[mBank] Ostrzegam przed nowymi opłatami od 1 lutego 2017

mBank zaskoczył wszystkich zmianą tabeli opłat i prowizji, która będzie obowiązywać od 1 lutego 2017. Zmiany wydają się dość przewrotne i pewnie wielu osobom skomplikują życie. Sprawdź, czy dotyczą też Ciebie:

mbank opłaty

Opłata za bankomaty

Najważniejszą zmianą, jaką wprowadza mBank jest prowizja 1,30 zł za wypłacanie małych kwot w bankomatach (również w tych, które teoretycznie są „darmowe”).

Nie wiem skąd taka polityka banku, ale jeśli często wypłacałeś kwoty poniżej 100 zł, to szykuj się na opłaty:

 • Jeśli wypłacisz z bankomatu 100 zł lub więcej, nie poniesiesz dodatkowych kosztów
 • Jeśli wypłacisz z bankomatu mniej niż 100 zł – zapłacisz ZAWSZE 1,30 zł

Wyjątkiem jest tutaj eKonto m (dla osób od 21 do 24 roku życia), gdzie obowiązuje próg wypłaty 50 zł.

Niewielkim, ale jednak, pocieszeniem jest, że ta opłata ominie najmłodszych (konta: eKonto m (13 – 20 lat), eKonto izzy) oraz wypłacających z rachunków oszczędnościowych (eMAX i eMAX plus)

Rozwiązanie: Opłatę tę można obejść korzystając w wypłaty BLIKiem (przez aplikację na telefon), ale niestety nie każdy bankomat ją obsługuje. Najrozsądniej byłoby pamiętać o tym limicie i na co dzień płacić kartą, a do bankomatu iść rzadziej, ale już po konkretniejszą gotówkę (powyżej 100 zł).

Oczywiście można też zamienić konto w mBanku na inne (na końcu artykułu napiszę, co obecnie rekomenduję).

Pełny wykaz zmian, które będą obowiązywać od 1.02.2017 r. znajdziesz tutaj >>

Jeszcze coś…

Zanim zakończę ten artykuł chcę Ci wspomnieć o jeszcze 2 zmianach, które wpadły mi w oko podczas przeglądania zmian w TOiP. Są one już mniej dotkliwe, ale również warto mieć ich świadomość.

 1. Jeśli czasem wypłacasz pieniądze w „obcych” bankomatach, czyli tych, które nie są darmowe i nie masz pakietu „wypłaty ze wszystkich bankomatów” to teraz taka wypłata będzie kosztowała Cię zawsze 7 zł (niezależnie od kwoty). Natomiast wypłaty za granicą będą wynosić zawsze 10 zł.
 2. Dotychczas, przy większości kont, aby mieć darmową kartę musiałeś dokonać płatności na kwotę 300 zł. Od 1 lutego 2017 r.  wystarczy 5 dowolnych transakcji bezgotówkowych kartą (na dowolną kwotę).

Czy zamkniesz konto w mBanku?

Od wielu, wielu lat posiadam konto w mBanku i jestem rozczarowany takimi zmianami. Co prawda przy moim stylu zarządzania kontem, nie poniosę żadnych dodatkowych kosztów (wypłacam 1 raz gotówkę na cały miesiąc). Natomiast niewykluczone, że zwyczajnie natnę się na te opłaty przypadkiem, kiedy o nich zapomnę.

Taki stres „z tyłu głowy” to bardzo duży minus dla mBanku i nie zdziwię się, jeśli teraz zechcesz zmienić swoje konto na lepsze. Ze swojej strony rekomenduję Ci konto Millennium 360º bo możesz teraz łatwo zdobyć tam premię 100 zł (konto i karta są darmowe po spełnieniu prostych warunków).

Przeczytaj, jak zdobyć premię 100 zł od banku Millennium >>

Natomiast z kont całkowicie darmowych (z darmową kartą i bez dodatkowych warunków), na rynku zostało już tylko Nest Konto w Nest Banku (dawniej Bank SMART). Od ponad roku mam u nich swoje zapasowe konto i potwierdzam, że do tej pory nie zapłaciłem ani złotówki kosztów.

Załóż DARMOWE i wygodne konto osobiste w Nest Banku >>

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

 

Komentarze: 20

 1. Paweł pisze:
  BLIKIEM na pewno się się nie będę bawił żeby wypłacać mniejsze kwoty. Założę sobie INTELIGO jedna transakcja na 99 zł żeby karta była za Free i tyle.
 2. Michał pisze:
  Ja splacam w styczniu kredyt i adios jak zakladalem bylo calkiem darmowe bez warunkow i bylo inteligo gdzie bylem teraz widze ze nawet inteligo ich bije czyzby bieds z nedza w banku nastala niesadze
  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Czemu podnieśli opłaty nie wie nikt, ale warto szukać takiego banku gdzie opłat w ogóle nie będzie. 😉
 3. kmuser pisze:
  Dzisiaj byłem w Idea Banku i stwierdzili, że konto o nazwie „Idealne” jest darmowe. W przypadku karty debetowej to dla Klientów Indywidualnych:
  •odbierasz swoją kartę w oddziale Idea Hub
  •płacisz kartą i wypłacasz drobne podczas zakupów za 0 zł**
  •0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce*

  * Dotyczy Klientów, którzy podpisali umowę do dnia 04.01.2013 lub po 28.06.2016 oraz Klientów, którzy wykupili pakiet udostępniający możliwość dokonywania bezpłatnie wypłat gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju.
  ** Usługa świadczona przez Master Card

  • Moniaki.pl - Dominika pisze:
   Tak to konto jest dobre, zawsze pojawia się w naszym rankingu najlepszych kont osobistych i pewnie nie inaczej będzie tym razem. 😉
 4. TwojStary pisze:
  Nie ma nic za darmo… jak chcesz miec bankowosc za free to trzymaj hajs w skarpecie… niestety jak Coe nie stac to nie korzystaj… zauwaz tylko kto wyciaga 20pln z bankomatu? Ja wyciagam wiecej wiec jakos ie grozi mi problem dodadtkowej oplaty. Nie ma to tak cale zycie zipowac za free.
 5. taktojest pisze:
  @TwojStary

  Co Ty bredzisz gościu.
  1* Nie ma nic za darmo? Jakoś do tej pory tyle lat było. I o to się rozchodzi ten artykuł. Do tej pory nie musiałem trzymać hajsu w skarpecie i miałem bankowość za free..
  2* Jak Cię nie stać to nie korzystaj? Najgłupszy argument jaki mogłeś wymyślić.. Na każdą podwyżkę kosztów tak reagujesz? Musisz mieć dużo kasy i jednocześnie nie być ani trochę przedsiębiorczy.
  3* Kto wyciąga 20zł? Jakby nikt nie wyciągał to by opłat nie wprowadzali bo i po co. No ale jakoś mnie nie dziwi, że nie potrafisz wyciągnąć tak prostych wniosków.
  4* No jasne, jak Ty wyciągasz więcej z bankomatu i opłaty Cię nie dotkną – to problem nie istnieje. Gratuluję podejścia do tematu egoisto.

  Tylu głupot w jednym komentarzu jak u ciebie to już dawno nie widziałem.

 6. Aneta pisze:
  Szkoda, lubiłam mBank. Jak tylko skończę spłacać kredyt to przeniosę się do Millennium. Bo należę do tej (znikomej jak niektóre komentarze wskazują) grupy osób, która często wypłaca po 20 zł. Nieładne posunięcie.
 7. KASIA pisze:
  Polecam bank millenium konto 360. Zero opłat.
  Za płatności kartą jeszcze zwracają do 30 zł miesięcznie. Jestem mega zadowolona 😉
 8. Grzegorz pisze:
  Posiadam konto w mBanku. Powiecmy sobie szczerze, gdyby w tym kraju nie było w wielu małych sklepach typu ważywniak tak że kartom można płacić dopiero od 15zł a nawet 20 zł. to te zmiany nie były by odczuwalne. Tylko nie wiem z czego to wynika że wielu Polaków wciąż boi się nowych rozwiązań technologicznych, rząd nie ułatwia. ..
  I mamy jak mamy.
 9. Kasia pisze:
  Ja szukam banku gdzie mogę ubezpieczyć auto i składka będzie pobierana co miesiąc.
 10. Maciek pisze:
  Piszecie – a propos BLIKa „niestety nie każdy bankomat ją obsługuje”. Tu się nie zgodzę. Z użyciem telefonu można wypłacać gotówkę z bankomatów PKO BP, euronetu, PlanetCash. A jeśli komuś tego będzie mało (mimo, że te sieci stanową znaczny odsetek bankomatów znajdujących się przy naszych ulicach), to może korzystać jeszcze z bankomatów np. Banku Millennium czy BZ WBK. Poza tym wypłata BLIK = brak zagrożenia skimmingiem.
 11. Fryderyk pisze:
  Wypłacałem gotówkę wiele razy przez BLIK w momencie, gdy zablokowałem kartę i czekałem na nową. Jeśli ktoś często korzysta ze smartfona polecam to rozwiązanie. Trwa to szybciej niż z wkładaniem karty i czekaniem aż bankomat ją odczyta.
 12. Mateusz pisze:
  Gdy zobaczyłem jak działa Blik teraz nie wyobrażam sobie inaczej wypłacać pieniędzy z bankomatu. Wcześniej podchodziłem do bankomatu rozglądałem się czy nie ma jakiejś ukrytej kamery, macałem klawiaturę i czytnik kart czy nie ma tam jakiejś nakładki. Teraz podchodzę raz dwa i kasa, jest o wiele bezpieczniej niż kartą, Polecam korzystać z Blika nawet jak nie ma opłat. Fajna zmiana z tymi 5 transakcjami zamiast 300zł, robię codziennie zakupy ale na małe kwoty i nie raz nie dobiło się do 300zł przez cały miesiąc.
 13. Lolek pisze:
  Ktoś zapytał czemu wprowadzili opłaty, bo aktualny rząd wprowadził podatek bankowy dlatego przerzucają opłaty na klientów…

Napisz komentarz