Behind the blog: Boże Narodzenie u Moniaków – zobacz, co nietypowego robimy w te świąteczne dni

Boże Narodzenie, to taki wyjątkowy okres w ciągu roku, w którym życie zwalnia tempa. Znajdujemy więcej czasu dla rodziny i spędzamy miło czas. Choć wiemy doskonale, jak wyglądają „typowe święta”, to jednak każdy obchodzi je na swój sposób. I właśnie tym chcemy się dzisiaj z Tobą podzielić.

Każdy z nas przygotował kilka ciekawostek, o tym jak spędza święta. Usłyszysz tu o różnych nietypowych prezentach, o naszych osobistych „dziwactwach” i o tym, co życzylibyśmy sobie dostać w tym roku od Mikołaja.

Myślę, że będzie to dla Ciebie wyjątkowa i nietypowa lektura. Liczę, że pozwoli Ci ona poznać nas bliżej. Nie tylko od strony promocji bankowych, ale również od tej zupełnie prywatnej.

DOMINIKA

20161222_213524_2

Jeżeli o mnie chodzi, to Wigilia nie może odbyć się bez pierogów z kapustą i grzybami oraz barszczu z uszkami. Uwielbiam robić pierogi. Ostatnio zrobiłam ok. 100 sztuk, z czego prawie połowę od razu zjadłam – taka moja mała słabość.

Pierogi uwielbiam, natomiast wszyscy w mojej rodzinie wiedzą, że za żadne skarby nie zjem karpia i śledzia. Mam jakąś dziwną blokadę i od dzieciństwa wręcz uciekam od karpia. Od lat wszystkim powtarzam, że przecież karp ma ości i wydłubywanie ich z ryby zabiera tylko cenny czas, który można przeznaczyć na jedzenie pierogów 😛

W Świętach Bożego Narodzenia cenię przede wszystkim spokój i możliwość zwolnienia tempa. Wreszcie mam czas na ogarnięcie spraw domowych, rozmowy z bliskimi, odwiedzanie tych, których nie wiedziałam od dłuższego czasu. Po prostu dla mnie święta to niezwykłe ciepło, magia i czas tylko dla najbliższych, których mogę mieć wreszcie obok siebie. Ale…na bloga w święta też będę zaglądać.

Jak Święta, to tylko z bliskimi. Już w dzieciństwie wyczekiwałam niecierpliwie na moment żeby założyć moją ulubioną czerwoną sukienkę, białe rajstopki i buciki, a następnie zasiąść do stołu. Dla mnie kolacja mogła trwać nawet kilka godzin, ale żeby byli wszyscy.

W te wyjątkowe dni, oprócz spotkań z rodziną i ze znajomymi, planuję dużo spacerować, porozmyślać w ciszy i spokoju, a przede wszystkim tradycyjnie już przygotuję sobie kubek gorącej czekolady, zawinę się w ciepły koc i przeczytam kilka książek, które już na mnie czekają na stoliku.

PAWEŁ

Z moich nietypowych tradycji wigilijnych mogę powiedzieć, że na pewno NIE oglądam Kevina Samego w Domu. Chociaż w obecnych czasach to już może bardziej typowe niż nietypowe podejście.

W Świętach Bożego Narodzenia cenię sobie to, że w tym okresie wszyscy wychodzą poza swoją codzienną rutynę. Wybijają się z codziennego rytmu, stają się bardziej obecni i dostępni dla otaczających ich ludzi. Przestają się po prostu mijać i stają się życzliwsi.

Święta zawsze spędzam w domu z rodziną, a jeśli chodzi o prezenty to zdecydowanie wolę je dostawać niż dawać. Przy dawaniu jest zbyt dużo problemów z wyborem i logistyką. Zawsze mam problem, co podarować swoim braciom. Chociaż ostatnio opracowałem metodę, aby każdy prezent był trafiony. Po prostu pytam ich odpowiednio wcześniej, co chcieliby dostać.

Do tego, nie wyobrażam sobie udanych Świąt bez żywej, pachnącej choinki, ładnie przystrojonej ozdobami i mieniącej się kolorowymi lampkami. To taki symbol, który wywołuje we mnie najwięcej pozytywnych emocji, pozwala mi wrzucić bardziej na luz i odłożyć pracę na bok.

christmas-tree-83800_1280

MATEUSZ

Moim zdaniem, najbardziej magiczny moment w Świętach Bożego Narodzenia to Wigilijna kolacja z całą rodziną. Nie wyobrażam sobie udanych Świąt bez tej tradycji i uśmiechów wszystkich bliskich mi osób.

Dla mnie niezwykle istotna jest rodzina i ciepłe relacje z nią, dlatego zupełnie nie rozumiem, dlaczego cały ten „marketing” już od listopada zaczyna atakować nas ozdobami świątecznymi w galeriach handlowych i sylwetką Mikołaja pojawiającą się w reklamach telewizyjnych. Moim zdaniem zupełnie psuje to magię Świąt i efekt wyczekiwania na te kilka wyjątkowych dni.

Natomiast, jeśli chodzi o moje wspomnienia z dawnych lat to pamiętam, jakby to było dziś, kiedy w wieku może 6-ciu lat dostałem od Mikołaja wymarzone auto z pilotem do zdalnego sterowania. Wtedy to było coś… Radość całymi dniami i tylko baterie trzeba było wymieniać po parę razy dziennie 😀

Liczę, że w tym roku Mikołaj również spełni pokładane w nim nadzieje i przyniesie mi (chociaż taki mały, malutki) worek pełen pieniędzy lub kluczyki do Porsche 911 🙂

ROBERT

_2016-12-16-10-32-21

U mnie w rodzinie tradycją jest, że zamiast barszczu jemy zupę grzybową. I właśnie ta zupa grzybowa jest dla mnie rarytasem, na który czekam cały rok. Obowiązkowo zjadam talerz dokładki. Nie wiem, jak to się dzieje, ale ta Wigilijna zupa smakuje mi 5 razy bardziej niż ta jedzona innego dnia. Jest jakaś zaczarowana 🙂

Natomiast zupełnie nie przepadam za smażonymi grzybami, które z kolei uwielbia i pieczołowicie przygotowuje, co roku moja Mama.

Świąteczna atmosfera budzi się we mnie, kiedy po raz pierwszy danego roku zobaczę reklamę z czerwoną ciężarówką Coca-Coli. Jest to dla mnie znak, że czas przygotować listę prezentów dla wszystkich bliskich mi osób.

W Święta (i nie tylko w nie) zdecydowanie wolę dawać prezenty niż je dostawać. Sam proces poszukiwania podarku nie jest może moim ulubionym zajęciem, ale satysfakcja, kiedy na twarzy obdarowanego pojawia się uśmiech wynagradza mi wszelkie wysiłki.

Jednak w dzieciństwie miałem zupełnie odwrotnie. A może każdy tak miał? Pamiętam, jak będąc u dziadków, dosłownie co 3 minuty zaglądaliśmy do drugiego pokoju (tam stała choinka) upewniając się, że złapiemy na gorącym uczynku Mikołaja zostawiającego prezenty. Nigdy się nie udawało.

Ponadto nie wyobrażam sobie udanych Świąt bez tradycyjnego wielogodzinnego spaceru z moim przyjacielem ze szkolnych lat. Nie ważne, że jest -10 stopni i wali śniegiem po oczach – tradycji musi stać się zadość i wychodzimy obgadać co tam u nas dobrego słychać.

W Świętach najbardziej nie lubię tego, że się kończą 😀

WESOŁYCH ŚWIĄT

Wszyscy razem i każdy z nas z osobna, chcemy życzyć Ci dziś Wesołych Świąt i wszystkiego, co najlepsze. Życzymy Ci odpoczynku, cieszenia się rodzinną atmosferą i przemiłych prezentów od Św. Mikołaja. Niech spełnią się Twoje najskrytsze marzenia. Takie, które masz głęboko w sercu. WESOŁYCH ŚWIĄT!

PS. Oczywiście życzymy Ci również wielu łatwych bonusów z promocji bankowych w nadchodzącym 2017 roku.

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

 

Napisz komentarz