Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

Zyskaj 2,6% do 100.000 zł oraz 3% do 70.000 zł dla swoich oszczędności w Alior Banku

PROMOCJA ZAKOŃCZONA Alior Banknowy klient obecny klientKonto oszczędnościowe
Magda Kopiczko

Jeżeli nie wiecie, gdzie ulokować swoje oszczędności mam dla Was dobrą wiadomość – możecie zrobić to w Alior Banku i skorzystać z promocyjnego oprocentowania, jakie zapewniają konta oszczędnościowe.

Przy spełnieniu prostych warunków otrzymacie od banku oprocentowanie 2,6% na Koncie Mocno Oszczędnościowym dla kwoty do 100 000 zł przez 3 miesiące.

Dodatkowo, wybierając jako jedną z korzyści do konta osobistego możesz zapewnić sobie oprocentowanie podwyższone do 3% na drugim koncie oszczędnościowym dla kwoty do 20 000 zł. Podwyższone oprocentowanie obowiązuje do 15 stycznia 2020 r. O korzyściach opowiem w dalszej części tekstu, więc nie martw się, jeżeli na ten moment ta nazwa nic Ci nie mówi.

A jeżeli jesteś dla Aliora całkowicie nowym klientem to będziesz miał możliwość założenia lokaty na 100 dni na 3% do kwoty aż 50 000 zł.

Do promocji możesz przystąpić do 12 grudnia 2019 r – czasu zostało niewiele, więc warto się pospieszyć, aby skorzystać z wyższego oprocentowania. Przejdźmy do szczegółów promocji.

Na czym polega promocja?

Jeżeli spełniasz warunki, o których będzie mowa w dalszej części artykułu, możesz skorzystać z dwóch promocji (a nawet trzech, jeżeli jesteś całkowicie nowym klientem banku – o tym w dalszej części artykułu):

 • Konta Mocno Oszczędnościowego z oprocentowaniem 2,6% na 3 miesiące do 100 000 zł

oraz

 • Konta Oszczędnościowego z podwyższonym oprocentowaniem do 3% dla 20 000 zł do 15 stycznia 2020 r (przy wyborze odpowiedniej korzyści).

Do tego potrzebne Ci będzie konto osobiste – Konto Jakże Osobiste, na które aktualnie jest promocja i możesz dodatkowo zgarnąć 200 zł. Czyli tak naprawdę musisz mieć otwarte dwa konta oszczędnościowe, aby skorzystać z obu promocji oraz konto osobiste.

Czy mogę skorzystać z promocyjnego oprocentowania 2,6%?

By skorzystać z promocyjnego oprocentowania musisz posiadać konto osobiste w Alior Banku. Jeżeli jeszcze go nie masz, teraz możesz założyć je w promocji i po spełnieniu prostych warunków otrzymać 200 zł premii. Szczegóły w poniższym artykule:

Oprocentowanie 2,6% na Koncie Mocno Oszczędnościowym będzie dla Ciebie dostępne, jeżeli spełnisz dwa wymagania:

 • na Twoje konto osobiste co miesiąc (przez wszystkie miesiące trwania promocji) wpłynie min. 1500 zł;
 • środki na Koncie Mocno Oszczędnościowym będą nowymi środkami.

Czym są nowe środki?

Bank 15 listopada 2019 r sprawdził, ile masz łącznie środków na swoich kontach – osobistym, oszczędnościowych i lokatach (oczywiście pod warunkiem, że w tamtym momencie byłeś klientem banku). Załóżmy że na kontach miałeś 22 000 zł. Nadwyżka ponad te środki – przykładowe 22 000 zł – są dla banku nowymi środkami, które możesz ulokować na podwyższonym oprocentowaniu na Koncie Mocno Oszczędnościowym.

A co z wpływami w wysokości 1500 zł miesięcznie na Twoje konto? Może to być przelew z Twojego rachunku w innym banku – wykluczone są tylko przelewy z Twoich rachunków w T-mobile Usługi Bankowe oraz z Twoich rachunków w kantorze internetowym Aliora.

Czy konto osobiste i oszczędnościowe będą mnie coś kosztować?

Konto osobiste może dla Ciebie być całkowicie za darmo, jeżeli spełnisz naprawdę proste warunki. De facto, konto jest zwolnione z opłaty pod warunkiem zapewnienia comiesiecznego wpływu w wysokości min. 1 500 zł (jednego) na to konto – czyli warunek ten pokrywa się z warunkiem, który i tak musisz wykonać, aby otrzymać wyższe oprocentowanie na Koncie Mocno Oszczędnościowym. Czyli jednym przelewem zapewniasz sobie i darmowe konto, i wysokie oprocentowanie.

Kartą do konta zapłać w miesiącu na kwotę min. 300 zł – może to być wiele drobnych, codziennych płatności. Wtedy za kartę nie zapłacisz ani złotówki. Jeżeli chcesz skorzystać z promocji 200 zł za otwarcie Konta Jakże Osobistego karta będzie Ci potrzebna. Jeżeli zależy Ci tylko na promocyjnym oprocentowaniu nie musisz mieć karty.

Jeżeli masz mniej niż 26 lat to konto jest dla Ciebie bezwarunkowo darmowe.

Ile kosztuje Konto Jakże Osobiste?

 • 0 zł / 10 zł – miesięczna opłata 0 zł za prowadzenie rachunku pod warunkiem zapewnienia miesięcznego wpływu min. 1 500 zł (uwaga: kwota powinna być w jednym przelewie! nie można tego rozdzielać na mniejsze wpływy), w przeciwnym wypadku opłata wynosi 10 zł. Wpływ nie może pochodzić z konta w T-mobile Usługi Bankowe bądź z Kantoru Internetowego Aliora. Dla osób, które nie ukończyły 26 lat, konto jest bezwarunkowo darmowe;
 • 0 zł / 5 zł – za korzystanie z karty – opłaty nie będzie pod warunkiem wykonania kartą płatności na 300 zł miesięcznie;
 • 0 zł – opłata za przelew krajowy dokonany w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej;
 • 0 zł – za wydanie karty płatniczej;
 • 0 zł – za wpłatę i wypłatę gotówki w oddziale banku;
 • 0 zł – za wypłatę gotówki z bankomatów Alior Banku;
 • 2,50 zł – za wypłatę z pozostałych bankomatów;
 • 5 zł – za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą;
 • 5 zł – za przelew natychmiastowy;
 • 0 zł – za zlecenie stałe i polecenie zapłaty.

Ile kosztuje Konto Mocno Oszczędnościowe?

 • 0 zł – miesięczna opłata za prowadzenie;
 • 0 zł – przelewy internetowe na konto osobiste w Alior Banku;
 • 0 zł/8 zł – pierwszy w miesiącu przelew internetowy do innego banku, każdy kolejny 8 zł;
 • 0 zł/10 zł – pierwsza wypłata gotówki z konta w placówce Alior Banku, każda kolejna 10 zł.

Jak sam widzisz, Konto Mocno Oszczędnościowe jest dla Ciebie za darmo. Możesz w każdym momencie przelewać z niego środki na swoje konto osobiste w Alior Banku i nie poniesiesz za to żadnych opłat. Jest to bardzo dobre rozwiązanie – sam na pewno nie raz się przekonałeś, że życie płata figle i czasami po prostu niezbędne jest podjęcie pewnej kwoty z oszczędności.

Ile kosztuje Konto Oszczędnościowe?

 • 0 zł – miesięczna opłata za prowadzenie;
 • 0 zł/5 zł – pierwszy w miesiącu przelew internetowy na własne konto osobiste w Alior Banku, każdy kolejny 5 zł;
 • 0 zł/10 zł – pierwszy w miesiącu przelew internetowy do innego banku, każdy kolejny 10 zł;
 • 0 zł/10 zł – pierwsza wypłata gotówki z konta w placówce Alior Banku lub z bankomatu Alior/Euronet/Planetcash, każda kolejna 10 zł;
 • 3 zł – opłata miesięczna za kartę (nie jest wymagana).

Konto Oszczędnościowe ma wbudowaną blokadę antypobraniową – za każdy kolejny przelew powyżej pierwszego na własny rachunek obowiązuje opłata 5 zł. Ma to służyć większej dyscyplinie finansowej. Jeżeli będziesz potrzebować gotówki lepiej jest przelać środki z Konta Mocno Oszczędnościowego i nie zastanawiać się, który to raz w tym miesiącu.

W jaki sposób mogę skorzystać z promocji?

Konto Mocno Oszczędnościowe

Sytuacja pierwsza:

Jeżeli posiadasz już konto osobiste w Alior Banku, ale nie masz jeszcze Konta Mocno Oszczędnościowego, to aby je otworzyć zaloguj się do swojej bankowości internetowej lub odwiedź placówkę banku. Następnie sprawdź saldo swoich środków na dzień 15 listopada i przelej na konto nowe środki. Podwyższone oprocentowanie zacznie Cię obowiązywać automatycznie po pierwszym wpływie na Konto Mocno Oszczędnościowe i będzie trwać przez 3 miesiące. Pamiętaj, aby zapewnić na swoim koncie osobistym wpływ w wysokości min. 1 500 zł co miesiąc (a dokładnie do końca każdego miesiąca kalendarzowego w czasie trwania promocji) – inaczej oprocentowanie zostanie obniżone do 2,2%.

Po zakończeniu promocyjnych trzech miesięcy oprocentowanie standardowe wyniesie około 0,88% – oprocentowanie jest zmienne i ustalane jest co miesiąc.

Przykład:

Założyłeś konto oszczędnościowe 2 grudnia. Do końca grudnia, stycznia, lutego i marca zapewnij na konto osobiste wpływy, każdy w wysokości min. 1500 zł.

Uwaga:

jeżeli aktualnie korzystasz z promocyjnego oprocentowania w ramach poprzednich edycji promocji, nie możesz skorzystać z kolejnej do momentu zakończenia obecnie Cię obowiązującej.

Sytuacja druga:

Jeżeli jeszcze nie masz konta osobistego możesz je założyć z tego linka i po spełnieniu prostych warunków otrzymać dodatkowe 200 zł. Przy zakładaniu konta możesz od razu zawnioskować o otwarcie Konta Mocno Oszczędnościowego. Po założeniu kont przelej na konto oszczędnościowe środki i nie zapomnij zapewniać wpływu na Konto Jakże Osobiste w comiesięcznej wysokości min. 1 500 zł.

Konto Oszczędnościowe i korzyści do konta

Bank proponuje dodatkowe korzyści do Twojego konta. Dwie pierwsze masz za 0 zł a za każdą kolejną zapłacisz 3,50 zł. Którą wybrać? To już sam musisz zdecydować. W każdym momencie możesz zmienić korzyści na inne. Zrobisz to w bankowości internetowej bądź aplikacji mobilnej lub w oddziale banku. Pamiętaj, że jeżeli zmieniasz korzyść w trakcie miesiąca to i tak pozostaje ona aktywna do jego końca. Jeśli masz włączone dwie korzyści, jedną wyłączasz i włączasz drugą tak naprawdę w tym miesiącu bank policzy, że masz trzy aktywne korzyści i za jedną pobierze opłatę. Do wyboru masz:

Jeżeli chcesz włączyć promocyjne oprocentowanie na Rachunku Oszczędnościowym, wybierz korzyść 3% na koncie oszczędnościowym do kwoty 20.000 zł. Oprocentowanie będzie podwyższone do dnia 15 stycznia 2020 r. Po wybraniu korzyści wyższego oprocentowania zostanie ona uruchomiona na Koncie Oszczędnościowym od następnego dnia. Nadwyżka ponad 20 000 zł będzie oprocentowana według stawki WIBID1M pomniejszonej o 0,5 p.p (0,88%).

Jeżeli nie masz jeszcze Konta Oszczędnościowego to możesz je założyć przez bankowość internetową, infolinię lub w oddziale banku.

Bonus dla całkowicie nowych klientów banku – 50 000 zł na 3% na lokacie 100-dniowej

Jeżeli nigdy nie byłeś klientem Alior Banku, to po założeniu Konta Jakże Osobistego masz możliwość założenia lokaty 100-dniowej na 3% dla kwoty do 50 000 zł. Lokatę możesz otworzyć w ciągu 14 dni od założenia konta w systemie bankowości internetowej.

Podsumowanie

Alior Bank pozytywnie zaskoczył mnie swoją ofertą. Nie dość, że za założenie zwykłego ROR-u możesz w łatwy sposób zgarnąć 200 zł, to możesz ulokować aż 170 000 zł na atrakcyjnym oprocentowaniu na kontach oszczędnościowych, gdzie masz dostęp do swoich środków przez cały czas, bez utraty odsetek w razie konieczności wypłaty. Jest to jedna z lepszych ofert depozytowych dostępnych na rynku- aż żal nie skorzystać.

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarzy 12

 1. kamil pisze:
  „Jeżeli nigdy nie byłeś klientem Alior Banku, to po założeniu Konta Jakże Osobistego masz możliwość założenia lokaty 100-dniowej na 3% dla kwoty do 50 000 zł. ”

  A jeżeli posiadam jedynie konto w alior kantor?

  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Niestety nie wliczasz się do tej promocji. To musi być całkowicie nowa kartoteka w Aliorze.
 2. Fabian pisze:
  W Alior coś jest nie tak z tym 2,6% na koncie Mocno Oszczędnościowym.
  11 listopada przelałem nowe środki na to konto i od dnia następnego otrzymałem tylko 2,2%. Na mój ROR w tym banku od lat wpływa co miesiąc ponad 2500 zł (pobory) i dziwne było, że nie uwzględniono wpływu poborów w październiku do przyznania od razu 2,6%. Nie interweniowałem jednak w banku ponieważ kwota na KMO nie była znacząca.
  Gdy w listopadzie na ROR wpłynęły kolejne pobory, od dnia następnego na rachunku KMO pojawiło się 2,6%. Widoczne ono jednak było tylko do końca miesiąca, a od 1 grudnia znów jest 2,2%.
  Jeżeli podwyższone oprocentowanie obowiązuje tylko do końca miesiąca w którym zapewniono wpływ środków na ROR, to jest to naciąganie klienta. Jeśli komuś pobory wpływają np. 28 dnia miesiąca to z 2,6% będzie korzystał tylko przez 2-3 dni, a przez pozostały okres z 2,2%.
  Testuję dziś wpływ kwoty > 1500 zł przelewem z innego banku i zobaczę czy od 3 grudnia oprocentowanie znów wzrośnie do 2,6%, co potwierdzałoby moją teorię.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Fabian, skonsultowałam się w tej sprawie z bankiem i otrzymałam wiadomość że owszem, do momentu wpływu wynagrodzenia widoczne jest oprocentowanie 2,2% (bank nie wie, czy środki wpłyną na konto), ale w momencie spełnienia warunku i przelewu na min. 1500 zł to za cały miesiąc naliczane jest Ci podwyższone oprocentowanie. Przykładowo, w listopadzie wpłynęło wynagrodzenie 26.11, do tej pory widziałeś 2,2%, ale i tak za listopad masz odsetki 2,6%. W grudniu do momentu wpływu będziesz widział 2,2%, ale jak wpływ zostanie zaksięgowany to za cały grudzień należy Ci się 2,6%
 3. Fabian pisze:
  Dziękuję za wyjaśnienie. Jeśli bank nalicza wstecz za cały miesiąc to OK. Ale nigdzie na stronach banku nie ma takiej informacji Fachowcy od marketingu nie popisali się i denerwują klientów.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Jestem tego samego zdania, zanim to ustaliłam z konsultantami banku to chwila minęła 😉
 4. Łukasz W pisze:
  Witam, Czy promocja dotyczy również osób które były kiedyś klientami banku (posiadały konto ) ?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @łukasz, sprecyzuj proszę czy mówisz o koncie oszczędnościowym czy lokacie?
 5. Łukasz W pisze:
  W sumie , pytanie może dotyczyć obu produktów bankowych
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Jeśli chodzi o lokatę to tylko dla osób które nie miały nic w Aliorze (a także w kantorze internetowym Aliora i podejrzewam zę T-mobile usługi bankowe również). A jeśli chodzi o konto oszczędnościowe – jak rozumiem teraz nie masz konta w tym banku, czyli na dzień badania salda miałeś 0 zł – jeśli tak to możesz korzystać, z podwyższonego oprocentowania wraz z korzyścią do konta również.
 6. Hubert pisze:
  Lokata 3% 100-dniowa to 3% w skali roku czy 3% na za te 100 dni?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   @Hubert, 3% w skali roku. Oprocentowania są podawane najczęściej w skali roku, są oczywiście wyjątki ale wtedy opisujemy to dokładnie. Chciałabym oprocentowanie 3% na 100 dni, to by dało ponad 10% w skali roku 🙂

Napisz komentarz