OSZCZĘDZANIE

4 możliwości, gdzie ulokować oszczędności – moje rekomendacje do 10 000 zł na kwiecień 2019

Kolejny miesiąc, kolejne wynagrodzenie i kolejny raz zastanawiam się, gdzie ulokować swoje oszczędności. Przeglądając oferty, zauważyłam, że nie ma zbyt dużo nowości, ale te oferty, które banki obecnie proponują są warte rozważenia. Poniżej przedstawiam Wam moje rekomendacje
dla oszczędności do 10 000 zł.

Getin Bank, Lokata Mobilna

4% w skali roku na 3 miesiące, od 500 zł do 20 000 zł

Getin Bank niezmiennie kusi wysokim oprocentowaniem lokat. Obecnie, najatrakcyjniejszą ofertą jest Lokata Mobilna, którą można założyć tylko przez Bankowość Mobilną, przy czym mogą z niej skorzystać nowi oraz obecni klienci. Dodatkowo, bank zaznaczył, że każdy może założyć tylko jedną taką lokatę.

Jeśli jeszcze nie jesteś klientem Getin Banku, możesz dodatkowo zrobić 50 zł korzystając
z poniższego linku:

By skorzystać z systemu poleceń, wystarczy zapewnić co miesiąc wpływ na konto w wysokości
1 000 zł. A żeby, konto było bezpłatne zrobić jedną płatność kartą.

Sama ostatnio z tego skorzystałam i proces przebiegł ekspresowo – wniosek o konto złożyłam przez Internet, we wtorek i już w czwartek miałam je aktywne, z kartą debetową i podpisaną umową.
A to wszystko, bez konieczności odwiedzania placówek banku 🙂

Lokata mobilna jest oprocentowana 4% w skali roku i można ją założyć na okres 3 miesięcy.
Po tym okresie, jeśli mamy konto bankowe lub oszczędnościowe, otrzymamy przelew powiększony
o odsetki. Odsetki zostaną naliczone po zakończeniu lokaty. Wcześniejsze jej zerwanie skutkuje, niestety, utratą wszystkich odsetek. Natomiast, jeśli nie mamy takiego konta, to lokata zostanie odnowiona na dużo gorszych warunkach. Na szczęście możemy to zmienić, wydając dyspozycję na przelanie kwoty lokaty wraz z odsetkami na konto.

Tutaj możecie znaleźć szczegóły oferty >>

Idea Bank, Lokata Happy

4% w skali roku na 3 miesiące, od 500 zł do 20 000 zł, dla nowych klientów, bez dodatkowych produktów bankowych

Idea Bank, także nie zostaje w tyle, jeśli chodzi o wysokie oprocentowanie. Jedyną wadą, jest fakt,
że ta oferta jest skierowana tylko do nowych klientów (plus nie ma okresu karencji – więc jeśli kiedykolwiek byłeś klientem banku, nie jesteś traktowany jako nowy klient).

Warunki są takie same jak dla Lokaty Mobilnej – 4% w skali roku, na 3 miesiące, dla kwot od 500 zł do 20 000 zł i również możemy założyć tylko jedną lokatę. Ogromnymi plusami są to, że nie tracimy odsetek, jeśli zerwiemy lokatę przed terminem (bank naliczony je za czas, w którym lokata była aktywna) oraz nie musimy zakładać dodatkowych produktów bankowych.

Najprostszym sposobem jest założenie Lokaty online. Wystarczy wypełnić prosty wniosek online, wpłacić odpowiednią kwotę na konto bankowe, podane w mailu i już 🙂

Lokatę możesz również założyć w dowolnym oddziale Idea Bank.

Plus Bank, Lokata na start

efektywne 4% w skali roku na 3 miesiące (każdy okres odsetkowy po 1 miesiącu) , od 1 000 zł do 10 000 zł

Oferta Plus Banku, jest o tyle interesująca, że każdy kolejny miesiąc lokaty jest oprocentowany
o 1 punkt procentowy więcej, zaczynając od 3% i na 5% kończąc, a dodatkowo kapitalizacja jest miesięczna.

Z oferty mogą skorzystać obecni klienci, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy założyli Konto Plus i nie posiadają żadnych lokat oraz nowi klienci, którzy założą Konto Plus (konto jest bezpłatne prowadzone, brak opłaty za kartę debetową pod warunkiem wykonania w poprzednim miesiącu transakcji na 500 zł lub wpływu na konto kwoty minimum 1 900 zł). Konto Plus musi być otwarte przez cały okres trwania lokaty, ponieważ jego zamknięcie jest jednoznaczne z zerwaniem lokaty. A to skutkuje utratą odsetek (jeśli zerwiemy lokatę, to zostaną nam naliczone odsetki tylko za każdy pełny miesiąc odsetkowy).

Okres na jaki zawieramy lokatę, to 3 miesiące z trzema miesięcznymi okresami odsetkowymi. Same odsetki są kapitalizowane po zakończeniu każdego miesięcznego okresu odsetkowego i dopisywane do rachunku lokaty, chyba że złożymy dyspozycję przelewu odsetek na Konto Plus. Możemy zawrzeć tylko jedną lokatę na kwotę od 1 000 zł do 10 000 zł. Lokata dostępna w Oddziałach Partnerskich, na Infolinii Banku lub wysyłając SMS o treści START.

Oprocentowanie w poszczególnych miesiącach kształtuje się jak poniżej:

OKRES ODSETKOWYOPROCENTOWANIE
1 miesiąc3,00%
2 miesiące4,00%
3 miesiące5,00%

Szczegóły lokaty znajdziecie tutaj.

Getin Bank, Konto oszczędnościowe

3,5% w skali roku na aż 12 miesięcy

Jeśli nie chcecie mrozić swoich środków na lokatach, może zainteresować Was konto oszczędnościowe w Getin Banku (sama założyłam je “przy okazji” zakładania konta bankowego w Getin Banku:)). Niestety, oferta jest skierowana tylko dla nowych klientów, którzy nie posiadali konta osobistego w okresie 11.05.2017-28.02.2019.

By skorzystać z podwyższonego oprocentowania należy zawrzeć umowę o Konto Osobiste Proste Zasady. Możesz dodatkowo zrobić 50 zł korzystając z poniższego linku:

Musisz tylko zapewnić co miesiąc wpływ na konto w wysokości minimum 1 000 zł – warunek
w systemie poleceń. A żeby konto było bezpłatne zrobić jedną płatność kartą.

Samo konto oszczędnościowe jest bezpłatne i dostępne w bankowości internetowej. Środki możesz wpłacać i wypłacać kiedy chcesz, ale tylko pierwszy przelew jest bezpłatny, a koszt każdego kolejnego to 9 PLN (na mnie działa mobilizująco i dochodzę do wniosku, że niektóre zakupy, mogą poczekać do kolejnego miesiąca).

Oprocentowanie wynosi 3,5 % w skali roku i mamy je zapewnione w każdym z najbliższych
12 miesięcy, pod warunkiem, że wyrazimy zgody marketingowe oraz zapewnimy wpływ na konto osobiste w kwocie minimum 1 000 zł miesięcznie (żeby przystąpić do promocji należy zrobić pierwszy przelew w miesiącu następującym po miesiącu zawarcia umowy). Kwota, którą obejmie promocyjne oprocentowanie to maks. 10 000 zł. Wypłata odsetek odbędzie się do 15 dnia następnego miesiąca.

Konto możesz założyć korzystając z tego linku >>

Podsumowanie

Jak widzicie, można znaleźć interesujące lokaty z oprocentowaniem 4% w skali roku. Ale jeśli nie chcecie mrozić środków, proponowane przez Getin Bank konto oszczędnościowe jest również bardzo fajnie oprocentowane. Nie pozwólcie, by pieniądze leżały na nieoprocentowanych kontach – niech pracują równie ciężko jak Wy.

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

Napisz komentarz