2 zasady, które pozwalają mi zarabiać wciąż
więcej i więcej…

[sharify]

Nie ulega wątpliwości, że w dzisiejszym świecie oszczędzanie i zarabianie pieniędzy są dwiema niezwykle ważnymi i powiązanymi ze sobą kwestiami. Jeśli będziemy mało zarabiać to nawet zaciskając pasa do granic możliwości, oszczędzimy niewiele. Natomiast nawet posiadając pokaźne zarobki i przepuszczając je na pierdoły, możemy nie oszczędzić nic.

Przekonałem się o tym na własnej skórze, o czym napiszę wkrótce. Natomiast dziś chcę się z Tobą podzielić dwiema niezwykle ważnymi zasadami, które “od zawsze” stosuję w swoim życiu i które pozwalają mi wciąż zarabiać więcej i więcej…

heavy-934552_1280

Skąd te zasady?

Nie wiem, czy też tak masz, ale kiedy zdobywam jakąś wiedzę, staram się zapamiętać źródło, z którego korzystam. Po pierwsze przez szacunek dla autora, aby promować dobre rzeczy wśród znajomych. Po drugie, aby z łatwością oddzielać w głowie wnioski własne od tych, które po prostu gdzieś przeczytałem.

A gdzie zdobyłem zasady, którymi się dziś z Tobą dzielę? Pochodzą one z wiekowych już (jak na dzisiejsze realia) materiałów Roberta Krool “Droga do zysków i satysfakcji”. Polecam serdecznie zarówno tę książkę, jak i samego autora. Od lat jest moim książkowym mentorem, a jego materiały odcisnęły pozytywne piętno na moim życiu.

Ale do konkretów…

Jakie są te 2 zasady?

Są one niezwykle proste i to właśnie czyni je genialnymi.

Zasada #1 – “Rób więcej niż to za co Ci płacą”. Stosuję, działa, polecam 🙂 “Rób więcej niż to za co Ci płacą”, a po latach doświadczenia dodałbym jeszcze “i rób to tak, aby zostało zauważone”. I nie chodzi wcale przechwalanie się. Jak to mówią w korporacjach “sukces niezaraportowany nie istnieje”. Czasem bywa tak (z różnych przyczyn), że nie widać naszych wysiłków i nasza w tym głowa, aby jednak były one zauważone.

Dając z siebie każdego dnia 150% przez kilka miesięcy, niemożliwym jest abyś nie zaczął mieć lepszych efektów swojej pracy, a za tym zazwyczaj idzie zwiększenie zarobków. A co jeśli dajesz z siebie 150%, jesteś pewien, że kierownictwo zna Twoje osiągnięcia, a nadal czujesz się niedoceniony? Może warto wtedy poszukać innego pracodawcy? Takiego, który docenia wkład swoich pracowników.

Zasada #2 – “Pracuj 8h dziennie, ale PRACUJ”. To ważna zasada, która naturalnie łączy się z poprzednią, a nawet ją wzmacnia. O co chodzi? Chodzi o to, żeby pracować w skupieniu. Nie rozpraszać się facebookiem, filmikami ze śmiesznymi kotkami czy pogaduszkami ze współpracownikami. Kiedy jesteś w pracy – pracuj. Kiedy masz przerwę – odpoczywaj.

To również wydaje się mega proste, ale wierz mi, że regularnie słyszę od osób z różnych środowisk historie jak to przesiedzieli cały dzień przekładając papiery z jednej strony biurka na drugą, czy gapiąc się bezmyślnie w ekran monitora.

Jeśli idziesz do pracy na 8 godzin, siedzisz w niej opierdzielając się, a później wracasz do domu narzekając jaki to miałeś ciężki dzień (często zabierając jeszcze papiery do domu), to zwyczajnie walisz ściemę i nie szanujesz swoich bliskich, którzy liczą na wspólne popołudnie.

Zawsze dostajesz tyle, ile dajesz z siebie.

To naprawdę działa

Oczywiście od samego biegania z pustą taczką przez 8 godzin dziennie, nie zarobisz większej ilości pieniędzy. Liczą się efekty i korzyści, jakie Twoja praca przynosi pracodawcy oraz pewnie jeszcze setka innych czynników. Niemniej te dwie powyższe zasady to mój fundament, który od lat, z sukcesem, pomaga mi regularnie zwiększać zarobki.

Polecam zajrzeć również na stronę główną naszego bloga i przejrzeć aktualne promocje, w których można między innymi otrzymać premie finansowe, które wzmocnią domowy budżet. Sprawdź tutaj >>

[sharify]