników, czasami faktycznie ktoś coś szybko podpisze, nie zwróci uwagi na szczegóły a później jest zaskoczony i nie ma odwrotu.
 12. Jędrzej pisze:
  Witam.

  Czy otrzymując komplet voucherów 4×100 zł można je jakoś złączyć? Tak, żeby kupić jedną rzecz za 400 zł?

  • spider pisze:
   z tego co udzielili mi informacji w oddziale banku o nie można łączyć (choć nie wiem na pewno, bo w tych stacjonarnych bankach(różnej maści) to do jakiego byś nie poszedł to mają mierne pojęcie o promocjach internetowych. możesz spróbować sprzedać te kupony.
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Z tego co się orientuję to na Allegro można użyć tylko jednego bonu podczas jednych zakupów.
  • Tomasz pisze:
   Poprzednio przechodziło dla jednej transakcji jeden bon. Przy innych promocjach Allegro też tak jest, więc trzeba założyć że teraz też tak będzie.
   Możesz szybko odzyskać pieniądze: kup towar w dużym sklepie, oddaj go, a większość odda Ci pieniądze. Jeżeli sklep ma siedzibę stacjonarną, to często przy odbiorze możesz oddać i pieniądze otrzymasz 😉
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Trzeba tylko pamiętać, iż transakcje anulowane nie będą brane pod uwagę 🙂
 13. Łukasz pisze:
  Witam czy promocja jest jeszcze aktualna?
 14. spider pisze:
  W zamian za wydane 1000zł z karty bank daje 30000pkt mybonus wymiennych na kupon allegro który się pojawi wtedy na koncie mybonus. Ale czy można te punkty wymienić na inne bony/nagrody nie łamiąc zasad promocji?
  Te wydatki należy zrobić licząc od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca, a nie w wybranym okresie rozliczeniowym?
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Z tego co mi wiadomo to w poprzednich edycjach, klienci wymieniali punkty na różne nagrody jakie akurat im przypasowały w katalogu nagród. 🙂 Płatności wykonujemy w miesiącach kalendarzowych czyli od pierwszego do ostatniego dnia. Trzeba pamiętać, że płatności w danym miesiącu muszą być wykonane i zaksięgowane. 🙂
 15. Sławomir pisze:
  Witam,
  Żona założyła parę miesięcy temu kartę kredytową w tym samym banku i zarejestrowała sie w programie Mam Bonus – promocja dotycząca voucherów do Biedronki. Czy w przypadku gdy zarejestruje się do mam bonus i wiadomo ze też nazbieram dużą ilość punktów, to czy moje punkty da się w jakikolwiek sposób przekazać innej osobie ? (w moim przypadku chodzi mi o konto mojej żony)
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Nie, punkty które zbierasz w programie mamBONUS są przypisane do konkretnego użytkownika karty i nie możesz “przerzucić” ich na kogoś innego.
 16. Bartek pisze:
  Podczas podpisywania umowy w banku (13 lutego 2019) poinformowano mnie, że :
  1 – aby uniknąć opłaty 72 zł za użytkowanie karty muszę wydać 2* 500 zł, ale licząc już od lutego, czyli luty i marzec
  2 – aby dostać bony do Allegro muszę wydać 4 *1000 zł, ale już w lutym, marcu , kwietniu i maju.
  W bankowości internetowej karta widoczna jest jako “kredytowa MC Standard Oddział”.
  Jeśli ma to działać tak jak powiedzieli i biorąc pod uwagę, ze czekam na kartę, to mogę nie zdążyć wydać 500 zł w lutym…
  Jak to zatem jest ? Niedouczeni pracownicy ?
  W dodatku regulamin dotyczący zwalniania z opłat dostałem z innej promocji i z zeszłego roku 😉
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Bartku to źle Cię poinformowali, zgodnie z regulaminem opłaty za kartę nie będzie jeżeli w czasie dwóch pierwszych okresów rozliczeniowych wykonasz transakcję na łączną kwotę min. 500 zł. Zapis znajdziesz w §4 Regulaminu promocji “Z kartą warto Oddział Banku” – aktualny regulamin jest u nas na dole strony pod artykułem – sprawdź sam 🙂

   Czyli opłaty wykonujesz w okresach rozliczeniowych, a nie miesiącach (więc średnio to doczytali) – działanie okresów rozliczeniowych masz dokładnie opisane w artykule. 🙂 Twój okres rozliczeniowy powinien trwać od dnia uzyskania pozytywnej opinii kredytowej czyli pewnie od 13.02 do 12.03 – I OKRES ROZLICZENIOWY i kolejny będzie od 13.03 do 12.04. Reasumując musisz 500 zł wydać w okresie od 13.02 do 12.04 i to zwalnia z opłaty za kartę. 🙂

   A możesz zdradzić w którym to oddziale Banku udzielili takiej informacji Tobie? 🙂

 17. spider pisze:
  Ja tak samo w banku otrzymałem bełkot a nie wyjaśnienie i to zgoła inny niż w regulaminie. Mówili mi że do kuponów allegro liczy się okresy rozliczeniowe, i że trzeba jak najszybciej wydawać tą kasę bo kuponów zabraknie – jest ich tylko 4000. A jak spytałem o płatności kartą za granicą i jaki spread banku to mi podali że bank nic nie pobiera i nie ma żadnej tabeli w internecie kursu bankowego trzeba patrzeć na tabelę mastercard (a to tylko jeden ze składników opłat). Podobnie było przy otwieraniu konta promocyjnego w oddziale innego banku. Kompletnie nic nie widzieli o promocjach z internetu i jeszcze dodatkowo wprowadzali w błąd. Oni w tych placówkach nie czytają tych akcji marketingowych. Mają na miejscu często swoje inne produkty. Także jak chcecie uzyskać kompetentną wiedzę to dzwońcie na infolinię.
  • Tomasz pisze:
   W regulaminie jest napisane:
   “Okres Sprzedaży Premiowej :
   Okres, w którym Uczestnik powinien zawrzeć Umowę o Kartę, rozpoczynający się w dniu 01.02.2019 r. i trwający do czasu osiągnięcia 4000 Uczestników ale nie dłużej niż do dnia 31.03.2019 r. ”

   Wg mnie promocja będzie dla 4000 uczestników, a nie 4000 kodów.

  • Bartek pisze:
   Dominiko !
   Info było z oddziału we Wrocławiu na Swobodnej.
   A tutaj z kanału bankowości elektronicznej : “Warunkiem zniesienia opłaty jest dokonanie transakcji kartą na łączną kwotę min. 500 zł w czasie dwóch pierwszych okresów rozliczeniowych. Drugi okres rozliczeniowy zakończy się w dniu 09.04.2019r.

   Zgodnie z Regulaminem Promocji ?Do 400 zł na zakupy na Allegro z kartą kredytową? Uczestnik otrzyma po jednej nagrodzie za każdy miesiąc, spośród pierwszych 4 miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy. W Pana przypadku warunek należy spełnić w marcu natomiast nagroda zostanie udostępniona w ciągu 7 dni roboczych od zakończenia każdego miesiąca (kwiecień)

  • Moniaki.pl pisze:
   To się nie popisali w tym oddziale i chyba by im się przydało jakieś szkolenie z analizowania dokumentów. Czyli Twój I okres rozliczeniowy trwa od 10.02 do 09.03, a II okres rozliczeniowy trwa od 10.03 do 09.04. A co za tym idzie w tym okresie musisz zrobić płatności łącznie na 500 zł.

   Bartku nie z tym regulaminem dotyczącym bonów do Allegro tylko chodziło tu o regulamin promocji “Z kartą warto – Oddział Banku” (jest on na końcu artykułu) i regulamin tej promocji mówi właśnie o tym jak można uniknąć opłaty za kartę.

   Każdy kto chce odebrać 400 zł do Allegro powinien zarejestrować się w programie mamBONUS oraz w ciągu 4 kolejnych miesięcy (już nie okresów rozliczeniowych) wykonywać płatności na 1 000 zł.

 18. Tomasz pisze:
  Dominika: jak zwykle super OPIS! masz moc. Link dla żony wykorzystany, teraz czekamy na kontakt Banku.
  Często korzystam z Twoich porad i jedyne co mogę napisać Innym czytelnikom: korzystajcie z promocji BGŻ BNP i uciekajcie.
 19. Paweł pisze:
  Czy promocja aktualna? Wysłałem formularz w tamtym tygodniu i nie dzwonią.
  • Moniaki.pl pisze:
   Tak, promocja jak najbardziej aktualna, pierwszy raz słyszę aby mieli opóźnienia w oddzwanianiu.
  • Michał pisze:
   Ja pierwszy formularz wysłałem 5 lutego, nikt nie zadzwonił, dziś wysłałem kolejny, może tym razem zadzwonią
 20. Michał pisze:
  zakładał ktoś już tą kartę ? pytanie czy trzeba jakieś zaświadczenie z pracy o zatrudnieniiu albo wykaz transakcji z 3 miesiecy ? albo średnia zarobków ?
  • Moniaki.pl pisze:
   Dowiedziałam się, że potrzebne będzie zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach z 3 ostatnich miesięcy. Minimalny dochód to niby 1 000 zł, ale wiadomo że dochód to tylko warunek, a trzeba jeszcze z tego wyliczyć zdolność kredytową.
  • Moniaki.pl pisze:
   Dowiedziałam się, że potrzebne będzie zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach z 3 ostatnich miesięcy. Minimalny dochód to niby 1 000 zł, ale wiadomo że dochód to tylko warunek, a trzeba jeszcze z tego wyliczyć zdolność kredytową.
 21. Natalia pisze:
  Zawnioskowałam w sobotę, ale nikt z banku do mnie nie dzwoni.
  • Moniaki.pl pisze:
   Poproszę o wiadomość prywatną w tej sprawie 🙂
  • Natalia pisze:
   Dominiko, już mi się odechciało tej karty. To bankowi powinno zależeć na Klientach, nie odwrotnie.
  • Moniaki.pl pisze:
   Przykro mi Natalio – dziś zajęłam się sprawą i okazuje się, że jest bardzo dużo zgłoszeń do promocji i Bank faktycznie nie wyrabia się w obdzwanianiu zgłoszeń. Przepraszam, że taka sytuacja miała miejsce.
 22. Jakub pisze:
  Wnioskowałem także w tamtym tygodniu, nie dostałem żadnej informacji. Nie jestem pewien, czy zaznaczyłem wszystkie zgody
  • Jakub pisze:
   Tak, zdaje się, że nie zaznaczyłem wszystkich zgód. Zawnioskowałem ponownie i tym razem dostałem sms-a, że konsultant się ze mną skontaktuje
 23. Jakub pisze:
  Tak, zdaje się, że nie zaznaczyłem wszystkich zgód. Zawnioskowałem ponownie i tym razem dostałem sms-a, że konsultant się ze mną skontaktuje
 24. Paweł pisze:
  Mi SMS przychodził dwa razy za każdym razem gdy wnioskowałem i nic. Zero odzewu ?
 25. Paweł pisze:
  W tamtym tygodniu a drugi raz w poniedziałek
  • Moniaki.pl pisze:
   Ok, zgłosiłam to – czekam na informację czy i jakie mają opóźnienia – dam znać jak się czegoś dowiem.
 26. Daniel pisze:
  Witam Dominiko w opisie podajesz że
  0 zł – OPŁATA ROCZNA pod warunkiem wykonania płatności kartą łączną min. 500 zł w ciągu 2 kolejnych okresów rozliczeniowych (może to być jedna płatność lub kilka płatności) jeżeli nie spełnimy warunku to bank naliczy opłatę 72 zł.
  Ja w banku otrzymałem informacje że płatności mam wykonać w 2 kolejnych miesiącach kalendarzowych 🙁 nie w 2 kolejnych okresach rozliczeniowych 🙁 co Ty na to ? pozDrawiaM serdecznie Daniel
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Ja już naprawdę nie wiem jak komentować sposób w jaki pracownicy Banku interpretują regulaminy, naprawdę powinni widzieć różnicę pomiędzy MIESIĄCEM KALENDARZOWYM a OKRESEM ROZLICZENIOWYM ponieważ troszkę różnią się one od siebie. Pisząc artykuł przeanalizowałam dokumenty i moje zdanie jest takie:

   W promocji zakładamy kartę MasterCard Standard i dzięki niej możemy odebrać 400 zł do Allegro, ale jednocześni zawierając umowę o kartę w Oddziale w łatwy sposób możemy zwolnić się z opłaty za kartę. Zasady zwolnienia z opłaty zostały określone w regulaminie promocji “Z kartą warto – Oddział Banku” i ten regulamin został załączony do artykułu (na dole strony) więc możesz sam zweryfikować to co teraz piszę.

   Zgodnie z tym regulaminem §4 pkt 1 “Warunkiem uzyskania przez Uczestnika Nagrody (czyli zwolnienia z opłaty) jest wykonanie Transakcji Kartą na łączną kwotę min. 500 zł w czasie dwóch pierwszych Okresów rozliczeniowych dla Karty kredytowej MasterCard Standard”. Wyraźnie więc mamy informację o okresach rozliczeniowych oraz widać, że wykonujemy płatności na łączną kwotę 500 zł.

   Ale dla jasności wyjaśnijmy sobie jeszcze okresy rozliczeniowe. Otóż zgodnie z Regulaminem kart kredytowych BGŻ BNP Parinas – “OKRES ROZLICZENIOWY – miesięczny, powtarzalny okres, w którym rozlicza się Transakcje dokonane na podstawie Umowy, przy czym pierwszy Okres rozliczeniowy rozpoczyna się w dniu przyznania Limitu kredytowego i kończy się w Dniu rozliczenia, zaś każdy kolejny Okres rozliczeniowy rozpoczyna się następnego dnia po zakończeniu poprzedniego Okresu rozliczeniowego i kończy się w najbliższym Dniu rozliczenia;”

   Wprawdzie widzimy, że jest to “miesięczny, powtarzalny okres” aleee widzimy, że I okres zaczyna się w dniu przyznania limitu kredytowego czyli jeżeli ktoś będzie miał przyznany limit np. 24.02 to w tym dniu zaczyna się okres rozliczeniowy i trwa miesiąc czyli do 23.03. II okres rozliczeniowy trwa od 24.03 do 23.04. Jest mowa o miesiącach oczywiście, ale tylko w takim kontekście, że tyle dokładnie trwa okres rozliczeniowy, a zupełnie inną sprawą jest to kiedy się ten okres rozliczeniowy zacznie. I tu jest klucz, że trzeba to odróżnić 🙂

   Czyli reasumując płatności zgodnie z §4 pkt 1 regulaminu promocji “Z kartą warto Oddział Banku” wykonujemy w okresach rozliczeniowych – możesz samo to sprawdzić. 😉 Czy udało mi się Tobie to wyjaśnić?

 27. Bartek pisze:
  Pomijając kwestię miesiąca kalendarzowego i okresu rozliczeniowego można w skrócie powiedzieć, że najlepiej jest od 2 do 5 miesiąca płacić po 1000 zł i wtedy mamy jednocześnie załatwiony temat Allegro i opłaty za kartę 🙂
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Tak, tu warunki się zbiegają więc od miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy można wykonywać płatności na 1000 zł w ramach odbioru nagrody do Allegro i jednocześnie zwalnia się z opłaty za kartę.
  • Bartek pisze:
   Jeszcze kwestia ubezpieczenia karty za 2 zł. Jak i gdzie mam to włączyć ? Jak konkretnie nazywa się ta usługa, bo odsyłają mnie z oddziału do infolinii (i odwrotnie), bo chyba nie mają pojęcia o jakiej usłudze mowa.
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   A skąd masz informację, o tym że usługa kosztuje 2 zł? Bo szukam jej w toip i nie widzę niestety.
  • Bartek pisze:
   Dominiko !
   Info o kwocie 2 zł jest z tego właśnie artykułu 😉
   “DODATKOWE USŁUGI – pakiet „Bezpieczna Karta” – płatne dodatkowo 2 zł/m-c – podczas rozmowy z konsultantem najlepiej od razu poprosić o wyłączenie wszystkich dodatkowo płatnych usług”
   Wolę się jednak skupić na tym, że w banku nic nie wiedzą na temat takiej usługi, tzn. czy jest dostępna? za ile ? co oferuje ? itp.itd.
 28. Marek pisze:
  Powiem szczerze, że po 8 dniach czekania na telefon (tak, sms dostałem) ze strony Banku przeszła mi ochota na skorzystanie z promocji:/
  • ewelina_drela pisze:
   Marek, przykro nam to słyszeć. Monitujemy w Banku BGŻ, aby przyspieszyli cały proces.
 29. Paweł pisze:
  Ja czekam 1.5 tygodnia i nic. Zero kontaktu. Myślę że i mi także przeszła ochota zawierać umowę z takim bankiem
 30. Grzegorz pisze:
  Witam, podpisałem umowę 22.luty kartę otrzymałem 28lutym konto MamBonus aktywowane
  Kiedy mam wykonać tranzycje?
  Można kupować na Allegro (PayU) aby bonus był akceptowany?
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Grzegorz w marcu, kwietniu, maju i czerwcu robisz płatności na 1 000 zł 🙂 Możesz tak płacić, ale pamiętaj by była to metoda płatności “płatność kartą”.
 31. daria pisze:
  teraz to jest chyba inna promocja, czy mi się wydaje?
  • ewelina_drela pisze:
   Ta promocja wciąż jest aktywna 🙂 Są inne promocje w BGŻ, można sobie wybrać taką, jak najbardziej odpowiada 🙂
  • KaskaMak pisze:
   @daria była promocja, w której się dostawało normalnie pieniądze, ale nie wiem, czy jest aktualna.
   @ewelina_drela właśnie miałam pytać, czy wybór promocji należy do nas. To super, bo niektórzy np. wolą karnet na siłownię 🙂
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Jak najbardziej. To Ty decydujesz, w której promocji bierzesz udział 🙂
  • Konwalia pisze:
   @KaskaMak koło 300 zł można było zgarnąć 😀 @KaskaMak a ta promka z karnetem dalej aktualna? Idzie wiosna, czas o siebie zadbac
  • marlena pisze:
   @konwalia Teraz to chyba najbardziej aktualne jest promocja z otrzymaniem 200zł bo chyba do początku kwietnia można korzystać 😛
   W sumie to w bgż cały czas pojawiają się jakieś promki, bonusy i udogodnienia. Fajna sprawa, bo nie każdy bank tak dba o klientów.
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   To prawda, ciągle pojawia się coś nowego 🙂 Ta promocja wciąż jest aktualna.
 32. Olek pisze:
  Dostałem info na infoliniii BGŻ że płatności kartą za prąd gaz to są przelewy z karty a nie płatności więc się nie wliczają do tych 1000zł. Więc w waszym opisie jest nieścisłość.
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Jeśli za rachunki płacisz kartą w Żabce albo przez systemu takie jak DotPay, to powinno być ok. Ale uaktualniliśmy informację na stronie, żeby nie wprowadzała w błąd.
 33. Janek pisze:
  Chciałem się tylko upewnić, czy jak przekażę darowiznę przy pomocy systemu DotPay, to będzie ona potraktowana jako płatność kartą:
  http://mezczyzni.net/main/o-nas/wsparcie-mj
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Jeśli w systemie DotPay wybierzesz płatność kartą, a nie przelew, to powinno być ok.
 34. Ela pisze:
  Nie wiecie, czy doładowanie aplikacji Mobilet (płatności za autobusy) też podpada pod to:
  “Za Transakcje Kartą nie są uznawane następujące transakcje: polegające na zasilaniu środkami pieniężnymi instrumentów płatniczych lub rachunków płatniczych lub innych instrumentów/rachunków, których posiadaczem jest Uczestnik lub inny podmiot nieprowadzący działalności gospodarczej lub niebędący dostawcą towarów lub usług w ramach tej transakcji lub podmiot pośredniczący w dokonaniu transakcji na rzecz właściwych dostawców towarów lub usług za które odbywa się płatność w ramach tej transakcji lub podmiot, który świadczy usługi w zakresie przechowywania środków pieniężnych klientów, w szczególności używanych w celu dokonania płatności za towary lub usługi u właściwych dostawców towarów lub usług.”?
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Jest to doładowanie aplikacji, dzięki której kupujesz bilet, więc podpada, niestety.
 35. Grzegorz pisze:
  Witam kiedy jest przyznawany niniejszy bonus?
  Dniu otrzymania zestawienia ostatniego dnia miesiąca czy pierwszego a może j jeszcze inaczej ?
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Za każdy miesiąc, w którym wykonasz płatności na min. 1 000 zł otrzymasz punkty wymienne na vouchery na 100 zł do Allegro. Punkty będą udostępnione w panelu mamBONUS do 7 dnia roboczego, miesiąca następującego po miesiącu wykonania płatności.
 36. Marek pisze:
  Dostał ktoś już ten voucher 100 zł na allegro? Warunki spełnione, jutro mija 7 dzień roboczy a w panelu mambonus żadnego vouchera nie widzę.
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Marek, voucher powinien pojawić się na dniach. Jeśli nie, składaj reklamację.
 37. Jacek pisze:
  Czy transakcje na poczcie są w wykluczeniach?
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Nie powinny być, jednak tego typu płatności są narażone na dodatkową prowizję, więc raczej radzimy ich unikać 🙂
  • Jacek pisze:
   No właśnie płaciłem ostatnio za wysyłkę za pobraniem i prowizji nie pobralo.
   Jednak widzę że w promocji city banku takie transakcje są wykluczone i nabralem obaw czy tu też. No nic zobaczymy.
   Pozdrawiam
  • Jacek pisze:
   Sprawa jasna, nie zalicza na poczcie, nie widzę tej transakcji na stronie mam bonus.pl
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   No to jasne. Dzięki za info!!!
 38. Lukasz pisze:
  Witam mam pytanie dostalem bon na 100 ile mam czasu aby jego wykorzystać?
  Czy mogę np. zrobić zakupy u dwóch sprzedawców u każdego po 50zl czyli w sumie 100zl.i za wszystko na końcu zapłacić jednym kuponem? Proszę o odpowiedź.
  • Moniaki.pl - Ewelina pisze:
   Bonus jest ważny do 15 lutego 2020 roku. Czy zadziała u dwóch różnych sprzedawców – ciężko powiedzieć bo to już jest polityka Allegro. Na pewno jeśli bon jest na 100 zł, warto zrobić zakupy na ponad 100 zł, żeby nie przepadł.
 39. spider pisze:
  Uwaga, SprytnyBill nie działa przykładowa w BNP. w sensie nie zaliczane do punktów i płatności.
 40. Jacek pisze:
  400zł wpadło, kolejna dobra promocja wykorzystana hehe 🙂 pozdrawiam ekipę portalu!

Napisz komentarz