TOP 5 – Ranking Kont Osobistych – listopad 2016. Poznaj te 5 naprawdę mocnych kont osobistych i sprawdź ile możesz zyskać.

Nasz ostatni ranking kont osobistych cieszył się bardzo dużą popularnością dlatego w tym miesiącu nie mogłam się powstrzymać, aby znów przygotować zestawienie najlepszych kont osobistych, obecnie dostępnych na rynku bankowym.

Naturalnie znów pod uwagę brałam brak opłat za prowadzenie konta i karty, a także przelewy i wypłaty z bankomatów. Skupiłam się również na tym, aby przedstawić Wam takie propozycje kont, dzięki którym nie tylko nie poniesiecie żadnych opłat, ale również uda się Wam coś zarobić.

Ranking jest przygotowany z dużą starannością i rzetelnością, jestem więc przekonana, że każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie.

podium

1 MIEJSCE – Nest Konto Osobiste w Nest Banku

OTWARCIE KONTA – 0 zł

PROWADZENIE KONTA – 0 zł

WYDANIE KARTY – 0 zł (karta posłuży do płatności internetowych i zbliżeniowych)

OPŁATA ZA UTRZYMANIE KARTY – 0 zł

PRZELEWY:

 • ZWYKŁY – 0 zł
 • NATYCHMIASTOWY – 1 zł dla kwoty do 5 000 zł
 • SEPA (europejski) – 0 zł

ZLECENIE STAŁE – 0 zł

POLECENIE ZAPŁATY – 0 zł

WYPŁATY Z BANKOMATÓW:

 • W POLSCE – 0 zł (za wypłaty ze wszystkich bankomatów)
 • ZA GRANICĄ – 5 zł (za każdą wypłatę) do której trzeba również doliczyć 3% przewalutowania

SMS KODY – 0 zł

Dodatkowe, mocne strony konta osobistego:

 • dla nowych klientów – Nest Lokata Witaj z oprocentowaniem 4% na 3 miesiące dla kwoty do 10 000 zł
 • dla obecnych klientów – Nest Lokatę Nowe Środki z oprocentowaniem 2,5% na okres 3 miesięcy lub Nest Lokatę Nowe Środki z oprocentowaniem 2,6% na okres 6 miesięcy
 • Wszyscy, którzy założą konto oszczędnościowe po wprowadzonych zmianach, będą mogli liczyć na bardzo atrakcyjne oprocentowanie. Konto Nest Oszczędności będzie oprocentowane na 2,25% dla środków do 50 000 zł, a każda nadwyżka będzie oprocentowana na 2%.

WNIOSKI: Świetny pakiet propozycji, głównie dla osób które zdecydują się założyć konto w Nest Banku – będzie ono bezwarunkowo darmowe, a do tego można liczyć na solidnie oprocentowaną lokatę oraz konto oszczędnościowe. Zmiany oceniam jak najbardziej pozytywnie i polecam skorzystać z tego konta, wszystkim którzy cenią sobie uczciwe i wygodne oferty banków.

>>Nest Bank – konto osobiste z super lokatą<<

2 MIEJSCE – eKonto Standard w mBanku 

OTWARCIE I PROWADZENIE KONTA – 0 zł

OPŁATA ZA WYDANIE KARTY – 0 zł (karta posłuży do płatności internetowych i zbliżeniowych)

OPŁATA ZA UTRZYMANIE KARTY – 0 zł pod warunkiem wykonania min. 5 dowolnych transakcji kartą, w przeciwnym wypadku 4 zł/m-c

PRZELEWY:

 • ZWYKŁY – 0 zł
 • NATYCHMIASTOWY – 5 zł
 • SEPA – 5 zł

ZLECENIE STAŁE – 0 zł

POLECENIE ZAPŁATY – 0 zł, ale zapłacimy 2 zł/m-c za samo korzystanie z tej usługi

WYPŁATY Z BANKOMATÓW:

 • W POLSCE – 0 zł przy wypłacaniu pieniędzy z bankomatów: mBanku, BZWBK, Planet Cash oraz Euronet, ale zapłacimy za inne bankomaty – 3% wartości transakcji min. 5 zł za każdą wypłatę
 • ZA GRANICĄ – 3% wartości transakcji – min. 9 zł

WPŁATY – we wpłatomatach mBanku – 0 zł

Dodatkowe, mocne strony konta osobistego:

 • każdy nowy klient który do 31 stycznia 2017 roku założy eKonto Standard lub eKonto Plus może liczyć na 2% zwrotu za płatności kartą i BLIK, dodatkowo takie konto będzie oprocentowane na 3% dla środków do 3 000 zł.
 • ciekawy program poleceń – polecając znajomemu konto w mBanku możesz zarobić dodatkową gotówkę

WNIOSKI: Konto osobiste również przez nas gorąco polecane. Jest ono prawie zupełnie darmowe więc jeżeli ktoś nie ma większych wymagań co do konta osobistego to będzie ono dla takiej osoby idealne. W artykule opisana jest wersja konta Standard, ale jeżeli ktoś założy konto w wersji Plus i zapewni wpływ co miesiąc na kwotę min. 1 000 zł to w ramach tego uzyska bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą.

>>mBank – Konto osobiste z premią 300 zł i oprocentowaniem 3%<<

3 MIEJSCE – Konto 360 w Millennium Banku

OTWARCIE KONTA – 0 zł

PROWADZENIE KONTA – 0 zł, ale pod warunkiem, że na Twoje konto będzie co miesiąc wpływać 1 000 zł (z innego banku lub z Millennium Banku przy czym przelew ten nie będzie z innego Twojego konta) oraz jeżeli w każdym miesiącu wykonasz min. 1 transakcję kartą. Jeżeli nie spełnisz tych dwóch warunków to za konto zapłacisz 8 zł/m-c

WYDANIE KARTY – 0 zł

OPŁATA ZA UTRZYMANIE KARTY – 0 zł pod warunkiem, że w każdym miesiącu na Twoje konto wpłynie min. 1 000 zł oraz wykonasz min. 1 dowolną transakcję kartą w każdym miesiącu. Jeżeli nie spełnisz tego warunku to czeka Cię opłata 7 zł/m-c

PRZELEWY:

 • ZWYKŁY – 0 zł
 • NATYCHMIASTOWY – 5 zł
 • SEPA – 5 zł

ZLECENIE STAŁE – 0 zł

POLECENIE ZAPŁATY – 0 zł

WYPŁATY Z BANKOMATÓW:

 • W POLSCE – 0 zł pod warunkiem zapewnienia wpływu na konto w kwocie 1 000 zł (z innych banków) oraz wykonania min. 1 transakcji kartą w miesiącu
 • ZA GRANICĄ – 0 zł jeżeli na konto wpłynie 1 000 zł oraz zostanie wykonana min. 1 transakcja kartą, jeżeli zapomnimy spełnić ten warunek to od każdej wypłaty będzie naliczana opłata – 2,5% – min. 9 zł

WNIOSKI: Konto w Millennium to zdecydowanie jedno z najlepszych rozwiązań, jakie obecnie znajdziemy na rynku. Za kontem przemawia również możliwość zgarnięcia nie małego bonusu – 360 zł za aktywne korzystanie z konta.

Aby taki bonus zgarnąć należy po prostu płacić kartą (2% zwrotu) lub BLIKiem (5% zwrotu), a dzięki temu w każdym miesiącu możemy zyskać 60 zł zwrotu. Ponadto do zwykłego konta osobistego możemy założyć konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,7%, a do tego lokatę na równie dobrych warunkach – 3%.

Jedyne na co należy uważać przy zakładaniu konta to różne usługi płatne dodatkowo. Do takich zaliczamy m.in: „Pakiet Bezpieczeństwa” – 3,99 zł/m-c, czyli ubezpieczenie karty i pakiet SMS-ów informacyjnych o stanie konta. Pierwszy miesiąc jest darmowy, ale później warto skontaktować się z infolinią i wyłączyć tę usługę.

>>Millennium Bank – Konto 360<<

4 MIEJSCE – Konto z Lwem w ING 

OTWARCIE I PROWADZENIE KONTA – 0 zł

OPŁATA ZA WYDANIE KARTY – 0 zł

OPŁATA ZA UTRZYMANIE KARTY – 0 zł pod warunkiem wykonania kartą transakcji na kwotę min. 300 zł, w przypadku osób do 26 roku życia – 200 zł. Jeżeli nie spełnimy tego warunku to zapłacimy za kartę 7 zł/m-c.

PRZELEWY:

 • ZWYKŁY – 0 zł
 • NATYCHMIASTOWY – 5 zł
 • SEPA – 5 zł

ZLECENIE STAŁE – 0 zł

POLECENIE ZAPŁATY – 0 zł

WYPŁATY Z BANKOMATÓW:

 • W POLSCE – 0 zł przy wypłacaniu pieniędzy z bankomatów: Cash Planet i ING, za korzystanie z pozostałych bankomatów zapłacimy 2,50 zł za każdą wypłatę
 • ZA GRANICĄ – 6% wartości transakcji i do tego trzeba doliczyć 3% za przewalutowanie

Dodatkowe, mocne strony konta osobistego:

WNIOSKI: Kolejne dobre konto osobiste, które daje chyba dwie dodatkowe, duże korzyści: przede wszystkim świetnie oprocentowane konto osobiste – 2% to w dzisiejszych czasach bardzo dobre rozwiązanie. Dodatkowo za założenie tego konta i spełnienie kilku prostych warunków, można zdobyć premię dodatkową – 100 zł, pisałam o tym tutaj.

Konto jest dla Ciebie bezwarunkowo darmowe, a i za kartę wcale nie musisz ponosić żadnych opłat – proste, zrozumiałe i przystępne rozwiązanie. Jedyne na co trzeba tu zwrócić uwagę to ubezpieczenie karty – koszt to 2 zł, jest ono dobrowolne, ale warto przypilnować żeby gdzieś tam zupełnie przypadkiem nam się ono nie włączyło.

>>ING – Konto z Lwem i premią 100 zł<<

5 MIEJSCE – Konto Idealne w Idea Banku

(specjalnie dla naszego czytelnika Krzysztofa)

OTWARCIE I PROWADZENIE KONTA – 0 zł

OPŁATA ZA WYDANIE KARTY – 0 zł

OPŁATA ZA UTRZYMANIE KARTY – 0 zł

PRZELEWY:

 • ZWYKŁY – 0 zł
 • NATYCHMIASTOWY – 3,50 zł
 • SEPA – dwa pierwsze są za darmo, a każdy kolejny to 4 zł

ZLECENIE STAŁE – 0 zł

POLECENIE ZAPŁATY – 0 zł

WYPŁATY Z BANKOMATÓW:

 • W POLSCE – 0 zł
 • ZA GRANICĄ – 2% wartości transakcji, ale min. 10 zł

WPŁATOMATY – 0 zł

SMS KODY – 0 zł

Dodatkowe, mocne strony konta osobistego:

Mamy tu również fajną opcję założenia konta oszczędnościowego, na naprawdę bardzo dobrych warunkach. Jedno z nich to Konto Zośka lub Zośka PRO z oprocentowaniem – 2,5%. Drugie konto z trochę lepszym oprocentowaniem 2,8% to Konto Zyskowne.

WNIOSKI: Konto Idealne nie jest to dość popularne konto osobiste, ale niewątpliwie charakteryzujące się brakiem opłat za podstawowe operacje oraz posiadanie konta i karty. Fajnie prezentuje się również oferta kont oszczędnościowych, które na dłuższą metę mogą pozwolić nam trochę zarobić.

>>Idea Bank – Konto Idealne<<

Podsumowanie

Jaki widać wybór kont jest bardzo duży, a wszystko zależy od tego czego oczekujemy od naszego konta osobistego. Może ktoś liczy na pokaźny bonus, a może dla innych liczy się tylko uniknięcie zbędnych opłat. Bez względu na to czego potrzebujemy, warto jest podejmować świadome wybory, oparte na dobrej wiedzy.

A gdybyś miał wybrać teraz konto idealne dla siebie to które z tych przedstawionych przeze mnie spełnia Twoje oczekiwania? Które z nich byś założył? A może masz jakieś propozycje innych kont, które mógłbyś polecić naszym czytelnikom?

Otrzymuj informacje o nowych promocjach - polub nas na FB:

 

komentarzy 9

 1. Bartosz napisał(a):
  A czemu nie ma konta w Inteligo?? Uważam, że jest to dobra oferta, porównywalna z tymi podanymi w zestawieniu, a jednak chyba trochę zapomniana…
  • Moniaki.pl - Dominika napisał(a):
   Hmmm już na samym wstępie wspomniałam, że oceniam konta pod względem opłat, ale również ewentualnych premii i bonusów. W Inteligo nie dostrzegłam żadnej fajnej promocji. Ale fajnie, że Ty jesteś zadowolony z oferty Inteligo i myślę, że czytelnicy będą zerkać do oferty Inteligo skoro ją polecasz. 😉
 2. Natalia napisał(a):
  a jak oceniasz koto Activ w eurobanku ? bo właśnie sie zastanawiam czy nie założyć ?
 3. Karol napisał(a):
  Zgadzam się w kwestii opłat wobec Nest Banku. Ale czy nie przeszkadza Ci może to, że praktycznie żaden serwis płatności natychmiastowych nie ma obsługi Nest Banku? Bank Smart/Nest Bank aplikacja też ma strasznie dużo wad… 🙁 Co chwila się tam coś psuje…. 🙁
  • Moniaki.pl - Dominika napisał(a):
   Nie miałam jeszcze okazji korzystać z aplikacji więc nie ocenię jej. A co do płatności natychmiastowych to nie miałam o tym pojęcia,ale sprawdze i napiszę co o tym myślę. Dzięki za komentarz! ????
 4. Maciek napisał(a):
  a konto godne polecenia ?
  • Moniaki.pl - Dominika napisał(a):
   Konto Godne Polecenia wyleciało z mojego rankingu w tym miesiącu ponieważ, aby było w pełni darmowe trzeba było spełnić warunki, a ranking ma przedstawiać konta za które bezwarunkowo nic się nie płaci. Niemniej teraz BZ WBK ma fajną promocję i mając na uwadze powyższe rozważę czy nie powinno ono znaleźć się w grudniowym rankingu. 🙂
 5. Krzysztof napisał(a):
  W ING środki na koncie osobistym nie są oprocentowane.2% jest na koncie oszczędnościowym OKO Bonus i to tylko od nowych środków.

Napisz komentarz