Jesteś naszym priorytetem - sprawdź nasze standardy jakości oraz jak zarabiamy.

[Dla firm] Do 1700 zł premii za rachunek firmowy z Alior Bankiem

PROMOCJA ZAKOŃCZONA Alior Banknowy klientKonto firmowe
Magda Kopiczko

Jeśli zakładasz jednoosobową działalność lub też szukasz banku, żeby przenieść swój rachunek firmowy to dobrze trafiłeś. Możesz otworzyć solidny rachunek firmowy w Alior Banku w promocji i zgarnąć 200 zł + do 1500 zł dodatkowej premii za aktywności na koncie.

Promocja potrwa 🗓 do 30 czerwca 2020 roku.

Uwaga:

Jeżeli masz już gdzieś konto firmowe i chcesz je zamknąć i otworzyć nowe (na przykład w tej promocji) przed zamknięciem konta w starym banku ściągnij wszystkie wyciągi czy też historię rachunku. Mogą okazać się przydatne w razie kontroli z ZUS czy US bądź przy innej okazji. Jeżeli tego nie zrobisz, a taki wyciąg okaże się potrzebny, to otrzymasz go w banku – ale niestety, będzie Ciebie to już kosztować kilkadziesiąt złotych.

Kto może wziąć udział w promocji?

Abyś mógł wziąć udział w promocji musisz spełniać trzy proste kryteria:

 • prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą;
 • nie posiadasz ani nie posiadałeś w przeszłości żadnego produktu dla przedsiębiorstw w Alior Banku dla swojej firmy (weryfikacja następuje na podstawie numeru NIP);
 • otworzysz konto z dedykowanej strony promocji w terminie 🗓 do 30 czerwca 2020 roku.

Jeżeli prowadziłeś inną firmę, na przykład spółkę i miałeś konto firmowe w Alior Banku to nadal możesz wziąć udział w promocji. Wyłączona jest Twoja jednoosobowa działalność, jeżeli w przeszłości miałeś na nią konto firmowe w Aliorze.

iKonto Biznes – opłaty

iKonto to jeden z ciekawszych rachunków firmowych dostępnych na rynku pod względem opłat. Opłat, a raczej ich braku można powiedzieć. Prowadzenie samego rachunku jest bowiem bezwarunkowo darmowe.

Na pewno wiesz, że na opłaty związane z rachunkiem składa się wiele czynników i to, że samo konto jest darmowe nic nie znaczy (co z tego, ze konto może być za 0 zł jeśli za kartę zapłacisz 20 zł a za przelewy 15 zł)?

Na szczęście nie jest tak w przypadku konta proponowanego przez Alior Bank. Spójrzmy na szczegóły.

W pakiecie wraz z kontem otrzymujesz nielimitowane przelewy krajowe, w tym do ZUS i US, plus dodatkowo 1 przelew natychmiastowy w miesiącu za darmo. Nie wiem, czy zdarzyło Ci się zapomnieć o ważnym rachunku lub pieniądze musiały znaleźć się na innym koncie natychmiast? Mi tak, i dlatego bardzo lubię, jeśli konto ma przynajmniej jeden taki przelew natychmiastowy w miesiącu za darmo. Taka poduszka bezpieczeństwa na wszelki wypadek.

Natomiast karta do konta będzie za darmo, jeśli w miesiącu zapłacisz nią 4 razy – na dowolne kwoty, może być nawet po złotówce.

Bankomaty zlokalizowane przy placówkach Alior Banku są dla Ciebie za darmo. Trochę gorzej wygląda sytuacja z innymi bankomatami : w pakiecie masz 1 wypłatę z bankomatu Planet Cash i 1 wypłatę z bankomatu Euronet w miesiącu za darmo, pozostałe to koszt 5 zł. Natomiast nie opłaca się wyciągać większej gotówki z bankomatów innych sieci, gdyż wiąże się to z opłatą 3% min. 5 zł.

Przedstawione poniżej opłaty dotyczą obsługi konta przez Internet – pamiętaj, że za czynności dokonywane w oddziale będziesz musiał zapłacić więcej, dlatego opłaca się być mobilnym.

iKonto Biznes

  Aktualne na dzień: 13 czerwca 2020

Prowadzenie rachunku

0 zł

Krajowe przelewy internetowe

0 zł

Bez limitu, w tym do ZUS i US

Przelewy ekspresowe

0 zł/10 zł

Pierwszy przelew w miesiącu jest za darmo

Przelewy SEPA

0 zł

SMS-y autoryzacyjne

0 zł/0,30 zł

10 pierwszych sms-ów w miesiącu jest za darmo

Wpłata i wypłata gotówkowa w oddziale

0,5% min. 10 zł

Założenie, modyfikacja i usunięcie zlecenia stałego

0 zł

Realizacja zlecenia stałego

1 zł

Karta Mastercard Business Debit – opłaty

Karta Mastercard Business Debit

  Aktualne na dzień: 13 czerwca 2020

Opłata miesięczna za kartę

0 zł/8 zł

0 zł pod warunkiem wykonania min. 4 płatności kartą w miesiącu

Wypłaty gotówki w bankomatach przy oddziałach Alior Banku

0 zł

Wypłata gotówki w krajowych bankomatach sieci Euronet i Planet Cash

0 zł/5 zł

Pierwsze 2 wypłaty gotówkowe w bankomacie w miesiącu obejmują: pierwszą wypłatę z bankomatów sieci Euronet oraz pierwszą wypłatę z bankomatów sieci Planet Cash

Pozostałe bankomaty w Polsce

3% min. 5 zł

Gdyby samo konto to było za mało, to istnieje możliwość rozszerzenia go o dodatkowe funkcje, takie jak konta walutowe, rachunek lokacyjny, karty wirtualne. Masz również możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych telefonem, jeżeli tylko Twój smartfon obsługuje NFC.

Jak otrzymać premię do 1700 zł – instrukcja krok po kroku

Nagroda w tej promocji podzielona jest na dwie części: 200 zł za założenie konta i kilka płatności kartą oraz do 1500 zł w ciągu 12 miesięcy (max. 125 zł miesięcznie) za wykonywanie określonych aktywności na koncie. Prześwietlimy za moment wszystko tak, abyś wiedział co masz dalej robić.

#Krok 1 – do 30 czerwca złóż wniosek o konto i kartę i podpisz umowę

Za pomocą dedykowanej strony 🔎 zarejestruj się w promocji i złóż wniosek o iKonto Biznes wraz z kartą do konta. Karta jest konieczna do promocji, jeżeli jej nie zamówisz i nie będziesz używać, stracisz szansę na premię. Na szczęście wystarczą tylko 4 transakcje miesięcznie, by była ona w pełni darmowa.

Następnym krokiem będzie 🔎 podpisanie umowy. Pamiętaj, że zarówno na złożenie wniosku, jak i podpisanie umowy masz czas maksymalnie 🗓 do 30 czerwca.

Umowę możesz podpisać na dwa sposoby:

 • przelewem weryfikacyjnym z Twojego konta osobistego;
 • za pośrednictwem kuriera.

#Krok 2 – spełnij warunki aktywności

Pamiętasz pewnie, że premia dzieli się na dwie części: 200 zł za założenie rachunku i płatności kartą i do 1500 zł za pozostałe aktywności. Oto, co musisz zrobić żeby zgarnąć jak najwięcej.

⭐️  Zgarniam pierwszą nagrodę – 200 zł

To jest zdecydowanie najłatwiejsza część promocji. Wszystko, co musisz zrobić aby otrzymać 200 zł to 🗓 w lipcu oraz sierpniu 🔎 zapłacić po min. 4 razy kartą do konta w każdym z tych miesięcy.

Proste, prawda? Szczególnie że i tak musisz płacić kartą min. 4 razy miesięcznie żeby była ona darmowa. Płatności możesz wykonać na dowolne kwoty.

UWAGA

Pamiętaj, że 4 płatności miesięcznie muszą zostać wykonane oraz ROZLICZONE w danym miesiącu. Nie zostawiaj płatności na ostatni moment, ponieważ mogą się nie zaksięgować i wtedy nici z premii.

Nagroda zostanie przelana na twoje iKonto Biznes maksymalnie do 30 września. Oczywiście konto w chwili wypłaty premii musi być aktywne.

Część pierwszą promocji masz już za sobą. Zarobiłeś dzięki niej 200 zł. Teraz czas na aktywne korzystanie z rachunku i kolejne premie.

⭐️  Zgarniam drugą nagrodę – do 1500 zł

Druga część premii, tak jak wspominałam już wcześniej, jest podzielona na 12 miesięcy. Spełniając co miesiąc warunki aktywności za pomocą swojego konta otrzymujesz miesięczne premie – maksymalnie 125 zł miesięcznie, czyli max 1500 zł w ciągu roku. Naliczanie premii rozpoczyna się od miesiąca w którym przystąpiłeś do promocji. Każda aktywność jest inaczej premiowana.

Ile możesz co miesiąc zyskać spełniając poszczególne aktywności konta?

 • pierwszy w miesiącu przelew do ZUS na kwotę min. 250 zł lub przelew do US na kwotę min. 500 zł (nie może to być zlecenie stałe ani przelew natychmiastowy) – 30 zł/m-c premii;
 • przelew SEPA na kwotę min. 100 EURO10 zł/m-c premii;
 • płatności kartą na min. 500 zł10 zł/m-c premii;
 • skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku – 15 zł/m-c;
 • premia za średniomiesięczne saldo na rachunku – w zależności od salda od 5 do 60 zł/m-c.

O co chodzi ze średniomiesięcznym saldem na rachunku? Bank codziennie na koniec dnia sprawdza stan Twojego konta i robi to codziennie, przez cały miesiąc. Na koniec miesiąca wyciąga z tego średnią. Od wysokości tej średniej zależy, jaką premię otrzymasz:

 • średniomiesięczne saldo do 2500 zł0 zł premii;
 • od 2500,01 zł do 10 000 zł – 5 zł premii;
 • od 10 000,01 zł do 25 000 zł – 10 zł premii;
 • od 25 000,01 zł do 50 000 zł – 20 zł premii;
 • od 50 000,01 do 100 000 zł – 40 zł premii;
 • od 100 000,01 do 150 000 zł – 50 zł premii;
 • od 150 000,01 zł – 60 zł premii.

📄 Płatności kartą – sprawdzamy definicję

Aby były wliczone do promocji muszą to być transakcje dokonane w sklepach na terenie Polski i ich łączna kwota musi wynosić min. 500 zł/m-c. Pamiętaj również, że transakcje te muszą być zaksięgowane w tym samym miesiącu (nie tylko wykonane).

Nie mogą to być transakcje charakteryzujące się następującymi kodami MCC:

 • 7995 – kasyna oraz zakłady bukmacherskie;
 • 8999 – profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska);
 • 4111 – m.in. usługi transportowe;
 • 6012 – płatności w instytucjach finansowych;
 • 6211 – płatności u brokerów ubezpieczeniowych;
 • 6051 – przekazy pieniężne w instytucjach finansowych;
 • 4829 – internetowe przekazy pieniężne;
 • 4900 – określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne.

Jeżeli planujesz zakup kasy fiskalnej to dobrze trafiłeś. Jeżeli zakupisz kasę za pośrednictwem Alior Banku w Polskim Centrum Kas Fiskalnych to na start otrzymasz premię 100 zł za zakup kasy, a później, co miesiąc otrzymasz premię za aktywność, czyli 15 zł/m-c. Warunkiem do uzyskania comiesięcznej premii jest otrzymanie jednorazowej premii 100 zł za zakup urządzenia.

W każdym z miesięcy premie naliczane są na nowo, w zależności od tego, jakie spełnisz warunki aktywności.

UWAGA!

Aby premie miesięczne były wypłacane, konieczne jest wykonanie w każdym miesiącu min. 4 płatności kartą do konta na terenie Polski. Jeżeli ten warunek nie zostanie spełniony, premia nie zostanie wypłacona.

Kiedy są wypłacane premie miesięczne? Otrzymasz je na swoje konto 🗓 do końca kolejnego miesiąca, następującego po miesiącu za który należna jest premia. Czyli za aktywności w lipcu premia zostanie Ci wypłacona do końca sierpnia.

Przykład

Otwierasz konto w czerwcu – pierwsze premie za aktywności będą Ci naliczone za czerwiec, a wypłacone do końca lipca. W pierwszym miesiącu w którym otworzysz konto nie musisz spełniać warunku min. 4 płatności kartą – nawet bez tego zostaną Ci naliczone premie za aktywności.

Gdybyś w trakcie trwania promocji zdecydował się zamknąć lub przekształcić konto to wypłacone już premie nie przepadają. W miesiącu zamknięcia bądź przekształcenia konta premia nie zostanie Ci po prostu naliczona.

Ile realnie zarobię?

Na to pytanie trudno udzielić odpowiedzi wyliczonej co do złotówki – sam dobrze wiesz, że każda działalność ma inną specyfikę. Przyjmijmy dla przykładu że pan Jan Kowalski prowadzi małą firmę jednoosobową, świadczy usługi. ZUS płaci regularnie, podatek co kwartał. Na rachunku utrzymuje saldo w przedziale 2500-10000 zł.

Pan Jan jest przykładnym przedsiębiorcą i płaci ZUS co miesiąc. Co miesiąc otrzyma od banku 30 zł premii.

Niektóre firmy utrzymują na swoich rachunkach salda po kilkadziesiąt – kilkaset tysięcy złotych, niektóre wcale – firmy transportowe będą miały duży obrót, ale już kierowca na własnej działalności niekoniecznie. Saldo na rachunku Pana Jana to zazwyczaj kilka tysięcy, mieści się w przedziale 2500-10000 zł. 5 zł wędruje na konto.

Nieopłacalnym warunkiem jest robienie przelewu SEPA z konta w złotówkach – kurs wymiany 100 EUR może przekroczyć zysk z premii. Jeżeli rozliczasz się z kontrahentami w innych walutach najkorzystniej będzie założyć rachunek walutowy. Pan Jan policzył koszty i stwierdził, że nie opłaca mu się spełniać tego warunku.

Pan Jan ma samochód wciągnięty w działalność i tankuje paliwo. Płatność 500 zł kartą nie sprawia mu żadnej trudności, a więc co miesiąc otrzymuje 10 zł. Pan Jan pamięta przy tym, żeby transakcji kartą w miesiącu były przynajmniej 4.

Nie każdy potrzebuje kasy fiskalnej, ale jeżeli akurat w Twojej działalności jest ona potrzebna warto rozważyć ofertę Alior Banku. Wtedy Twoja premia wzrośnie o 15 zł miesięcznie. Pan Jan na ten moment kasy nie potrzebuje, a więc nie otrzyma premii.

Pan Jan co miesiąc otrzyma premię od banku w wysokości 45 zł. Na start otrzymał 200 zł za spełnienie pierwszego warunku plus 540 zł w comiesięcznych premiach przez 12 miesięcy. Zyskał 740 zł.

Jak do promocji mają się przepisy podatkowe?

W promocjach kont osobistych mamy ten komfort, że nie musimy martwić się o żadne podatki. Przy promocji konta firmowego i przyznanych z tego tytułu nagrodach sprawa wygląda nieco inaczej.

Wypłacone premie powiększają Twój przychód z prowadzonej działalności gospodarczej. Konieczne będzie zatem byś uwzględnił je w swoich przychodach i i odprowadził ewentualny podatek.

Podsumowanie

W tych trudnych czasach liczy się każda złotówka – to zdanie słyszę coraz częściej od zaprzyjaźnionych przedsiębiorców. Nie jest łatwo, zyski spadają, koszty trzeba ciąć i na dodatek nie wiadomo, jak sytuacja rozwinie się w ciągu kolejnych miesięcy.

Dlatego jeśli zależy Ci na tanim w utrzymaniu koncie firmowym oraz na dodatkowej premii konto iBiznes w Alior Banku będzie dobrym wyborem.

Gwarancja uczciwości! Możesz sam sprawdzić dokumenty dotyczące tej promocji:

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

komentarze 4

 1. NieAdmin pisze:
  Uczciwie informuję iz komentarze mogą być usówane jeżeli ośmielają się prezentować opinię nie pozwalająca zarobić.
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Uczciwie informuję, że usuwane są jedynie komentarze wulgarne – zachęcam do zapoznania się z artykułami i komentarzami pod nimi, znajdziesz tam wiele przykładów że nie usuwamy komentarzy niepochlebnych. Poruszę jeszcze jedną kwestię: piszesz takie komentarze pod różnymi artykułami i z różnych wymyślonych adresów mailowych,a znacznie wiarygodniej by było przedstawić się, użyć własnego adresu i jeszcze przedstawić dowody na poparcie swojej tezy 🙂
 2. Michał pisze:
  Czy jeśli dziś złożyłem wniosek i wysłałem przelew weryfikacyjny to załapie się do promocji?
  • Moniaki.pl - Magda pisze:
   Michał, jeśli konto zostanie do jutra do północy aktywowane to jak najbardziej 🙂

Napisz komentarz